0

ERR: Haapsalus vähenes elanike arv mullu 500 võrra

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee


Kohalikud omavalitsused pingutasid aasta lõpul, et inimesed end just nende elanikuks registreeriksid. Selle nimel korraldati isegi auhindadega kampaaniaid ning omavalitsuste kinnitusel kavatsevad nad kampaaniatega jätkata, teatati eilses ETV saates “Aktuaalne kaamera“. AK andmeil hõrenesid Haapsalu elanike read aastaga 500 inimese võrra.

Tähtis on elanike arv 1. jaanuari seisuga, sest siis lüüakse elanike nimekirjad lukku ja kirjas olevate maksumaksjate tuludest sõltub omavalitsuse rahakoti paksus, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Tõmbekeskus Tallinn loodab järgmise paari kuu jooksul ületada elanike arvus 450 000 piiri. Praegu on ümmargusest numbrist veel 1236 inimest puudu.

Täielikke andmeid elanike arvu kohta omavalitsustes 1. jaanuari seisuga veel pole, kuid “Aktuaalse kaamera” palvel andis rahvastikuregister mõne linna elanike arvu muutused.

Selgus, et Tallinn on aastatagusega võrreldes juurde võitnud ligi 5300 elanikku. Tänavu 1. jaanuari seisuga elab pealinnas pea 449 000 inimest.

Pärnus seevastu vähenes elanike arv paari tuhande võrra ning seal elab praeguse seisuga üle 38 000 inimese. Valgas vähenes elanike rohkem kui 1200 võrra, Narvas 850 võrra ning Haapsalu elanike read hõrenesid 500 inimese võrra.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz