JK Läänemaa lõi mullusele Eesti meistrile värava

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Läänemaa jalgpalliklubi mänguhoos. Foto: Urmas Lauri
Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 9

Eile õhtul võõrustas JK Läänemaa Haapsalu staadionil Evald Tipneri karikasarja 1/8 finaalis Premium Liiga meeskonda FCI Tallinnat. Mäng lõppes 7:1 Tallinna meeskonna kasuks.

Läänemaa meeskonna treener Aavo Tomingas jäi meie meeste mänguga rahule, sest võisteldi möödunudaastase Eesti meistri vastu.

„Meie mehed tulid töölt, vastased tulid tööle,“ ütles Tomingas.

Lisaks olid meie meeskonnast mitu mängijat vigastatud ja ei olnud ühtegi varumängijat. Sellegipoolest panid treeneri hinnangul poisid hästi vastu ja Martin Salf lõi teise poolaja lõpu poole ka ühe värava, mis andis meeskonnale mängu lõpuks jõudu juurde.

Tominga sõnul mindigi mängus just kaitse peale välja, sest mängus oli ainult üks ründaja.

Esimene poolaeg algas kiire väravaga kodumeeskonna väravasse ja esimene poolaeg lõppes seisuga 4:0 FCI Tallinna kasuks. Teisel poolajal löödi esimene värav alles pärast pooletunnist mängu ning mäng lõppes seisuga 7:1.

Mängust eemaldati Tallinna meeskonna väravavaht, sest ründas palli asemel Läänemaa meeskonna mängijat, lüües teda jalga. Kohe pärast väravavahi eemaldamist lõigi JK Läänemaa oma ainsa värava.

„Mina lähen küll siit ära püstipäi,“ ütles Tomingas mängu lõppedes.

82. minutil teenis FCI Tallinn väravavaht Mihhail Lavrentjev punase kaardi. Kaabutriki tegi Eduard Golovljov (26., 36. ja 76. minutil), ühe värava lõid Pavel Dõmov (6.), Vladimir Avilov (16.), Sergei Tumasjan (72.) ja Albert Prosa (87.).

Läänemaa auvärava lõi Martin Salf (84.).