10

Haapsalu ei saanud üürimaja ehitamiseks Koit Uusiga kokkuleppele

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Koit Uus. Foto: Arvo Tarmula
Uuemõisa jääb riigi toel ehitatav üürimaja kerkimata, sest Haapsalu linn ja Koit Uus ei jõudnud koostöölepingu tingimustes kokkuleppele.

„Asi jäi katki. Koit Uus teatas, et ei osale projektis. Talle ei sobinud Haapsalu Linnamajanduse ASi poolt koostatud lepingu tingimused,” ütles Haapsalu linnapea Urmas Sukles.

„Uuemõisa üürimaja minu töölaual enam pole jah, linn võib projekti ise ellu viia, ma mingeid takistusi ei tee, olen nõus kogu asja linnale üle andma,” ütles Uus.

Miks linnavalitsuse pakkumine talle ei sobinud, Uus kommenteerida ei tahtnud. Haapsalu aselinnapea Peeter Vikman pakkus, et võib-olla ei rahuldanud Uusi pakutud passiivse investori roll.

Üürimaja ehitamine oli algusest peale Uusi algatus. Uus pakkus selleks krundi Uuemõisas endise aiandi alal, 12 korteriga maja projekti ja rahalise toetuse.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Imelik
Imelik

Selles ei ole midagi imelikku. Ikka juhtub, et ühele osapoolele ei ole seatud tingimused vastuvõetavad. Et anda hinnanguid peaks teadma tingimusi ja osapoolte argumente.
Nagu nimetatud, ei keela keegi linnal soovi korral projektiga ise edasi minna.
Tegijal juhtub.

nael
nael

järjekordne kirstunael ennasttäis linnapeale, kelle lähimad nõuandjad on “mõtlejad” lepp ja löps.

Kalle
Kalle

nael – panid killu oma arust jah.Uus tahtis jälle peale suruda enda ego ja jõudu,Haapsalu linn tegi õieti et pani Uusi valiku ette,kas nende valmistatud leping või jääb tehing ära ja Uus ei saanud oma tahtmist.

Mudapealinn
Mudapealinn

Eks halvad uudised müüvad jah end hästi. Esitasin Haapsalu LV umbes 2 aastat tagasi avalduse – nn üürikorteri saamiseks, põhjendusega, et olen töötav, kinnisvara ei oma… Ja mis te arvate, mis vastuse ma sain? Selleks, et üldse midagi normaalse inimesena küsida, pead sa olema kas natuke loll, palju loll või kokkuvõtlikult – olema see, kes ei tööta, laseb vilet hommikust õhtuni ja küllap midagi niisugust veel. Et korralikult üüri maksaks, ilma toetusi küsimata, vot selliseid inimesi vaja ei ole. Ei kuulunud saajate kategooriasse, ei olnud sobiv.

To Mudapealinn
To Mudapealinn

Miks sa linnalt üürikorterit küsid, miks ise ei otsi? Vabu kortereid ju piisavalt.

Mudapealinn
Mudapealinn

Egas ma siis tänaseni kuuse all ei ela. Ja miks peab kellelegi peale maksma? Narr…us.

miks peaks nullkasumiga rentima?
miks peaks nullkasumiga rentima?

Eks ikka sellepärast, et omanik otsustab.

Kodanik
Kodanik

Kahju, et asja ei saanud. Huvitav kes oleks selliste lepingu tingimustega nõus olnud nagu uusile pakuti.

kindlust ka ei ole
kindlust ka ei ole

Eks saab ajapikku selgust, kas vallale tõmmati kott pähe. Loodame, et mitte.

nigulas
nigulas
L-Nigulas oli tunda, et nii vallavalitsus, kui mõned volinikud olid millegipärast väga lepingu sõlmimise poolt, kuigi keegi ei saanud õieti aru, mille poolt hääletatakse ja kuidas tulevikus süsteem toimima hakkab. Mitmetele volinike küsimustele ei osatud vastata.Miks peaks äriettevõte tegema heategevust, sest väidetavalt vallal mingeid riske ei ole. Mikk Lõhmuse põhiinfo oli, et meil on väga, väga kiire, kui kohe ei otsusta, siis raha tulevikus ei saa. Oli tunda, et midagi oli juba eelnevat kokku lepitud. Marek Topper tõi välja, et volikogule pole isegi esitatud kõiki dokumente- puudus lisa nr.1, aga ainult mõne vastuhäälega andis volikogu Uusile rohelise tule. Elame-näeme, mis… Loe rohkem »
wpDiscuz