Lihula gümnaasiumi jalgpallitüdrukud tulid Eesti teiseks

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Lihula tüdrukud tulid koolispordi liidu Eesti meistrivõistlustel hõbemedalile. Foto erakogu
Lihula tüdrukud tulid koolispordi liidu Eesti meistrivõistlustel hõbemedalile. Foto: erakogu

Raplamaal Valtus peetud Eesti koolispordi liidu jalgpallimeistrivõistlustel 4.–5. klassile esindas Läänemaad väärikalt Lihula gümnaasium. Tüdrukud võitsid teise ja poisid neljanda koha.

Tütarlaste finaalturniiril kuue parema kooli seas saavutas Lihula gümnaasium kolm võitu ja kaks viiki. Lihula tüdrukud said jagu Kohila gümnaasiumist, Valtu põhikoolist, Kanepi koolist. Viiki jäid mängud Põlva ühisgümnaasiumi ja Rapla Vesiroosi gümnaasiumiga.

Kokku sai Lihula 11 punkti ja teise koha. Eesti koolide meistritiitlist jäi lahutama ainult kehvem väravate vahe.

Turniiri võitis Põlva ühisgümnaasium, pronksmedali teenis Rapla Vesiroosi gümnaasium.

Lihula kooli esindasid: Grete Grau, Gertu Küttmann, Siret Põldäär, Vaike Reinmaa, Marjana Kuldsaar, Jana Kardin, Mariliis Nikkel, Karita Üksvärav. Parimaks mängijaks tunnistati Siret Põldäär. Võistkonda treenivad Kai Simpson ja Jaanus Getreu.

Poiste finaalturniirile lubati 14 paremat kooli, kes jagati kaheks seitsmeliikmeliseks alagrupiks. Medalimängudele pääsuks tuli alagrupis tulla kahe tugevama hulka. Lihula noored jalgpallurid võitsid favoriite Põltsamaa ühisgümnaasiumi ja Kohila gümnaasiumi ning Ahja kooli. Viik tulid mängudes Suure-Jaani ja Kuressaare gümnaasiumi vastu, ainus kaotus tuli Padise kooli vastu. Teenitud 11 punkti tähendas teist kohta alagrupis ja pääsu poolfinaali. Konkurentsi tihedust näitab, et alagrupis oli viis kooli ühe punkti sees.

Emotsioonid, keskendumine, väsimus enam otsustavateks mängudeks Lihula poistele võimalusi ei andnud. Poolfinaalis kaotati Tartu Reiniku ja kolmanda koha mängus Pärnu ühisgümnaasimile. Kuid neljas koht on ülitugev saavutus ja Lihula kooli jalgpallipoiste kõrgeim koht koolispordiliiga võistlustel. Kooli esindasid Reno Mark, Rocco Mõtt, Juhan Johannes Raudsik, Kevin Reidar Bachaus, Rainer Kleinod, Virgo Vallik, Kauri Filippov, Siim Urb, Marten Põld. Parimaks tunnistati Kevin Reidar Bachaus. Poisse treenib Jaanus Getreu.

Koolispordi liidu finaalturniiril mängivad Eesti parimatest parimad koolivõistkonnad. Järjest rohkem on seal suurte linnagümnaasiumide esindusi, mille liikmed treenivad suurtes jalgpalliklubides. Seda enam teeb rõõmu, kui väikesed maakoolid, või väikesed maagümnaasiumid pildile pääsevad ja kõrges mängus kaasa teevad.

Ühe kooli kaks võistkonda Eesti nelja parem hulgas ei ole mitte ainult kooli ega ühe valla, vaid terve maakonna ainulaadne saavutus.

Viimase 12 aasta jooksul on Lõuna-Läänemaa koolid Lihula gümnaasium ja Virtsu kool jõudnud Eesti koolispordi liidu meistrivõistlustel jalgpallis 15 korda esikuuikusse ja tervelt kaheksa korda on võidetud medal. Meil on väga tublid lapsed!

Jaanus Getreu

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
4 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
complete currency trader bonus
9 aastat tagasi

Really enjoyed this blog article.Thanks Again. Great.

California
9 aastat tagasi

I really like and appreciate your article post.Really looking forward to read more. Much obliged.

family health insurance
9 aastat tagasi

Im thankful for the article. Will read on…

make money online
9 aastat tagasi

I am so grateful for your blog article.Much thanks again. Keep writing.