23

Õpilaste vaktsineerimine Läänemaal võtab hoogu

Avatar

Andra Kirna

andra@le.ee

Läänemaa ühisgümnaasiumi direktor Ain Iro oma kooli õpilas- te pärast muret ei tunne. Foto: Andra Kirna

Läänemaa ühisgümnaasiumi direktor Ain Iro oma kooli õpilaste pärast muret ei tunne. Foto: Andra Kirna

Kui Läänemaa vaktsineeritute hulk täiskasvanute hulgas on kõvasti üle Eesti keskmise, siis noorte vaktsineerimise poolest oleme olenevalt vanusegrupist viimase nelja-viie maakonna hulgas.

Koolidest on vanematele saadetud nõusolekuvormid, milles küsitakse luba lapse Covid-19 vastu vaktsineerimiseks ja koroonaproovi võtmiseks. Kuigi vastata paluti niipea kui võimalik, on vastamise tähtajad kooliti erinevad. Enamasti on tähtajad alles kätte jõudnud või kohe kätte jõudmas.

Läänemaa ühisgümnaasiumi direktori Ain Iro sõnul on ka neil nii. „Info selle kohta, mida vanem vastas, on ainult kooliõel,“ selgitas Iro. „Kooliõde hakkab meil vaktsineerima, kui on neid, kes seda soovivad.“ Kas soovijaid on, Iro ei tea. Enda sõnul keskendub ta juhina kooli peamisele ülesandele, õppetöö korraldamisele.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
anonüümne
anonüümne

vabad.kodanikud.ee,
Vabade kodanike deklaratsioon ,allkirjasta!
Täna on see päev!

Chr
Chr

100% ei saa minu laps cov vaktsiini ja jutul lõpp!

kotis
kotis

Kus on Läänemaa kogukond,et ühineks,leida saab ühiseid koduõpetajad.Lapsed tuleb tavakoolist ära võtta ,mitte lasta nendega manipuleerida–nii lihtne see ongi.Oligi koolisüsteem nagu on ja vananenud.Enamus Eesti kogukondi on ühinenud enda siseselt,Läänemaa on puudu.Oodates-vaadates kaotame aega,ja oht lastele on liiga suur,

Kati
Kati

Tuttavatest mitu peret on lapsed koduõppele võtnud, Läänemaal. Mis siin kogukond laste kooli osas aitaks, vaja on mõelda läbi ja tegutseda.

Lii
Lii

Maailmas ju süstitakse lapsi ja täiskasvanuid. Surevad need siis ära?? Ei sure. Elu läheb edasi. Midagi ei juhtu. See väike sutsakas ja kardate nagu ma ei tea mida.

Ei tea
Ei tea

kuidas nii, surevad ju küll ja väga kahjulikud kõrvalnähud on samuti. Kuigi see protsent ei ole tõesti suur, aga eks see üks õnnemängu moodi tegevus ole. Pealegi pikemat mõju ju pole üldsegi veel teada. Mis saab kolme aasta pärast? Pole nii palju aega mööda läinud, et keegi midagi teaks öelda. Millegipärast peavad end süstida lasknud inimesed teistest targemaks, aga ma ei ole üldse kindel, et see nii on.

Hea Okkupant
Hea Okkupant

Vaktsiini müüjad jõudsid juba lapsi kallale. Hirm ja idiotsus kasvab. Järgmine samm – hattakse vaktsineerida koerte ja kasside.
Veel edasi hakkatakse patruleerida tänavad – ei ole kaasas tõend?
Säh sulle nõel tagumikku!

Erx
Erx

Keegi arvas, et “Käed eemale meie lastest!
Nad on VEEL terved!” Kuidas saavad need lapsed VEEL terved olla, kui on aastaid igasugust kräppi sisse ajanud. Mingi kella 11-12 paiku RIMI kauplusse ja siis näete, mida nad kokku ostavad.

Hmm
Hmm

…et siis oleks vaja veel mürke juurde lasta organismi teiemeelest? Et kui juba niigi kräppi täis? Päris kummaline arvamus

Nimi (vabatahtlik)
Nimi (vabatahtlik)

Lastehalvatuse ja koroona võrdlemine on küsimärgiga tegevus. Üks oli kaitse haiguse vastu, mis tõesti enamikel juhtudel raskete tagajärgedega. Teine, eriti laste puhul, kaitse haiguse vastu mis rõhuval enamikel juhtudel pea olematute sümptomite ja tagajärgedega. Vaktsiinid ka väga erinevad, esimene tavaline sama haiguse nõrgestatud vorm, teine eksperimentaalne uudistoode. Esimene tagas sisuliselt jääva immuunsuse, teine mitte eriti, meenutades, et 25% raskelt haigestunuid on vaktsineeritud.

Mürgitajate salaplaan...
Mürgitajate salaplaan...

… viiakse kavaluste ja ähvarduste kaudu ellu, kuigi vaktsiinid on alles katsejärgus.

Ehh
Ehh

teile miinusteladujad arvavad tõsimeeli, et vaktsiin ei ole veel katsejärgus? Pole aastatki õieti olnud ju see kaitsesüst, ei saagi olla ju veel tulemusi teada, kuidas mõjub ja palju tegelikult kaitseb.

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Vähemalt ühest õudsest tõbist ehk lastehalvatusest oleme vaktsineerimise läbi lahti saanud:
“Eestis oli viimane lastehalvatuse puhang 1958. aastal, kui haigestus ligi 1000 inimest. 1959. aastal alustati lastehalvatuse vastast lausvaktsineerimist, mis kestis kaks aastat. 1961 registreeriti viimane lastehalvatuse juhtum ning Eestist sai esimene lastehalvatusest vaba piirkond maailmas.”
(Allikas: Wikipedia)

Nnnn
Nnnn

Uuri ka, mida tegid esimesed katsejärgus lastehalvatuse vaktsiinid.

jjj
jjj

Ma tean isiklikult naabritüdrukut, kes kaheksakümnendatel lastehalvatusse jäi. Wikipedia ei anna alati täit tõde

Hmm huvitav
Hmm huvitav

Võtab hoogu! Vaadake, et liiga hoogu ei lähe!!! Hirmsaid lugusid räägitakse noorte vägisi vaktsineerimistest. Saan aru, et plaanimajanduse eesmärgid tuleb täita, aga oma lastele olen selgeks teinud, et kui peaks tulema kasvõi üks mõjutamise signaal, siis annavad sellest kohe kodus teada.

AVS
AVS

Jajah, keegi kuskil rääkis, bla-bla-blaa… Mida hirmsat siis uhhuufoorumites kuulda on, mingi järjekordne fantaasia käiku läinud? Lapsed ei peaks siiski oma vanemate piiratuse all kannatama.

Ehh sind
Ehh sind

Kui endal lapsi pole, siis hea targutada. Oleks sul lapsed, küll mõtleksid ennem, kui laseksid midagi tundmatut noorele inimesele sisse süstida!

Hmm huvitav
Hmm huvitav

Ma ei tea, kui uhhuufoorum või mitte, aga jutud levivad. Ega ma kõike tõe pähe võtagi. Aga sellest ei saa ma aru, mida mõtlete laste kannatuste all? Ei vaktsineerita ja siis kannatavad sellepärast või? Natuke ajuvaba tekst ei ole või?

Hmm huvitav
Hmm huvitav

tõsi jah? Ossa kõva värk. Minuarust peaks esmaspäeva hommikul juba ikka kaine olema.

wpDiscuz