6

Jaanus Ratas: “tõde” maksab 5400 eurot

Jaanus Ratas. Foto: Urmas Lauri

Riigikogu õiguskomisjoni esimehe ja Haapsalu linnapea usaldamatus uurimisorganite ees maksab linnale 5400 eurot. Just sellise maksumusega teenuslepingu sõlmimiseks advokaadibüroolt Sorainen AS korralduse on välja andnud Haapsalu Linnavalitsus. Lepinguga tellitakse õiguslik hinnang Haapsalu Linnahoolduse tõstukauto riigihanke ettevalmistamisele. Tähelepanuväärne on see, et analüüs on tellitud vaid konkreetsele hankele, mida paralleelselt uurivad politsei ja prokuratuur.

29.augusti Lääne Elu artiklis väitsid linnajuhid, et kiire selguse saamiseks otsustati pöörduda advokaadibüroo poole ning tellida sõltumatu audit nii kahtlustuste kui ka teiste Haapsalu Linnahoolduse läbi viidud hangete kohta, misjärel otsustatakse järgnevad sammud. 5.09 linnavalitsuse korraldusest aga nähtub, et audit on tellitud vaid veoki hankele. Selline oluline kitsendamine auditeerimisel devalveerib veelgi topeltuurimise tõsiseltvõetavust. Uuritakse materjale, millega tegelevad juba uurimisorganid, kulutades hulga lisaraha linna eelarvest, millega oleks saanud näiteks kõik lasteaia Tõrukese lapsed kaks kuud järjest tasuta süüa.

Kiired meelemuutused ei piirdu Jaanus Karilaiul aga ainult auditi kitsendamisega. Nimelt 28. augusti hommikupoolikul oli Karilaid veendumusel, et hange tuleb tühistada ning Alo Lõps ametist kõrvaldada uurimise lõpuni. Lisaks pidi Karilaiu hinnangul nõukogust ja volikogust lahkuma Riho Lepp. Riigikogu õiguskomisjoni esimehe ja Haapsalu linnahoolduse nõukogu liikme poolt oli tegemist kahtlemata väga riigimeheliku käitumisega, kui seda riigimehelikkust ei oleks jätkunud vaid loetud tundideks. Juba järgneval päeval oli seisukoht muutunud vastupidiseks.
Keeruline on võtta tõsiselt Riigikogu õiguskomisjoni esimeest, kes ei usalda politsei ja prokuratuuri tegevust ning on võimeline oma seisukohti väga tõsistes küsimustes muutma vastupidiseks kõigest tundidega. Kusjuures meelemuutus oli tingitud vestlusest asjaosalistega, mitte selgunud tõendite põhjal.

Kahtlemata on tänuväärne, kui tegeletakse sisekontrolliga. Iseasi on aga see, et millal seda tehakse ja millist lõivu selle eest makstakse? Pistelised siseauditid asutusesiseselt distsiplineerivad kindlasti töökeskkonda, aga mõju peab olema sellel eelkõige ennetav. Topeltuurimine linnarahva raha eest on aga paraku väga keskerakondlik käitumismuster, mis eelkõige segab asjaolusid, mitte ei loo selgust.
Muide, ka Tallinna linnas nõustab Keskerakonna “võitlust” korruptsiooni vastu advokaadibüroo Sorainen, seda paralleelselt Sõle spordikeskuses ja Tallinna linnatranspordiametis avalikuks saanud korruptsioonikuritegude uurimisega.

Olen endiselt seisukohal, et Jaanus Karilaid peab riigikogu õiguskomisjoni esimehe kohalt taanduma, kuna sellist positsiooni omavale tipp-poliitikutele ei sobi õiguskaitseorganeid avalikult alavääristada.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
juss
juss

Kripeldab kuidagi! Kes maksab, see tellib ka muusika ju? Või saan ma valesti aru millestki?

Kas
Kas

oma nägemuse järgi artikleid kommenteerida ei saagi_ei saa postitada

ega
ega

poliitikuid ei muuda. Ajavad ikka oma joru. Jaanus on tubli

Maire
Maire

Refid peavad ju kah kuidagi püünele saama!

kuidagi
kuidagi

tõesti väga savisaare keskerakondlik lähenemisviis.savisaar ka ei usaldanud uurimisi ja tellis linnarahva raha eest auditeid, mis siiski ei pädenud. Mulle ei meeldi ka kaebused , eriti kui nad on valed, kuid arvan, et meie prokuratuur ja politseiuurimine pole nii mannetud, et ei suudaks tõde selgitada, kuidas asjaolud tegelikult on. Miks linna raha kulutada, mida igati napib, sellest küll aru ei saa.HR.Ratas on küsimuse igati asjakohaselt püstitanud, Sukles võiks peeglisse vaadata, sest linna rahaga laristamine küll head tooni ei näita.

Vist
Vist

Siin paistab tegu olevat avaliku arvamuse mõjutamisega võimalikult vara, enne kui asi kohtusse jõuab. See ju nende meeste jaoks väga vajalik tegevus.

wpDiscuz