RMK esitas Haapsalule raietingimuste muutmise kohta vaide

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee


Maikuus toimunud ühisreid metsadesse ja selle tulemusena tehtud kokkulepped ei toonud lahendust. Pildil (vasakult) Keskkonnaameti Lääne regiooni metsanduse juhtivspetsialist Jaanus Nilp, Keskkonnaameti metsaosakonna juhataja Omav Etverk, Haapsalu linnavalitsuse liikmed Ailar Ladva ja Remi Treier ning aselinnapea Helen Rammu. Foto: Arvo Tarmula

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) esitas vaide Haapsalu linnavolikogu otsuse peale, milles sõnastati varasemast rangem lageraiekeeld väärtuslikel maastikel ja puhkealadel.

„RMK vaie on eksitav. Nad kirjutavad, nagu oleks lageraie olnud enne puhkealadel lubatud – ei olnud. Me lihtsalt täpsustasime üldplaneeringus sõnastust,“ ütles Haapsalu aselinnapea Helen Rammu.

RMK peametsaülem Andres Sepp, kelle nimi vaide all seisab, ei ole Rammu käsitlusega nõus. „Uue sõnastusega muudeti tingimusi. Sellepärast me vaide ju üldse tegimegi,“ ütles Sepp Lääne Elule.

Kolm viga

Sel aastal Ridala maadel mitmel pool toimunud lageraied ärritasid väga kohalikke elanikke. Kuna teema tekitas ohtralt pingeid, korraldas Haapsalu linnavalitsus maikuus ümbruskonna metsades ringsõidu, milles osalesid ka RMK ja keskkonnaameti esindajad.

Keskkonnaameti metsaosakonna juhataja Olav Etverk rääkis toona, et ametil on väga keeruline jätta raieluba andmata, kui piirkonnas kehtib nö „pehme“ piirang, mis lubab erandolukorras raiuda. Millised need erandolukorrad on, pole aga täpsustatud. Etverk ja ameti Lääne regiooni metsanduse juhtivspetsialist Jaanus Nilp pakkusid, et Haapsalu linn võiks kirja panna oma soovid piirangute kohta konkreetsetel metsaaladel. Seda linnavalitsuses ka tehti. 29. juunil võttis volikogu vastu otsuse pealkirjaga „Ridala valla üldplaneeringu muutmine ja täpsustamine“.

Kuu aega hiljem, 27. juulil esitas RMK vaide, leides et otsus on õigusvastane ja rikub RMK õigusi.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
uskmatu-toomas
5 aastat tagasi

Raiume kõik lagedaks ja müüme võileivahinnaga piiritaha,pärast viimast puidukoormat tuleb minna ka Eestlasel!
Seda kiidetud metsa juurdekasvu võib igaüks lageraietel vaatamas käia,võsa ja ainult võsa . Ärge ainult jumala pärast püüdke sinna võsa vahele minna sest seal murrate jalad.Terved suured alad on muudetud jalgsi läbimatuteks !

lõunaläänlane
5 aastat tagasi

RMK on ikka väga agaraks läinud. Linna ümbrus peab 10 km raadiuses olema puhtaks raiutud, siis paistavad suurlinna tuled juba kaugelt kätte :))