Hundid murdsid Läänemaal kahe ööga 25 lammast

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Tallinna ringkonnakohus tühistas küttimiskeelu, mistõttu Keila–Haapsalu maanteest lõuna pool võib küttida veel viis hunti. Valeri Štšerbatõh

Hunt. Foto Valeri Štšerbatõh

Neljapäeva ja reede öösel murdsid hundid Lääne-Nigula vallas lähestikku asuvates Nigula ja Turvalepa külas 22 lammast ja vigastasid kolme, kellele tuli teha hädatapp, kolm lammast on kadunud.

Jaagu talu perenaine Kristi Koppel avastas oma tõukarjas tehtud tapatöö kolmapäeva hommikul, kui ta loomi üle vaatama läks. Hundid olid end aia alt läbi kaevanud ja murdnud 14 lammast. Kahele tuli teha hädatapp, kolm lammast on kadunud. Kaheksa lammast on kergemalt vigastatud.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Loomasõber
Loomasõber

Jahimehed tapavad massiliselt huntide looduslikul toidulaual olevaid loomi.
Kui ei rikuks seda tasakaalu, siis ei ründaks hundid ka lambaid. Õppigem ometigi loodusega kooskõlas elama!
Jahimehed-jõhkardid, minge tööle et jaksaksite endale süüa osta, siis ei peaks te arulagedalt tapma!

Liina
Liina

Jahimehed on ka tapnud ära aastate jooksul vanemad hundid, kes oskavad jahti pidada ning nüüd noored hundid lähevad kergemat vastupanu ning nagu näha teevad massi tapmist. See pole nende pooltki normaalne käitumine. Teiseks on kasulik võtta karja kaitse koerad. Maremma-Abruzzi lambakoer näiteks.

N61
N61

On karjakoeras,üks oli teises karjas ja ühel on hetkel kutsikad…..

Kus
Kus

siis jahimehed on?

Tibu
Tibu

Aga kui ma öösel ilma helkurita metsas jalutan,kas ka siis võivad kallale tulla ??

Kalaküla juusik
Kalaküla juusik

Võiks vallavalitsusse sisse daada ja seal ka lambaid kaeda.

Arvaja
Arvaja

Niipalju siis rohepöördest.

MART
MART

Inimesed on nii mugavaks läinud,ei viitsi õhtul lambaid lauta panna, kui seda on olemas. Tavaliselt on talve läbi õues. Ainult virisevad ja kiunuvad.Riik on süüdi kõiges.Hundil on õigus, mis ripakil,see minu.Ma ei annaks riigi poolt ühtegi senti.Inimene peaks ikka hoolt ka kandma loomade eest, mitte ainult raha tahtmo.Häbi peaks olema endal seda rääkida.Oma lohakus täielikult

Maasikakasvataja
Maasikakasvataja

Vat ei ole talv läbi õues ja sügisese ädala peal ei ole asi ka mugavuses muide. Mugavam oleks lambaid mitte kasvatada. Kuidas kari ripakil on, kui kari on kodu juures korralikus elektri taraga aias, keset tsivilisatsiooni, osaliselt isegi tänavavalgustuse all. Ei ole läheduses ka suuri metsi.

Tibu
Tibu

Aga äkki oli vool ära ?? Traati tuleks igal õhtul käega katsuda…

Lembit
Lembit

Nii nunnud hundid… Toidame metsaelajaid

looduse
looduse

ringkäik peab toimima, pole nüüd vaja hunte süüdistada

wpDiscuz