Aimar Ventsel: miks ma ei usu Vene opositsiooni?

Aimar Ventsel

Mul oli hiljuti videovestlus tuttavaga, kes elab ja töötab Ida-Siberi tagumises otsas. Ta oli mõnda aega opositsiooniline ajakirjanik ja peab ennast siiamaani opositsiooniliselt meelestatuks.

See tuttav kirjutas mulle ühel heal päeval, et vaja on rääkida. Ja üldse tahaks teada, mis maailmas toimub. „Me oleme siin infovaakumis,“ kirjutas ta. „Kõik sõltumatu meedia on hävitatud, on jäänud vaid riigimeedia ja meil pole mingit ligipääsu alternatiivsele infole.“

Panime siis kaamerad sisse ja suhteliselt ruttu läks jutt Ukraina–Venemaa sõjale. Alguses kinnitas mu vestluskaaslane, et Venemaa „riiklikku meediat ei saa uskuda! Aimar, kas sa usud kasvõi ühtegi sõna, mida nad räägivad?“.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Külamees
7 päeva tagasi

Põhimõtteliselt tõestab see seda, et Venemaa ja sealne rahvas on tõesti omaette maailm, millest me suurt aru ei saa. Teine selline on Aasia tiiger. Kogu maailma läänestamisele on tekkinud selline vastuseis, mis koguni ei põrku tagasi selliste meeleheiterünnakute sooritamisest nagu praegu Ukrainas. Kuhu see maailm on teel?
Selge paistab olevat see, et niiviisi meie lääne hegemoonia pinnalt tehtud arutlused ei saa olla piisavalt objektiivsed, et õieti arenguid prognoosida ja astuda õigeid samme.

Uskmatu-Toomas
8 päeva tagasi

“Venemaa „riiklikku meediat ei saa uskuda” muidugi on suur vahe,kui usud poole oled kolmveerand petta saanud või kui usud kolmveerandi ja oled poole petta saanud ?
Sõltumatuid ajakirjanikke ei ole maailmas olemas aga on ajakirjanikud kellest mitte kui midagi ei sõltu !