Maja, mille loomiseks peast paberile ja sealt elusuurusesse kulus pool aastat, kirjutatakse Delfis Kõmsil ehitatavatest majadest.
Henri Bekmann, ametilt meisterkokk, tahtis maale sauna ehitada, aga see osutus maapiirkonnas sedavõrd keerukaks, et haaras hoopis pliiatsi järele ja visandas idee. Kohalikud meistrid aitasid tehnilise poolega ja nii sündiski pisike moodulmaja, mis sobib elamiseks ka külmal ajal.
20 ruutmeetrine hoone sobib nii päriskoduks, suvekoduks, saunaks kui ka külalistemajaks. Greencube OÜ projektile andis heakskiidu EAS, kes Henri mõttes iva nägid.
Praeguseks on majamudeleid ligi 50. Maja on transporditav ja selle paigaldamiseks ei ole vaja ehitusluba, sest hoone ruutmeetrid seda võimaldavad. Muidugi peab olema krundil kanalisatsioon ega saa ka ilma ette valmistamata aluspinnata, näiteks killustikupadi, postvundament või mõni teine vundamendivorm.
Projekti koostas ArtEst Project OÜ, et hoone vastaks kõigile EL kehtestatud ehitusnormidele ja peaks vastu ohutu transpordi.
Valmis maja ruutmeeter algab 800 eurost, lõpphind oleneb sisustusest. Greencube sai EASilt 5000 eurot stardikapitali töövahendite ostuks. Ettevõttes töötab ekspordi müügijuhina Haapsalu endine aselinnapea Andreas Rahuvarm, kirjutas Lääne Elu 13. augustil.
Fotod: Greencube
soojak millel 1(yks )Ruutmeeter maksab a800 eurot–korterid Haapsalus aga ca507 on ikka imelik maa see estonia–mnjah.
Kõik põhjamaad on selliseid soojakuid täis ja võimalusega neist suur maja teha!? Hetkel midagi uut ei näe kui siis talle nahk põrandal 🙂
Naine ma võin sulle lapse kinkida. Iive vajab tõstmist. Kui tahad võime selle Kek-i vanad soojakus valmis vorpida.
Haapsalusse ei ole vaja lapsi sünnitada, siin on niigi lasteaias rühmad ülerahvastatud, kui lapsi tegema hakkate,siis sinna linna,kus nendele lastele on ka parimad tingimused kovi poolt võimaldatud.
Mulle küll meeldiks, kui keegi kingiks 🙂
Mingi kandiline putka
soojak
Vasalemma moodulmajade firmal pole Rahuvarm müügikunn ilmselt … see vist ongi ainuke eristav asi antud majakeste puhul 🙂
Vasalemma kandis on ka teeäares analoogne onn. Mis siin uut?
Ja milles siis selle erilisus väljendub?