7

Kohus naist põlema panna ähvardanud pagulase üle algab mais

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Pagulane kohtus (arvo tarmula)

Samer Khateb Haapsalu kohtumaja trepil. ARVO TARMULA

Haapsalu kohtumajas algab protsess, kus kohtupinki astub perevägivallas ja ähvardamises süüdistatava Süüriast pärit pagulane, esimene istung leiab aset mais.

Kannatanu eraelu kaitseks määras kohus Samer Khatebi süüdistusasja istungid kinniseks, esimene kohtuistung on määratud mai keskpaigaks, ütles BNS-ile kohtute pressiesindaja.

Tegemist on esimese juhtumiga Eestis, kus süüdistatavaks on välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse alusel Eestisse saabunud inimene.

Euroopa Liidu rändekava raames Eestisse ümber paigutatud Süüriast pärit 27-aastane pagulane Samer Khateb tülitses möödunud aasta 12. novembril oma abikaasaga, meedia andmetel oli tüli põhjuseks armukadedus.

Lääne Elu on varem kirjutanud, et tüli käigus teipis mees naise käed kinni ja tarvitas tema kallal vägivalda. Khateb ähvardas naise põlema panna, olles enne talle peale läigatanud süttivat vedelikku. Meedias levinud väide, et Khateb sidus naise radiaatori külge, ei vasta tõele. Naine teavitas juhtunust pere tugiisikut, kes kaasas politsei.

Khatebi süüdistatakse perevägivallas ja ähvardamises.

Eelmise aasta lõpul lepiti prokuröriga kokku tingimisi aasta ja kahe kuu pikkuses vanglakaristuses. Prokurör loobus aga süüdistuskokkuleppest ning seega läheb kriminaalasi edasi üldmenetluses. Khateb on endiselt vahi all.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kuna
Kuna

..meie kohtupraktikat arvestades tüüp ilmselt jälle vabaks saab,siis võib olla on päästeametil jälle üks välasõidu koht olemas. Huvitav,kas lubas mõne prokuröri järgmiseks naiseks võtta ??

Hitler
Hitler

Allahh uakbar

Sass1.
Sass1.

Kohus algab mais. Miks mitte kohe?
Kas on järjekord?

kont
kont

Ühes mõttes peame olema härra Khatebile tänulikud, sest tänu tema ennastsalgavale tegutsemisele on mõneks ajaks pagulaste Haapsalusse toomine edasi lükataud. Kuigi pagulakoidule ja tema jüngrile innarile ei ole see meeltööda. Need tooks siia kasvõi 500 araablast või kurdi, peaasi, et pappi voolaks.
Teisest küljest peame meie mõistma, et nendel Lähis-Idast tulevatel nn pagulastel on omad ja täiesti teistsugused arusaamad, kombed ja seadused.
Kui naine läheb üle käte ja ei allu enam mehe poolt seatud korrale, siis tulebki teda karistada.
Ja kui naine ikkagi ei allu korrale ja ei lõpeta, siis on nende mõistus ainus lahendus surma mõistmine.

x
x

LE võiks kaaluda sõna “tüli” kasutust. Kas olukord, milles üks inimene teise kallal jõhkrat vägivalda tarvitab, ikka on tüli?

Mmm
Mmm

Saatke tagasi Süüriasse las peksab seal.

Eesti+Vabaks
Eesti+Vabaks

Tagasi pole vast mõtet saata. Parem on siia jätta teistele eeskujuks…
Samas muidugi on süüdistus perevägivallas ja ähvardamises naljanumber kuubis. Huvitav, kas tapmiskatse oleks siis olnud kui Khateb oleks tikku ka tõmmanud ja poleks naist korralikult põlema saanud?

wpDiscuz