32

Põhja-Eesti ühistranspordikeskus rikkus Haapsalu bussigraafiku

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Väike roheline buss. Foto: Arvo Tarmula

Väike roheline buss. Foto: Arvo Tarmula

Põhja-Eesti ühistranspordikeskus (ÜTK) muutis Läänemaa bussigraafikut nii, et Haapsalu linnaliinidel tekkisid mitmetunnised augud.

Haapsallasi ärritab see, et 1. juulist muutunud linnaliini graafik on varasemast hõredam. „Liinid on nii kokku tõmmatud, et polegi eriti tööd,” ütles bussijuht Toomas Erit.

Kõige hõredam on graafik õhtul liinil nr 2 – buss ei sõida kella 17st 22ni. See on aeg, kui inimesed tulevad töölt. Erit ütles, et tema abikaasa ei saa enam töölt koju. Naine oli kaevanud Põhja-Eesti ühistranspordikeskusele, sealt saadeti talle Tallinnast Haapsallu sõitvate ja Niine peatuses peatuvate busside graafik. „Niine on nende arust Haapsalu ainuke peatus,” ütles Erit.

Nii bussijuht, kellele reisijad oma muret kurdavad, kui ka sõitja Reet Lainemaa tõdesid, et graafiku tegijad ei ole mõelnud reisijatele ega tea Haapsalu linnast midagi. Graafikumuudatusi ei ole Eriti sõnul küsitud ei bussijuhtidelt ega reisijatelt. Lainemaa sõnul on graafiku koostajatel bussireisijaist ükskõik, sest ametimehed sõidavad ise autoga.
Kuigi Põhja-Eesti ühistranspordikeskuse tegevdirektor Vello Jõgisoo väitis Lääne Elule, nagu oleks ühistranspordikeskus saanud sellised graafikud endiselt Lääne maavalitsuselt ja täpselt nende järgi ongi uued graafikud teinud, lükkas Ladva selle väite ümber.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Koerte värvimise töökoda
Koerte värvimise töökoda

Ma arvan, et seoses Haapsalu linna piiride muutumisega, peab vaatama üle ka busside 1,2,3 liinid. Need hetkel aastast 1971, kui ma õigesti mäletan. Siin on mõtlemiskohta. Jõurata sõidugraafiku sobivuse või mittesobivuse üle on probleemist möödavaatamine. Bussiliinid ja -graafikud peavad sobima linna elanikele, mitte ametnikele.

Logistik
Logistik

Kas rahvas ometi aru ei saa? Sõitjaid on meil nii vähe, et ükski firma ega linnavalitsus ei suudagi tagada normaalset bussiliiklust. Ei tasulist ega tasuta. Endine olukord ei oleks saanud nagunii enam kaua kesta. Tihedam graafik tähendas seda, et bussid sõitsid enamiku ajast 2-3 vanatädi bussis. Normaalne ongi vähem busse. Pole inimesi-pole bussiliiklust.

herjakas
herjakas

Kallis linna kodanik .Herjava pole ammu suvila piirkond.Siin elab väga palju püsielanikke .Paliks samaväärsed bussiliiklus nagu linnas,

hook
hook

Miks inimesed peavad võitlema üksikult bussigraafiku pärast-kas meil ei ole pädevat linnavalitsust ,kes hooliks oma rahva eest ja teeks selle asja korda.Ikka on keegi teine süüdi,et meie(linna ametnikud) ju tahtsime head, aga välja kukkus nagu alati.

vali mind
vali mind

väga lahe graafik, igati tervislik ja saastevaba, meenutan, et ka taksojuhid tahavad teenida, kui on erisoove linnas liikumises

Töömiis
Töömiis

Nüüd pole sellel Karilaiu indiviidil ühtegi vastust lennaelanikele. Aga tulevatel valimstel antakse Karilaiu poolt 1 hääl, mille ta ise annab. Ühtegi häält ta enamei saa ja peab minema Linnahooldus ametisse trotuaaripühkijaks!

Lonni
Lonni

Hurraa! Nüüd läheme kõik sõbralikult 17.03´19 valima ja “valime AINULT KE”!
Nemad on ju kõige selle SIGADUSE taga,oleme ausad ja vaatame tõele silma !

hook
hook

Ega siis linnaametnikud ometi bussiga sõida-nendel suva milline see graafik on nemad andsid tasuta bussisõidu ainult.Nüüd on kõik teised süüdi.

Kodanik
Kodanik

Tehke tagasi nr 2, 3 sõidugraafikud need mis olid!! Bussid seisavad teeààrtest..töö seisak!! Milleks oli üldse seda tasuta ùhistransporti vaja, ostaks oma kuukardi või 0.70s ùhe pileti ja poleks probleemi, sõidaks nagu sõitsin ja buss oli kättesaadav koguaeg. Nüüd on ikka jamavast jamam see olukord!!

Ardi Tedrekin
Ardi Tedrekin

Toetan 200% !!! Palun taastada linnaliinidel 2 ja 3 siiani toiminud graafikud.

nipitiri
nipitiri

Sama siin!

Kodanik
Kodanik

Postkasti ka topiti neid graafikuid. Käigu seenele. Tahavad vist otsa peale teha Haapsalu bussidele. Mina sõidan edaspidi ainult Lux Expressiga.

wpDiscuz