Vaktsineerima oodatakse kõiki üle 50aastaseid

BNS

Koroonavaktsiin. Malle-Liisa Raigla
Koroonavaktsiin. Malle-Liisa Raigla

Tänasest oodatakse COVID-19 vastu vaktsineerima kõiki 50-aastaseid või veel sel aastal 50-aastaseks saavaid inimesi, samuti on endiselt oodatud vaktsineerima COVID-19 riskirühma kuuluvad inimesed sõltumata vanusest.

Vaktsineerimise aja saab broneerida digiregistratuuri kaudu, helistades kohalikku haiglasse või eraraviasutuse registratuuri.

„Maikuu jooksul avame vaktsineerimise võimaluse järk-järgult kõigile soovijatele. Oluliselt kasvanud vaktsiinitarned võimaldavad alustada uuest nädalast vähemalt 50-aastaste kaitsesüstimist ning mai teises pooles avada võimaluse juba ka 16-49-aastastele,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Vaktsineerimine päästab elusid, vähendab haiglaravi koormust ning võimaldab järk-järgult piiranguid leevendada, ühiskonda avada ja tavapärasema elukorralduse juurde naasta. Seetõttu on väga oluline, et igaüks meist vaktsineerimise võimalust kasutaks.“

Endiselt oodatakse vaktsineerima ka kõiki vähemalt 16-aastaseid COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi. Riskirühma kuulumise kohta saab inimene infot oma perearstilt või patsiendiportaalis digilugu.ee avalehel jaotuses Minu andmed. Haigekassa koostas riskirühma kuuluvate inimeste nimekirjad jaanuari alguse seisuga ning nendele inimestele on digiregistratuuris vaktsineerimisaja broneerimise võimalus samuti avatud.

„Vaktsineerimise maraton on jõudnud ühe olulise tähiseni: suurem osa riskirühmadesse kuuluvatest inimestest on praeguseks vaktsineerimise võimaluse saanud. Seetõttu on vaktsineeritavate sihtrühmadega edasiliikumine igati tervitatav,“ ütles Eesti Perearstide Seltsi juht doktor Le Vallikivi. „Riikliku vaktsineerimiskava peamine eesmärk oli vaktsineerida esmalt eakad ja krooniliste haigustega inimesed, et kaitsta ühiskonna kõige haavatavamat osa. Riskirühmade vaktsineerimisel on endiselt võtmeroll perearstikeskustel, sest perearstidel on terviklik ülevaade nimistusse kuuluvate inimeste terviseseisundist ning usalduslik suhe patsientidega.”

Perearstid kutsuvad üles kõiki riskirühma kuuluvaid inimesi, kellega ei ole perearstikeskuse poolt veel ühendust võetud, endast ise perearstikeskusele teada andma, kuna patsientide kontaktandmed võivad olla muutunud.

Vaktsineerimisele registreerumiseks palutakse kasutada üleriigilist digiregistratuuri.

3 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Pook
1 aasta tagasi

Pole kirjutatud millega vaktsineeritakse, niikuinii Astrazenecaga. Meie klubi liikmed saadavad pikalt igasuguse vaktsineerimese. Me vaktsineerime ennast korrapäraselt iga päev.

Pamp
1 aasta tagasi
Reply to  Pook

No õige ka , meie kamp ka nii teeb .

K.s
1 aasta tagasi

Milleks poolik uudis? Iidolportaal Delfi andmetel üle 50sed meie superdigiriigis ikka registreerida ei saa, kuna digiportaali ei saadud valmis aga see et oodatakse, no see on muidugi hea…