Avakülg » Pealugu, Uudised » Virtsulased nõuavad tööstuspargile uut asukohta

Virtsulased nõuavad tööstuspargile uut asukohta (38)

IMG_9660Hanila vallavanem Arno Peksar ütles, et vald Olli maatükki ostma ei hakka. Tööstuspark on kavandatud Olli maatükil asuvate kivide taha. Foto: Arvo Tarmula

Virtsu elanikud lubavad kohtusse minna, kui Hanila vallavalitsus ei planeeri tööstusparki mujale.

Hanila vald ja Virtsu arenguselts on otsustanud tööstuspargi rajada Virtsu keskusesse kunagise Kajaka poe kõrval asuvale tühermaale. Tööstuspargi asukoha vastu Virtsu keskuses on 23 Metsa tänava ja Uisu tee elanikku, kokku viis majapidamist.

„Meie seisukoht on, et elurajooni keskele tööstusparki ei rajata,” ütles Uisu tee elanik Aare Saliste. „Rahva käest pole arvamust küsitud ja niimoodi lihtsalt vägisi ehitada elumajade keskele… Kui meie ettepanekut ei arvestata, ei jää meil muud üle kui kohtusse minna.”

Metsa tänava ja Uisu tee majapidamised jäävad kavandatavast tööstuspargist paarisaja meetri kaugusele.

Saliste sõnul pelgavad tööstuspargi naabrid, et akende alt hakkavad mööda sõitma suured veoautod, müra tekitab ka tootmine ja võimalik on saaste. „Kui maa on detailplaneeringuga saanud sihtotstarbe tootmismaana, siis võib sinna rajada kas või keemiatehase,” ütles Saliste.

Maaomanik Tervo Pruul leiab, et tööstuspark vähendab tema maatüki väärtust ja võimalust seda müüa. Pruul tegi Hanila vallavalitsusele ja Virtsu arenguseltsile ettepaneku maatükk ära osta ja küsib 3,4 hektari eest 51 000 eurot.

Enne praegust asukoha valikut oli kaalumisel veel neli paika: Alexela ja Maseko kalatööstuse piirkond, Valeri Kirsi vanasõidukite muuseumi lähedal asuv põllumassiiv ja kunagise raudtee äärne nurk. Aare Saliste sõnul aga pole teisi võimalikke asukohti üldse tõsiselt kaalutud ja kogu tööstuspargi planeerimist on algusest peale saatnud salatsemine.

„Ala planeeringut alustati ilma avalikkust teavitamata. Info lekkis kogemata. Ülejäänud asupaikade puhul pole omanikelt maa maksumustki küsitud,” ütles Saliste. Hanila vallavanema Arno Peksari väite, et Virtsu keskele on tööstusparki rajada odavam, sest seal on juba kõik vajalikud kommunikatsioonid, lükkas Saliste ümber.

„Virtsu on elektrit täis,” ütles Saliste. „Teed, mida alguses planeeriti, ühendamaks aleviku kaht osa, enam ei planeerita. Ei saagi aru, mis huvid tööstuspargi taga tegelikult on.”

Peksari sõnul pole salaja midagi tehtud, teisi võimalikke asupaiku on kaalutud ja parim neist on Virtsu keskus. Peksar jäi selle juurde, et kommunikatsioone on just seal kõige odavam rajada. Saliste väitele, et Virtsu on elektrit täis, vastas Peksar, et Eesti on üldse elektrit täis, aga mitte igast punktist ei saa tööstuspargile vajalikku võimsust.

„Kogu Eestis on hakatud järgima trendi, et tiheasustusalal tühikud täis ehitada, kui need pole ette nähtud just pargiks või rohealaks. Mida hõredam ja rohkem laiali, seda kallim,” põhjendas Peksar asukohavalikut. Virtsu keskele tühermaale rajatav tööstuspark ühendaks kaht aleviku osa.

„Kui on öeldud, et olulise keskkonnamõjuga ettevõtteid ei rajata, siis nii see on. Müra ja saaste, nii palju kui seda siis tekib, peab jääma hoone sisse.”

Olulise keskkonnamõjuta tööstusettevõtete kaugus elamutest peab olema vähemalt 50 meetrit.

Aleviku kahte tiiba ühendavat teed tõepoolest ei rajata.

„Tee ehitatakse Tööstuse tänava ja Uisu tee vahele läbi planeeringuala, rohkemaks pole raha,” ütles Peksar. „Liiklusintensiivsus suureneb, aga mitte nende inimeste värava taga, kes protestivad, vaid Tööstuse tänaval 300 meetrit.”

Tervo Pruuli ettepaneku kohta maatükk ära osta vastas Peksar, et vald pole ostja. „Meil pole selle maaga midagi peale hakata ja pole ka arenguseltsil seda 51 000 võtta,” ütles Peksar.

Peksari sõnul ostab vald kommunikatsioonide alla jääva maa, mida on hinnanguliselt üks hektar kokku 12 hektarist. Ülejäänuga hakkab tegelema tööstuspargi arendaja ehk ettevõtted, kes seal edaspidi hakkavad tegutsema. Suurim tööstuspargist huvitatud ettevõte on Kõmsil tegutsev K.Meti traaditööstus.

„Pisemaid pudinaid on esialgu seitse-kaheksa tükki, paar tükki kaugemalt ka,” ütles Peksar.

Esialgu saab arvestada 160 töökohaga, millest lõviosa on Kõmsilt Virtsusse kolivas K.Metis, üle poole tööstuspargist aga on esialgu veel täitmata. Kogu planeeritava ala suurus on 12 hektarit, kavandatavad hooned on kuni üheksa meetrit kõrged. Keskuse idee algatas Virtsu arenguselts.

 

38 “Virtsulased nõuavad tööstuspargile uut asukohta”

 1. Hanila vallas on ainuke arvestatav tööandja K:Met.(minul ei ole selle f. isiklikku huvi )
  Et elu on sealkandis seisma jäänud ja tagurpidi käiku teinud, võiks arvata ,et elanikud ootavad vallaelu arendamist.
  Võta näpust- sobib : oleme kõik vaesed edasi.
  Inimesed, kes töötavad sots. alal või kohalikus omavalitsuses, arvavad vist, et raha jagabnäit. vanake Hottabõts.
  Tegelikult tuleb raha majandusest.
  Pered oleksid õnnelikud, kui panustataks lastele, peredele. Aga kust tuleb raha ?
  Eesti inimene pidavat tahtma elada rahulikus kohas, mere ääres, kesklinnas, metsade keskel- seda kõike korraga !
  Kui keegi pole käinud, siis sõitke Muhu valda, elu on pea 360 / arenum.
  merega piirnevat piirkonda peaks ikka arendama. Isegi korralik kohvikei tasu sinna teha,pole inimesi,kes külastaks. Üldlevinud on kõnekäänd-kuradi suvitajad.
  Mõistusega inimesd kasutaks ära potensiaali, mis elualasidesindavad suve(mitte ainult) inimesed. Nende hulgas kuulsad dirigendid, mitu doktorit, lavastajad, kunstnikud, koorilauljad,
  Otsige kõblad välja, visake telekad ja telefonid minema, need ka terviserikkujad.

 2. Vt lisa http://www.hanila.ee/kavandatavad-detailplaneeringud

  Enne detailplaneeringu algatamist kajastati teemat Lääne Elus, Läänlases, Äripäevas, Hanila Valla Teatajas…huvitav kas need protestijad Virtsu elanikud üldse lehti ei loe?

 3. Kes-mis see Virtsu arenguselts on ja millega ta tegeleb. Kas ei peaks uurima kes selle nime taga traate tõmbas?

 4. Virtsus on tõesti elu nii hea, et majanduse edendamine kellelegi korda ei lähe ?Kas Virtsus on ka kõige põhilisemad vastased kohalikud või hoopis suvitajad (nagu see tänapäeval paljudes kohtades kipub olema) Kajaga 100% nõus.

 5. Huvitav, vallavanem jutu järgi teeb omavalitsus teed ja kommunikatsioonid, edasi nagu iga huvitatu ehk arendaja toimetab omal käel edasi. See tähendaks et ehitaks ja ostaks ehitise aluse maa iseseisvalt. Midagi nagu ei klapi sest projekti järgi ikka suured majad. Kuidas see edasi tegutsemine välja näeb.
  Arendamine Virtsu moodi, kolmes küljes mere ääres tuulikud ja keset küla majade vahel tööstus, tore perspektiiv elada tööstuspargi ja tuulikute vahel.

  • Ei tasu töökohtade sildi all turvalist keskkonda hävitada, kas tuulikutest juba küll ei ole, lihtsalt jõle. Ei ela Virtsus, aga saan aru, mis on ilus ja mis inetu.

 6. ka virtsukas

  tüüpiline Virtsu elu, kui midagi ei toimu, ei tehta, vingutakse . Kui teha tahetakse, siis on jälle hädakisa taevani. Ma ei saa aru, keda segab , kui elu toimub. Kui tsivilisatsiooni ei salli, koligu Kessu saarele , aga jah, sael ju kaks inimest ennegi ja vist traktor ka neil, kes selle müra välja kannatab!

 7. Lihtne inimene usub kõike mida räägitakse, aga kui mõelda sellele kes kellega sugulane on või kus töötab lisaks valitud ametikohale, siis läheb pilt pisut teiseks ja varjatud korruptsioon ehk ametiseisundi kuritarvitamne hakkab udu seest välja paistma.
  Ega mul kahju ole kui Virtsus tõesti majandus elavneb ja elujärg paraneb. Kurb on lihtsalt vaadata mis te oma koduõmbrusega teha tahate lasta.
  Kas te tõesti toote talvekartulid ja ketassaed magamistuppa hpiule, et tööstuspargi rajamist elamurajooni toetate või teie, pooldajad, lihtsalt ei ela seal?

 8. kas midagi geniaalsemat ei suuda siis välja mõelda, kui tehnopargi rajamist virtsu ja veel elamute vahele. võib-olla on pagulaste peale mõeldud, nii palju kui mina olen virtsust läbi sõitnud, siis seal inimesi eriti näha ei ole. huvitav kellele see tehnopark tehakse ja milleks seda vaja on? lisaks on terve maantee äär lagunenud tootmishooneid täis, kui juba nendesse ei suudeta elu sisse puhuda kuidas, siis suudetakse uus asi käima panna. midagi on viltu siin selle mõttega.

 9. ka virtsukas

  Suvitajad tahavad vaikust ja rahu, aga inimesed tahavad tööd! Ja rahamaiad ka kohal, lasetegi Virtsu kaardilt kaduda, siis ongi teie rahu käes. Väga kurb, et inimesed oma mätta otsast kaugemale ei näe.

 10. Tundub, et mõned kohalikud ei anna endale täpselt aru millega vallas tegeldakse ja kuidas vallavanem väärtustab enda sugulaste kinnisvara ise elades kilomeetreid kaugemal Virtsust. Minu meelest on Virtsu täpselt võtmas sellist nägu kuidas vallavanem kirjeldas oma isikliku maja mis on plekiga üle löödud (väga ilus pidi olema) ja kindlasti võiks tuulik olla hoovis nagu Hollandis või Taanis (ta võiks ise ükspäev tuuliku all elada, huvitav kas ta siis räägiks sedasi). Virtsust on kahjuks saamas üks järjekordne maha jäätud küla kuna, keegi ei taha seal tuulikute, karjääri, sadama ja lagunenud hoonete vahel elada. Miks te arvate, et kellelgi on töökohtade loomise vastu midagi, aga see mis praegu seal sünnib ei ole töökohtade loomine vaid kindlasti midagi muud. Nii palju kui mina olen aru saanud siis on vallajuhid pidevalt töökohti loonud, aga mida tänaseks ei ole on töökohad. Seega on see töökohtade loomine üks ilus jutt, et saada oma maa väärtustatud. Minu meelest ilustab seda kõike vallavanema lause, et kui seda tööstusparki sinna ei tule, siis seda ei tule üldse Virtsu. See lause peaks ütlema kõik, et sisust aru saada.

 11. Päriselt virtsulane

  Huvitav, miks selline pealkiri. Kas Aare Saliste on siis virtsulane. Paar suvepäeva aastas kohal ja röögib, kui ratta peal, et tema on rahva arvamus ja teab, mis ülekohut kannatav. (Edkar arvatakse et= eesti rahvas, kas Aare= Virtsu rahvas?? nomaeitea) Sõna “röökima” on siin õigel kohal, sest kes Virtsus neil Ettevõtluskeskuse tutvustusüritustel käinud, teavad, kuidas see tegelane tatti pritsida mõistab. Imestan, miks vallavanem teda solvangute eest kohtusse pole kaevanud. Virtsus on oma 600 inimest miks siis Lääne Elu ühe suvitaja ja mõned ülesässitatud tegelased äkki Virtsu rahvaks on ülendanud ja ülejäänute arvamusele ei viitsi mingit tähelepanu pöörata. Odav ajakirjandus ütleksin seepeale.
  Muideks, GOOGELDAGE Aare Saliste nime veidi sügavamalt ja leiate sealt, et “sahkerdamine”, milles ta lakkamatult kõiki süüdistab, mehele enesele teps mitte võõras tegevus pole. Kes teab, mis salahuvid tal Virtsuski mängus. Sobiks teemaks Lääne Elule. Uurige, ajakirjanikud, mis on Saliste tegelik eesmärk

 12. No täiesti absurdsus! Nagu jonni ajamine, et lihtsalt peab sinna Virtsu elurajooni keskele seda ikka rajama! MILLEKS?? Mis järgmiseks välja mõtlete, arenguselts? Väga kurb, et inimesed TAHAVAD külast teha tööstuse! Kas siis tõesti kalatööstusest vähe pole, mis praegu lihtsalt seisab ja kujutage nüüd pilti, kui see uus rajatis peaks ka tühjaks jääma- no siis oleks ju vaatepilt Virtsust missugune! Palun mõelge enne ikka väga hoolega, mis jama te korraldada tahate!!!

 13. Taas kired ümber Virtsu EVK ja kohe ka n.n. trollijad ametis.
  Aga jõudu!
  Küll aga tahaks siin lisada, et palun mõelge ka tuleviku peale!
  Kool, lasteaed, perearst, kauplus, …jne., jne., …
  Hr. Saliste ja Co. on siin valda ähvardanud kohtuga. Laske käia! Kulutage raha!
  Vaevalt, et siin detailplaneeringus kohtukõlblikku materjali on.

 14. No küll on kurb, et jälle keegi Saliste pead tõstab.Ta on ju suvitaja, keda siis teatud hulk Virtsu inimesi üles ässitab.Vaadates seda kaebekirja MÕNEDE allkirjadega-seal suureks ksvanud ja Virtsust ammu lahkunud laste nimed, kes toetavad oma vanemaid. MIKS nendega üldse arvestada.
  Enamus Virtsu rahvast ootab seda hoonet väga, et oleks väikegi lootus Virtsu arenguks.Kole on aastaid vaadata seda umbrohuvälja Virtsu südames.See koht on just väga sobilik.Koperatiiv võiks vanast kauplusest teha ka viisaka söögikoha ja Virtsu jälle elavneks.
  Arenguselts võiks korjata ka pooldajate allkirju vastastele.
  Ja kui seda hoonet ei tule, hääbub Virtsu täielikult.

 15. on täitsa loomulik, et tööstus ei sobi elamurajooni, mis siin üldse vaielda. Sellised vallaametnikud on võimu kuritarvitajad ja kurjategijad!

  • kah+virtsukas

   Oleme ausad, ei pea see tööstus olema keset elumaju, et Virtsu elanikele tööd saaks pakkuda.

 16. endine kohalik

  Virtsust on aegade jooksul ära kolinud ilmselt sadu (või tuhandeid) inimesi. Otsime siis need ka kõik üles ja las võtavad seisukoha. Milleks muidu üldse arvestada neid “kohalike” vastuallkirju, kes tegelikult Virtsus ainult 2 x aastas vanematel külas käivad?

  Jutt teemal Maseko kohapeale vms ehitamisest saabki ainult arututelt vihakõnelejatelt tulla, sest 100% ei anna Maseko oma maid niisama ära ja ilmselgelt on ümberehitamine kallim kui kohe õigesti projekteeritud asja ehitamine.

  Võimalik kokkumäng käib Eestis praktiliselt iga asjaga kaasas, seetõttu võiks need 5 kibestunud perekonda püüda kadedust talitseda ja mõelda sellele, kas äkki selle keskusega midagi head ka kaasneb. Virtsu on nii väike, et sisuliselt puudutab see asi niikuinii kõiki ja mina küll suurt vahet ei näe, kas elad sealt 100m või 300m kaugusel. Metsa tänav on ju tupik niikuinii, palju rohkem võikski just hädaldada Tööstuse tänava äärsed elanikud. Millisel arvamusel nemad ja ridaelamutes elavad inimesed on?

  Mulle tundub küll, et mõned Virtsu inimesed on leidnud omale vahelduseks elu mõtte – oligi ju muidu igav ja midagi teha polnud. Nüüd saab vähemalt millegi vastu võidelda. Jälle huvitav!

  • väga õige kommentaar, just nii ongi “vat, mina näitan, et olen vastu, alles ükspäev olin tunnistajaks, kuidas üks vastuolija moosis vallavolikogu liiget ehitusele vastuhäält andma”

 17. See ei ole elamurajoon, vaid suur,aastaid harimata põld.

 18. Tee ise ka midagi!

  Kellel on paremaid plaane, kuidas aleviku elu edendada, andku aga teada! Miks me pole kuulnud, mida plaanib Virtsu heaks teha eelpool mainitud suvitaja või teised targad, kes täpselt teavad, kuidas asjad käivad.

 19. Palun selgitust, kuidas puudutab tehnopargi asukoha valik aleviku elu edendamist. Miks valiti just see kinnistu? Kellelgi ei ole aleviku elu edendamise vastu mitte midagi vaid tehnopargi asukoha vastu. See asukoha valik on tehtud muudel kaalutlustel, kui seda näitab nn keskkonna mõjude eelhinnang. Seega palun ärge enam ajage inimesi segadusse oma demagoogiaga. Suvitaja on viimased 12 aastat pool oma elust elanud Virtsus ja ütlen ausalt mul on kahju vaadata kuidas see alevik on välja suremas ja saamas seda nägu, et sinna ei tahagi keegi tulla elama. Kahjuks inimesed kes ise selles süsteemis sees elavad ei saa täpselt aru mis toimub. Kogu aeg midagi lubatakse, aga tegelikult midagi ei sünni. See on ühtepidi arusaadav, kui suuremateks tööandjateks on ainult 2 isikut ja nemad süüdistavad kõiki teisi. Seega veelkord, ei tea täpselt mille peale kade olla, ei taha ka kaikaid kodarasse visata, aga lihtsalt selline asjade ajamine ei ole tänapäevane ja selle kogu asja eesmärk on kuskil mujal ja selle lõpptulemus on kaos. Veelkord, miks see tehnopark just selle kohapeal peab olema? Keegi selle üle ei argumenteeri millegipärast, vaid teemaks on isikute norimine, tüüpiline depressiivne Eesti väike alevik, midagi pole teha.

  • põline virtsukas

   kobi minema siis siit depressiivsest alevikust ja ära targuta siin

   • kah+virtsukas

    oot, miks sa teda ära ajad? oled üks asjaosalistest või? Peaksid ju ikka Virtsu eest seisma, mitte ära ajama, kunn oled või?

  • ei usu, et mõni teine koht kõigile sobiks. Vinguvaid suvitajaid leidub alati.

 20. tööstuse tänava elanik

  tean vähemalt 20 inimest tööstuse,kaare ja mäe tänavalt kes on poolt ja nad annavad kohe nõusoleku tehke ära

 21. Mõned inimesed on alati kibestunud, et nendega jäi ennem otsustamist midagi arutamata. Nii on see alati olnud ja nii see ka jääb. Naljaga pooleks “PUID TEHES LENDAB IKKA JA ALATI LAASTU” Kui iga alamise pärast asjad pooleli jätta või ilma suuremat põhjust andmata asju muutma hakata poleks meil midagi ja sama palju oleks ka tulevikus ka juurde loota!

 22. Virtsukale

  Kui hakati tuulikuid ja kaevandust planeerima, miks siis vastuväiteid ei olnud.
  Mõned aastad tagasi kaebas Hanila selts Keskkonnaministeeriumi kohtuse kaevanduse müra pärast.
  Ainult 1 kohapeal tegutsev, elav perekond võttis sellest osa.
  Teised nö. suveinimesed.
  Neid suveinimesi, paljud üle maailma tuntud nimed, on sissekirjutus Hanila vallas.
  See tähendab suuremat maksulaekumist.
  Valla piirile tuleks panna teade, et elama oodatud sots. rahade peal elajad, mitte tegutsejad.
  Siis tekkis paljudel inimestel viha, et inimesed saavad kaevanduses tööd, miks selle vastu astuda.
  Mõistusega inimene peaks aru saama,mis keskkonna ja looduskahju on teinud kaevandus. Põhjavee rikkumine, lõhkamised on majadesse praod tekitanud.Toonane volikogu lasi sellel juhtuda.
  Ei esitatud Nordkalgile kohustusi, näit, tolmused teed asfalteerida (mis tehtud Virumaal )
  Tuulikute avapeole joosti snäkke sööma, neid imetlema.
  Tööstuspark, mis tähendab, et erinevad firmad hakkavad teenust pakkuma (autoremont. arvutiremont) on kurjast. -Reostusetekitajad

 23. kah+virtsukas

  ….miks mitte ehitada uus veekeskus :) keset elumaju:)

 24. ajutiselt eemal

  Krt ,kaagutate oma tööstuspargiga,omal pole inimlikku saunagi….

 25. Pean vajalikuks avaldada ka oma arvamust antud teemas:
  Planeeritav tehnopark oleks ikkagi asula südameks!Ja ka valla suureks abiväeks maksude ning sellega kaasnevate sotsiaalprotsesside parendamisel.
  Lugedes eelpool avaldatud mõtteteri pean nentima ,et tõesti mõningatel nö.”propagandistlikel eesmärkidel” loodud kampaaniavormis kaasatud kaaskodanike mõjutamisel on saavutatud paraku negatiivne kuvand meie küllaltki värvika aleviku ajalooga aleviku kuvamisel sotsiaalmeedia kaasabil…
  Kuidas saavad sellised tegelased olla võtmetegelasteks nö. “suvitajte inkognito” baasil.Kas nemad määravad teie/meie saatuse antud alevikus?!Kui siis millised oleks oponentide pakkumised ja alternatiivid pakutud projektlahenduse vastu?”Suure” saladuskatte all võin öelda ,et minu elu on selles alevikus kestnud aastakümneid ja olen kaasatud märkimisväärse hulga kinnistute haldamisse.Olgugi,et olen juriidiliselt asunud sellelt kenalt poolsaarelt kahetsusväärselt kaua eemal… üritan viibida ikkagi arenevas keskkonnas antud kontekstis.See Olli põld kus pikemat aega midagi ei toimu on hea asukoht siiski just tehnilise sihtotstarbelise tootmisüksuse püstitamiseks.Alevikule ON VAJA JÕUDU JUURDE! Et tagada parem elukvaliteet!Ärge kuulake endisi pankrotistunud ehitusfirma Celanderi juhatuse(antud kontekstis suvitajad) tegelasi!Nende tegelaste vingumine ei vii kusagile – kui siis vaid põhja!Ole ise aus siis keegi õige hõlma ei hakka!

 26. Kas tõesti ei näe inimesed, et vastuväited ei ole tehtud mitte tüüstuspargi või milleks iganes seda nimetada tahetakse vastu, vaid asukoha vastu ja kui lahmijad, kes süüdistavad protestijaid, end korra sisse lülitaksid ja aju tööle paneksid, ning analüüsiksid läbi detailplaneeringu, saal ajal ajud kohal, siis saaksid vb nad ka aru, millestb jutt käib. Samuti soovitaksin härra Peksaril avaldada ka siis protestikiri, mis tõestab, et asi on asukohas, mitte ettevõtmises. Samuti ei saa väita, et nüüd on raha tuulde lennanud, sest inimesed protestivad (need sõnad pärinevad härra Talvari arvamusloost samal teemal) . Inimesed protestisid juba aastal 2013 ja polnud asukohaga nõus, aga millegipärast jändasid tegusad ettevõtjad ikka ainul selle ühe asukoha valikuga edasi – sest, olgem ausad, antud maalapp on vaja maha müüa enne, kui juhtub paratamatu ja maaomaniku tuttavad ei asu enam ühel päeval võib-olla vallavolikogu oluliste onude ridades. Samuti ma sügavalt julgen kahelda, et kui juhtuks, et keegi teataks, et ehitame nüüd Raudtee tänavale näiteks ettevõtluskeskuse, kust mõne elumaja tagant hakkab lisks Tallinna maanteele veel üks lisatee jooksma, teenindava transpordi jaoks, sellega hetkel asukoha valikuga nõus olevad inimesed siis nõustuksid. Ja kuni ainus kindel ettevõtja on K.Met, kes plaanib ettevütluskeskusesse tulla, siis töökohti kahjuks juurde ei looda. Enne plaanimist võiks siiski leida reaalsed ettevõtted,kes ka reaalseid töökohti pakuvad, kui huupi midagi suurt keset elamurajooni ehitada ja siis öelda, et “sorri, aga hoone seisab, ettevõtjaid ei tule!” siis saab veel ühe lagunenud logudiku Virtsu keskele -armas, kas pole? Lisaks meenutagem, et ettevõtluskeskuse asukoht on väga lähedal koolile, kuhu lähevad pisiked lapsed hommikuti tihti üksi, ja kahjuks sellises suuruses ettvõtluskeskuse & tööstuspargiga kaaseb palju transporti, seda enam, et nagu selgub, siis EI TEATA, millised ettevõtted ja millise transpordimahuga sinna kokku koonduma peaks – pole just kõige ohutum viis lastel hommikul üksi kooli lasta minna.

  • Palun ära mõtle minu eest…Elan Raudtee tänaval ja mina ei oleks selle vastu.
   Palun ära räägi minu eest….selleks pole sinul voli.

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.