Galerii: vene laat tõi Karja tänava rahvast täis

Malle-Liisa Raigla, Kaire Reiljani ja Andra Kirna fotod

Pärast aastast vaheaega vallutas laupäeva päeval Haapsalu Karja tänava taas Vene laat, mis tõi kokku suure hulga kauplejaid ja ka laadalisi.

Juba enne kui Haapsalu oma slaavi folklooriansambel Bõliina laada avatuks laulis ja aselinnapea Tõnu Parbus avasõnad ütles, käis kauplemine täie hooga. Laadalettidel leidus nii Pavlovoposadski rätikuid, kampsuneid, käpikuid, mütse kui ka söögikraami seda nii kohapeal tarbimiseks kui ka kaasa ostmiseks. Oli nii kala, mitut masti liha, mett, hoidiseid kui palju muud.

Nagu ikka lookles üks pikemaid järjekordi Haapsalu õdede Jelena Jostmanni ja Olga Kuldmeri leti taga. Emme kaubamärgi all valmistatavate pelmeenide kõrval pakkusid nad sooje tšeburekke.

Laadameeleolu lõid lisaks Bõliinale Lehti Kostabi juhendatavad mustlastantsijad ja külalised Sillamäelt.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Üks
Üks

osa venestamisest. Ootan eesti turgu eesti linnas Haapsalus.

ütle sa nüüd
ütle sa nüüd

See laat on seotud jõuludega, õigeusu kalendri järgi, nagu ma olen aru saanud. Aga muidugi võiks laada nime veidi kohendada…”õigeusuliste laat”. Aga siis tekib jälle küsimus, et millal see “valeusuliste laat” tuleb.Oh seda elu küll.

Puu Posti tänavalt
Puu Posti tänavalt

Soovin häid Jõule Haapsalu Innawiletsusele
Ja Heas Uut Aastat 😍
Dobrõe RoŽdestvo und Snovõm Godom

Puu Posti tänavalt
Puu Posti tänavalt

Kurb, et Haapsalust on jälle slaavlaste pealinn saamas…
Elagu Vaba Eestimaa

Türnüffel
Türnüffel

Haapsalus kuuleb seda vene keelt viimasel ajal üha rohkem ja rohkem. Mina näen neid juba selle järgi, kui palju on kortermajja sisse kolinud täiesti uusi nägusi. Kõik venekeelsed. Neid linnapeal ringi jalutavaid nägusi nähes tekib mõte, et kas jälle on käes aeg 80-ndad, kui eestlased said pidevalt nii öelda kolakat. Eestlastele antakse isegi töökohtades jalaga. Minge vaadake, kui palju ehitustel eest keelt kuulete või näiteks NAVIX-is te peale vene ja ukraina keelt midagi kuule.

elu
elu

muulased tulevad siis, sest siin pakutakse neile tööd….tööd pakutakse, kuna kohalikud firmad ei taha oma inimestele normaalset palka maksta ja oma inimesed,näiteks ehitajad, on ju kõik soomes…nii et keda süüdistada?

Nimi (kohustuslik)
Nimi (kohustuslik)

NAVIXi kohapealt ütlen, et meile on vaja spetsialist tööle, mitte rumalaid!

Türnüffel
Türnüffel

NAVIX kui migratsioonipump tuleks päevapealt siin linnas kinni panna. Kui see ettevõte tööle hakkas, siis 2016 aastal pakuti mulle ka töötukassa kaudu seal tööd. Teate, kui palju palka pakuti, 750€ bruto ja 4- kuu pärast peale katseaega 850€ bruto. Loomulikult saatsin pikalt ja leidsin tol ajal tasuvama töö. Praegu maksavad ukrainlastele ja kohalikele venelastele 1200-1500€ netona kätte.

Elisa
Elisa

õnneks venekeelsed Haapsalus. Kes töötab 6 korda väiksema palgaga kui linnapea?
(iroonia)

Eesti vabariik 30 a hiljem
Eesti vabariik 30 a hiljem

Osad vennasrahva esindajad ei osanud sõnakestki eesti keelt…..

Juha, ei eestlane ega venelane
Juha, ei eestlane ega venelane

Kõige pikem saba oli ikka koroona leti taga 🤣🤣

Puu Posti tänavalt
Puu Posti tänavalt

Õige Eestlane ja Õige Wiiking sellisele Juritusele ei lähe…

Misasja
Misasja

Wiikingit ja eestlast ära küll ühte patta pane!. Krdi ideid ikka genereeritakse.

Puu Posti tänavalt
Puu Posti tänavalt

Haapsalu kuulub eestlastele…
Mitte ärge muud üritagegi

paistab
paistab

et osa haapsallasi üdini venestunud

luuüdi
luuüdi

Minul seda ohtu ei ole, et toruluudes olev luuüdi saaks kahjustada-olen naine, selgrootu, ussisoost ning väga paenduv roomaja.

Tsiviilokupant
Tsiviilokupant

samuti paistab, et osa LE eriti kõrge IQga kommenteerijatest võrdsustab Bõlina kontserdi riigi kukutamise katsega ning käsitööpelmeenidega kauplemist riigireetmisega ))

Agu
Agu

Te noormees ei mäleta vist pronksiööd hästi. Pole meil siin midagi nii süütuid lambakesi maal.

wpDiscuz