11

Linnamäe lasteaed saab uue moodulrühma

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Linnamäe lasteaed. Foto: Arvo Tarmula
Linnamäe lasteaed. Foto: Arvo Tarmula

Lääne-Nigula vald laiendab Linnamäe lasteaeda ühe rühma jagu, sest lapsed ei mahu enam majja ära.

Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus ütles, et hoonet laiendatakse moodulploki jagu. „Lasteaiale monteeritakse lihtsalt üks jupp juurde – kokku sadakond ruutmeetrit, möbleeritud rühmaruum magamistoa, garderoobi ja köögiga,” selgitas Lõhmus.
Lõhmuse sõnul kasutatakse selliseid mooduleid Eestis hoonete laiendamiseks üha sagedamini. „Näiteks Muhus laiendati vallamaja,” ütles Lõhmus.

Linnamäe moodulisse mahub 16 last, lasteaia järjekorras on praegu 14 last. Mooduli vald rendib, aasta rent on 20 000–25 000 eurot. Lõhmus loodab uue rühma avada juba talveks. Linnamäe lasteaias käib pragu 53 last.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Mõtlemine on mõnus
Mõtlemine on mõnus

Paluks mõne ehitusmehe arvamust. Kas 250 000 eest saaks ehitada hoopis juurdeehituse lasteaiale? Kasvõi ajutise ? Just niipalju läheb maksma moodulite rent

Ei saa aru?
Ei saa aru?

Kuskohast Linnamäele nüüd niipalju lapsi? Haapsalus kuivab ja kuivab aga kokku.

bro
bro

Mulle meeldib, et eesmärk on leida lahendus! Mulle tundub, et Lääne-Nigula vald on lastesõbralikum kui Haapsalu.

hetke situatsioon
hetke situatsioon

Haldusminister lubas just Haapsalule raha,mitte mujale.

kui
kui

vaadata Lääne- Nigula valla plaane, siis peaaegu kogu valla eelarve investeeringute raha liigub Taeblase ( , lasteaed, uus kool) Linnamäele ( uus kultuurimaja) jne.- ääremaadele jäävad tühjad pihud, pea kõik ikka keskusesse.

ohh jahh
ohh jahh

Linnamäe pole Taebla. Kontrolli uuesti üle, mis ajal investeeringute otsused tehti, nt. uus koolimaja. Oli see ikka enne valdade liitumist või selle järel? Peale selle, kui Linnamäe lasteaias on kohti puudu, kas siis ehitame uue mooduli Nõvale? Loogiline justkui ei ole, aga rahulolematuid jagub ja kiusu kangutatakse igal ajal. Saavad need ääremaad ka oma, pole küsimust.

J.
J.

Ma Linnamäelt, aga jutt uuest kultuurimajast on küll ilmne liialdus.

2. kodanik
2. kodanik

Milleks Linnamäele kultuurimaja? Haapsalus on suur kultuurimaja olemas ja ainult kümne minuti autosõidu kaugusel. Tarbi kultuuri, palju hing ihaldab.

AHTO
AHTO

Lp.Kodanik. See ei ole kultuurimaja,see on kultuurisaal ja seda on vaja eelkõige Oru kooli lastele

2. kodanik
2. kodanik

Kui algses postituses oli sõna kultuurimaja, siis nii ma välja lugesingi. Kurb, kui omal ajal kooli ehitajad unustasid saali ehitamata.

AHTO
AHTO

Saali probleem on tõesti kriitiline. Koolilõpetamised ja jõulupeod tehakse fuajees,mis on sisuliselt ikkagi koridor. On vaja !

wpDiscuz