Lux Express avab uue bussiliini Hiiumaale

Lääne Elu

info@le.ee

Lux Expressi buss. Foto: Lux Express
Lux Expressi buss. Foto: Lux Expresslux

Homsest, 4. aprillist alustab Lux Expressi uus bussiliin Kärdla-Tallinn, mis hakkab reisijaid saare ja pealinna vahel teenindama aastaringselt.

Buss väljub iga päev kl 7.30 marsruudil Kärdla-Käina-Haapsalu-Tallinn ja kl 16.50 Tallinn-Haapsalu-Käina-Kärdla marsruudil. Lux Expressi Eesti ärijuhi Ingmar Roosi sõnul jätkab bussifirma mugavate reisivõimaluste pakkumist, olles kindel partner Hiiumaa ja mandri vahelisel liikumisel.

„Kuna Rohuküla ja Heltermaa vahel väljuvad aasaringselt käigus olevad praamid iga kolme tunni tagant, siis ei saa me senisega võrreldes pakkuda hiidlastele alternatiivseid väljumisaegasid, küll aga sõidab Lux Expressi buss Hiiumaa pinnal Kärdla ja Heltermaa sadama vahel läbi Käina, võimaldades täiendavat liikumisvõimalust ka sellest piirkonnast reisijatele,“ lisas Roos. Roosi sõnul on ettevõttel hea meel, et saadi tööd pakkuda ka neljale Hiiumaa bussijuhile.

Jätkuvalt teenindab Lux Express 1. juunist suvise sõidugraafiku alusel toimuvaid reise, mis tähendab, et suvekuudeks tõuseb igapäevaste väljumiste arv kaheni – juuni algusest on käigus väljumised kl 9.30 Tallinn-Kärdla ja 15.00 Kärdla-Tallinn. Juba praegu sõidab Lux Express 13.30 Tallinnast Rohuküla sadamasse ja 15.50 Rohuküla sadamast Tallinna, mis võimaldab mugavalt Hiiumaa praamilt bussile ümber istuda.

Lux Express teenindab liini mugavate 56-kohaliste Scania Irizar i6 bussidega. Kõikides bussides on WiFi ja isiklik meediaekraan, kogu sõidu vältel on saadaval tasuta kuumad kohvijoogid. Bussis on olemas ka tualett, konditsioneer ning pistikupesad oma seadmete laadimiseks.

Lux Express kasutab piletimüügil dünaamilist hinnastamist, kus varasematele ostjatele kehtivad soodsamad hinnad. Näiteks täispilet Kärdlast Tallinna reisimiseks jääb vahemikku 13–16 eurot, ent bussijuhilt piletit ostes kehtib alati kõrgeim hind. Eakatele alates 60. eluaastast ja kuni 16-aastastele lastele pakub Lux Express kuni 40% soodustust ning kuni 26-aastased noored saavad kuni 26% soodustust. Pileteid saab osta internetist aadressil luxexpress.eu või tpilet.ee, samuti Tallinna ja Kärdla bussijaamadest ning vajadusel ka bussijuhilt. Lisaks kehtib eripakkumine neile, kes reisivad esmaspäevast neljapäevani. Sel ajal on luxexpress.eu veebilehelt edasi-tagasi pileti soetamisel kuni 40% soodsamat hinda.

Tallinn-Kärdla liini sõiduplaaniga saab tutvuda luxexpress.eu lehel sisestades reisiotsingusse soovitud peatused.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
5 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
IRW
16 päeva tagasi

Kunagi liikus buss Rohuküla ja Pärnu vahel. Sõitjaid oli üsna palju Aga ära kadus. Ka Haapsallu sõideti sellega üsna ohtralt

Kurb
16 päeva tagasi

Hiiumaale sõidame, aga Pärnu loksuma nagu seitsme maa ja mere taha ja sedasi ainult kord päevas 21 sajandil?!!

Toetan Aadut
16 päeva tagasi
Reply to  Kurb

Pärnu sõidaks küll hommikul kl.7 juba näiteks…

Loogiline mõtleja
16 päeva tagasi
Reply to  Kurb

Nõme on see hädaldamine, mõtlemata sellele et saaks Lihula kaudu ju minna!
Ümberistumine Lihulas, ajakulu 3h-3.5h,
3x päevas

Mõelda vaja rohkem!

Huvitav
14 päeva tagasi

Miks peab inimene ringi minema kui otse ka saaks?! Kas tõesti soov normaalseks liikluseks 21 saj on virisemine?! Positiivsus, kui kukud trepist alla, murdes luud ja mõelda, et vaat kui kiiresti alla sain!…ei ole ka mõistlik vast.