Valitsus kiitis heaks keskkonnaameti ja inspektsiooni liitmise

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Siim Kiisler. Foto: Urmas Lauri
Siim Kiisler. Foto Arvo Tarmula

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks ja otsustas saata riigikogusse vabariigi valitsuse ning veel 38 seaduse muutmise eelnõu, mis on vajalik keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni liitmiseks.

„Keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni liitmise eesmärk on luua tugev asutus, mis oleks keskkonnaküsimustes asjatundlik partner nii Eesti inimestele, ettevõtetele kui ka teistele riigiasutustele,“ ütles keskkonnaminister Siim Kiisler.

Ühendasutuse loomisel lähtutakse põhimõtetest, et tulevane asutus peab olema esindatud kõikides maakondades ning tagatud peab olema ööpäevaringne valveteenistus. Kindlasti peab pärast asutuste ühendamist olema tagatud ka järelevalve sõltumatuse printsiip, mis tagatakse loodava asutuse struktuuri kaudu, seisab keskkonnaministeeriumi pressiteates.

Asutuste ühendamisel viiakse mõlema asutuse praegused ülesanded üle uude asutusse ning kahe asutuse eelarved, s.h palgafondid, liidetakse ühendasutuse eelarveks.

„Oleme viimaste töiste nädalate jooksul saanud paika loodava asutuse sisuvaldkondade struktuuri. Sisuvaldkonna töökohad tuuakse uude asutusse täies mahus üle, koondamisi ei tule. Tugifunktsioonid oleme kavandanud paigutada kokku viide osakonda. Põhjalikum tööülesannete analüüs võtab aga veidi aega ning loodame tugiosakondade suuruse paika saada oktoobris,“ selgitas keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt.

Keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni tegevuses on kattuvaid või sarnaseid ülesandeid. Keskkonnaameti ülesanne on viia ellu riigi keskkonnakasutuse, looduskaitse ja kiirgusohutuse poliitikat. Muu hulgas väljastab amet keskkonnalube. Nende lubade alusel kontrollib keskkonnainspektsioon looduskeskkonna kaitseks kehtestatud seaduste ja normide järgimist.

Keskkonnaministeeriumi hinnangul loob asutuste liitmine loob võimalused põimunud ülesandeid paremini täita ja teeb lihtsamaks keskkonnaasju ajava tavakodaniku suhtlemise riigiga.

Lähiajal kuulutab riigikantselei välja ka konkursi uue asutuse peadirektori leidmiseks. Eesmärk on, et ühendasutus alustab tööd  tuleva aasta 1. jaanuarist.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments