9

Haapsalu piiskopilinnus ja muuseum läbib põhjalikku uuenduskuuri

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

linnusepaev 65

Haapsalu piiskopilinnus. ARVO TARMULA

Järgmise aasta teises pooles algavad Haapsalu piiskopilinnuses arendustööd ja 2019. aasta kevadel peaks valmis saama uue ilmega muuseum ja külastuskeskus.

Siiani on Haapsalu piiskopilinnuse muuseumi puhul olnud takistuseks, et linnuses puudub küte, mis seab aastaajast tulenevad piirid muuseumi avatuna hoidmisele. 1980. aastatel alustatud taastamistööd jäid hoones pooleli ja ekspositsioonile oleks ruumi juurde vaja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänu piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest saadud toetusele on nüüd plaanis luua moodne muuseum ja külastuskeskus. Keskseks eksponaadiks jääb endiselt linnus, mis on vahendiks kõigi teemade tutvustamisel.

"Saame näidata kõike seda, mis toimus keskaja igapäevaelus, toimus poliitikas, toimus linnaehituses, kuidas arenes üks linn, mis toimus relvastuses, mis toimus meditsiinis," rääkis linnuse juhataja Kaire Tooming.

Juhan Hepneri telelugu vaata siit!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
...
...

Olen nõus jeerumiga. Samas ei saa nendest muinsuskaitsjatest alati aru, kui inimene tahab oma maja korda teha, siis on nõudmised väga ranged, alates ustest, akendest, rääkimata katustest.

jeerum
jeerum

Miks on vaja mingid jõletisi linnusesse ehitada? Klaasi on niigi nii palju igal pool, lossivaremed ei peaks välja nägeme nagu odava kaubanduskeskuse fuajee.

http://www.kaosarhitektid.ee/wopr/wp-content/uploads/HPS_3d-hoovist-ps-1000×625.jpg

olaf
olaf

Ei meeldi sellisel kujul uuendamine. Pigem ootaks taastamist või esialgset ülesehitamist – oleks mida hinnata. Aga noh, uued mõtted, uued juhid, uued rahad. 10 – 15 aasta pärast uuesti.

Unesnôiduja
Unesnôiduja

Selles suhtes on sul ôigus, et vôiks kasvôi osaliselt taastada, näiteks kastell.

Unesnôiduja
Unesnôiduja

Osadel näikse absoluutselt iga asja peale nina vingus olevat. Mis teil viga on? Eriti hull on muidugi esimene kommentaar, selle peale tekib küsimus kas inimesel ikka on katuse all veel midagi .

Valdek
Valdek

Noh, jälle ohime. Kui ei meeldi kolige mujale elama.

Ähhh
Ähhh

Linn niigi inimestest peaaegu tühi juba. Jääd siia suisa üksinda, Valdek.

eelmisele kommenteerijale
eelmisele kommenteerijale

Mine kummarda siis kärbseseeni ja võsa, kui linnus ei meeldi.

elagu kurnajad
elagu kurnajad

võõra vägivaldse võimu sümboli igavikustamine

wpDiscuz