0

Haapsalu kutsehariduskeskuses algasid rahvusvahelised restoraniteenindajate karikavõistlused

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

HKHK koka eriala õpilased. Foto: Arvo Tarmula
HKHK koka eriala õpilased. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu kutsehariduskeskuses toimuvad Coupe Georges Baptiste (CGB) rahvusvahelised õpilaste ja professionaalsete restoraniteenindajate karikavõistlused.

Eestit esindavad võistlustel Haapsalu Kutsehariduskeskuse koka eriala II kursuse õpilane ja tänavu „Noore meistri“ tiitliga pärjatud Karl-Kevin Miinpuu, ning professionaalide kategoorias kokteilibaaris Whisper Sisters töötav Diana Tšistjakova.

Tänavu 28. korda toimuvate võistluste korralduse au on Eestil esimest korda.

Oma osalemise võistlusel on kinnitanud 11 Euroopa riiki: Belgia, Holland, Luksemburg, Poola, Soome, Hispaania, Portugal, Prantsusmaa, Sloveenia, Taani, Eesti ning väljastpoolt Euroopat ka Kanada.

CGB organisatsiooni poolt ellu kutsutud võistlused said alguse 50 aastat tagasi ning algselt toimusid need ainult Prantsusmaal, kuid 2004. aastal muutus võistlus rahvusvaheliseks ning korraldatud erinevates riikides.
Võistluste kohtunikud tulevad Prantsusmaalt ning on igapäevaselt kõrgetasemelise teenindusega tegelevad professionaalid. Lisaks osalevad kohtunikutöös ka kõikide võistlusriikide teenindusõpetajad ja professionaalid Eestist.

Võistluste korraldajateks on Eestist Haapsalu Kutsehariduskeskus; Tiiu Parm, Teie Kelner OÜ kvaliteedijuht ning võistleja ja kohtunik rahvusvahelistel teenindusvõistlustel; Erik Tammeleht, Pärnu Kalamajaka kohviku peakokk ning võistleja „Worldskills 2017“ ja „Coupe Georg Baptiste 2018“ võistlustel.
Koostööpartneriteks on veel ka Haapsalu Linnavalitsus, Hasartmängumaksu Nõukogu, Sihtasutus Innove ning mitmed toitlustus- ja tootmisettevõtted.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz