Virtsus tähistatakse üleilmset tuulepäeva

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Soodsa ilma korral näeb tuulepäeval Virtsus ka lohesurfarite trikke. Pildil Eesti meister lohesurfis Martti Ainola. Foto: Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon
Soodsa ilma korral näeb tuulepäeval Virtsus ka lohesurfarite trikke. Pildil Eesti meister lohesurfis Martti Ainola. Foto: Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon

Reedel, 15. juunil kella 18–21 saab Virtsus ülemaailmsel tuulepäeval ronida tuuliku otsa, süüa suitsukala ning kuulata Inest ja Smilersit. Tegevust jätkub ka lastele; soodsate tuuleolude korral demonstreerivad oma trikke lohesurfarid.

Ülemaailmset tuulepäeva peetakse igal aastal 15. juunil, sel päeval jagatakse maailma eri paikades infot tuuleenergia kohta. Eelmisel aastal toimus kokku 230 selleteemalist üritust 40 riigis.

Eestis peetakse tuulepäeva esimest korda.

Kontsert ja muud tegevused toimuvad reedel Virtsu esimeses tuulepargis; tuulikuid saab külastada 3. tuulepargis, kus on olemas ka liftid.

Tuuleparkide asukohta näeb siin.

Tuuleenergia tootmine on lahendus maailma kliima- ja energiakriisile, kuna see on ammendamatu, tootmisel puuduvad saasteained ja tootmine ei vaja kütust. Tuuleenergia pakub üha olulisemat ja suuremat panust energiatootmisele aina rohkemates riikides. Siiski ei tea paljud inimesed, kuidas tuulest elektri genereerimine käib ning milline on selle mõju keskkonnale ja majandusele. Tuulepäeval on hea võimalus seda infot küsida ja avaldada ka oma poolehoidu keskkonnasõbralikule energiale.

Ülemaailmset tuulepäeva koordineerib Ülemaailmse Tuuleenergia Nõukogu ja Euroopa Tuuleenergia Assotsiatsioon koos paljude partneritega teistest riikidest, kelleks on peamiselt kohalikud tuule- ja taastuvenergia assotsiatsioonid ning ettevõtted. Eestis koordineerib tuulepäeva üritusi Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon.

Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon korraldab huvilistele ka bussisõidu Haapsalust, Pärnust ja Tallinnast.

Haapsalu buss väljub 15. juunil kell 16 Haapsalu raudteejaamast.
Tallinna buss väljub 15. juunil kell 16 Vene kultuurikeskuse eest Mere pst-lt.
Pärnu buss väljub 15. juunil kell 16.30 hotell Pärnu eest (Rüütli 44).

Bussid on tähistatud siltidega “Virtsu tuulepäev”.

Endale bussis koha kindlustamiseks peaks end registreerima Facebookis.

Nii üritus ise kui ka kohad bussides on tasuta.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Tuule huviline
12 aastat tagasi

Artikli autor on veidike puusse pannud.

Tuule päeva on tähistatud Eestis ka varasematel aastatel.

Eestis on korraldatud foto-, joonistus- ja disaini-konkurssi, mullu oli tuulepäev internetipõhine. http://www.tuuleenergia.ee/2012/05/hanila-vallas-tuleb-tuulepaev/

ikka tasuta
12 aastat tagasi

sest tarbija taob selle taastuvenergia tasu näol kõik kinni ja tuuliku omanik saab saab riigilt veel toetust ka