3

Haapsalu ja Lihula tervisekeskused on rahataotlejate nimekirjas

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Läänemaa haigla

Läänemaa haigla soovib senist perearstikeskust laiendada tervisekeskuseks. Foto arhiiv

Haapsalu ja Lihula tervisekeskus on 56 Eesti tervisekeskuse hulgas, kes taotlesid rahandusministeeriumilt toetust esmatasandi tervisekeskuse ehitamiseks või rekonstrueerimiseks.

Kokku taotlesid kohalikud omavalitsused, haiglad ja ettevõtted toetust kokko 58,4 miljonit eurot.

“Kui mitmekülgne arstiabi on kättesaadav, on inimesed tervemad ja ka üldine heaolu kasvab kiiremini,“ ütles rahandusminister Sven Sester. „Sellepärast toetame kohalike tervisekeskuste ehitamist ja rekonstrueerimist suuremates asulates. Tasub tähele panna, et tervisekeskuste rajamiseks kasutatav raha lisandub sellele, mida maksame tervishoiu ülalpidamiseks sotsiaalmaksu kaudu.”

Kavas on luua või tänapäevastada esmatasandi tervisekeskused, kuhu on põhiteenustena koondunud perearsti ja -õe, füsioteraapia, ämmaemandaabi ja koduõenduse teenused. Uued tervisekeskused vastavad paremini vananeva rahvastiku vajadustele, kus järjest rohkem tähelepanu pööratakse krooniliste haiguste jälgimisele ja kontrolli all hoidmisele.

Tervisekeskuste loomiseks said toetust taotleda kohalikud omavalitsused, haiglavõrgu arengukavasse kuuluvad haiglad, perearstid ning eriarstiabi osutajad, kelle ruumides juba praegu perearstid töötavad. Euroopa Regionaalarengu Fondist rahastatavale toetusele lisandub taotlejate omafinantseering.

Toetusega on kavas ehitada või rekonstrueerida Abja-Paluoja, Alatskivi, Antsla, Elva, Haapsalu, Jõhvi, Jüri, Kadrina, Kehra, Keila, Kiviõli, Koeru, Kohila, Kohtla-Järve, Kose, Kuressaare, Laagri, Lihula, Loksa, Mustvee, Märjamaa, Narva, Otepää, Paide, Põltsamaa, Põlva, Pärnu, Rakvere, Rapla, Räpina, Saku, Saue, Sillamäe, Suure-Jaani, Tabasalu, Tallinna, Tapa, Tartu, Tõrva, Türi, Valga, Viljandi ja Väike-Maarja tervisekeskusi.

Valitsuse kinnitatud investeeringute kava alusel esitatud esmatasandi tervisekeskuste rajamise ja renoveerimise toetuse taotlusi menetleb ja hindab rakendusüksusena rahandusministeerium, tehes pärast esitatud taotluste hindamist ka rahastamisotsused.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
trackback
Lihula ja Haapsalu said tervisekeskuse tarbeks toetust | Lääne Elu

[…] ka: "Haapsalu ja Lihula tervisekeskused on rahataotlejate nimekirjas" "Lihula tervisekeskus saab perearstid kokku naabervaldade abiga" "Haapsalu ja […]

Gunnar
Gunnar

Mõni saab jälle eramaja omanikuks,lihtne ju….kes peab linna rahadega oma eraäri üleval,kes jälle viib liiprid kokkuostu……
Tavaline Haapsalus ju…

Raimond
Raimond

Maa ep usu sellesse rahasaamisesse!

wpDiscuz