2

Laupäeva hommikul stardib Valge Laev

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Sel laupäeval kl 8 stardib Liivi külast Kaitseliidu Lääne maleva igakevadisele patrullvõistlusele paarsada inimest, neist peaaegu pooled on noored.

Võistlus kulgeb kahel rajal. Kergem, roheline rada on 12 km pikk ja mõeldud ennekõike noortele ja naistele. Punane rada on linnulennult 24 km, see on täiskasvanuile, kaitseliitlastele ja naiskodukaitsjaile.

Võistlus kulgeb Kokre, Ohtla, Liivi, Üdruma, Laiküla, Rannajõe kaudu Martnasse, kus kl 21 on autasustamine. Rohelisele rajale läheb 33 võistkonda, noortevõistkondi on neist 26. Punasele rajale läheb 18 võistkonda.

Naiskondi läheb rajale 7, raskema raja on valinud vaid Sakala maleva naised. Võistlejaid on üle Eesti, ütles võistluse koordineerija Heino Rebane. Üle poole võistkondi on Lääne malevast.

„Eesmärk ongi saada Lääne malev võistlema,” ütles Rebane. „Mõnel aastal kulutasime maleva raha teiste treenimiseks, omi ei osalenudki.”

Et lund piisab ja suusad on lubatud, saab rada läbida suuskadel. Kiirus on tähtis, poole punktidest annab raja läbimise kiirus, teise poole saab ülesannete täitmise eest.

Mina isiklikult kasutaks suuski,” ütles Rebane, aga lisas, et see on riskantne, sest kui tuleb väga suur sula, hakkab suusk liikumist pidurdama. Tänavu on huvilistele avatud kolm kontrollposti: ühes lastakse vibu, teises on granaadiheide. Kolmas punkt on Martna bussipeatuses, seal käib varustuse kontroll.

Kes tahab, saab Martna põhikoolist kaardi ja võib ise avatud kontrollpunktid üles otsida, ütles Rebane.

Tänavune Valge Laev on Lääne maleval 17., sellega on seotud koos võistlejate, vastutegevuse, toitlustajate, kohtunike, sekretäride jts–ga 313 inimest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Ave
Ave

Väike parandus, kuna eelmisel aastal oli 15. juubelihõnguline VL, siis seekord on 16.

Arnold
Arnold

Õigus, Ave !

wpDiscuz