10

Elektri hind on täna ajaloo kõrgeim

Lääne Elu

info@le.ee

Mastirida on praeguseks juba peaaegu Ristini jõudnud, Kullamaa kandis tõmmatakse mastitele liine. Foto: Urmas Lauri
Kõrgepingeliin. Foto: Urmas Lauri

Päeva keskmine elektrihind Eesti hinnapiirkonnas on täna 108,47 eurot, mis on ajaloo rekordiline hind, kirjutas Postimees.

„Tänane päeva keskmine hind on teadaolevalt ajaloo kõrgeim,” kinnitas Eleringi kommunikatsioonijuht Ain Köster. Ta lisas, et jooksvaid hindu nad ei kommenteeri, sest ei jälgi ega analüüsi iga tunni ja iga päeva hinda.

„Üldiselt võib öelda, et elektrituru hind on nõudluse ja pakkumise funktsioon. Hinda mõjutavad muu hulgas kõrged maagaasi ja kivisöe hinnad, lisaks kõrge CO2 hind,” rääkis Köster ja lisas, et suvi on tavaliselt ka hooldusteperiood, kui osa pakkumisest on turult väljas.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
looduskaitsealal elamise rõõmud
looduskaitsealal elamise rõõmud

Jääbki tõusma, sest 1/4 on nüüd juba import ja 1/4 on ropu hinnaga rohepeeretajate aktsiisiga elekter.

raamatupidaja
raamatupidaja

Kas see ongi tulevikumuusika,tuugenid seisavad ja elekter on hindamatu?

selle
selle

tõusu poolt on enamus valijaid , kes toetavad kesikuid ja liberaliste ja nende kuritegudele innukalt kaasa elavad, ka hulk riigivargaid kellel raha pole number

?????
?????

Nii edasi enam ei saa! Inimesed, pead tööle, mida teha?! Sellist hinda ei põhjenda millegiga, lihtsalt kasumiahnus!

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Samal ajal reageerib rahvas kõigile elektritootmise arendamise plaanidele sellise vastuseisuga, et kuku pikali. Äsja oli teemaks Seljaküla tuulepark või meenutame meretuuleparke või tuumajaama. Kohalike vankumatu vastuseisu tõttu tunduvad kõik variandid võimatud. Aga odavat elektrit tahaks…

Mhmh
Mhmh
On tõesti kummaline, et pealtnäha on tuulikute ja muude “roheliste” seadmete toodetud elekter odavam, aga tegelikult ja lõppkokkuvõttes osutub see hoopis kordi kallimaks!!! Asi on selles, et roheenergia on ebastabiilne, see sõltub ilmast. Kui pole tuult (tuulikud ei tööta), on pikalt kuiv ja veetase madal (hüdroenergiat ei toodeta) või on liiga kuum (päikesepaneelid on temperatuuritundlikud ja tootlikkus on madalam), siis on vaja stabiilset elektrit juurde toota, et säilitada pinge ja rahuldada nõudlust. Praegu toodetakse juurde põlevkivist. Kõik toimiks ja oleks kena, kui vaid sellele ei oleks juurde keevitatud seda müstilist CO2 kvooti. Ja vot see on juba omaette kummaline teema.… Loe rohkem »
?????
?????

Kummaline maailm tõesti, päikesepaneele kõik kohad täis, aga elektri hind aina kogub tuure ja olen kindel, et nii läheb ka nende tuulikute ja tuumajaamadega!

see eest
see eest

el. börsi spekulandid rõõmustavad papp muudkui tilgub

Vahi nalja
Vahi nalja

See kõrge hind muutub iga järgmise aastaga kindlamaks ehk tavatarbija hakkab tundma kliimaneutraalsuse ja EL rohepöörde otsest mõju oma elektriarvel. LE võiks alustada teemas avalikuse informeerimisega, et jõuda tagasi kvaliteetse ajakirjanduse juurde kuivõrd Eesti poliitiline tasand on oma otsustes ebapädev ning on saamati Eesti ühiskonna heaolu kaitsmisel.

see
see

riik läheb omadega pe..e

wpDiscuz