19

Läänemaale lisandus üheksa koroonaviirusega nakatunut

Koroonavaktsineerimine. Foto: terviseamet
Koroonavaktsineerimine. Foto: terviseamet

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6350 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 811 ehk 12,8% testide koguarvust.

Läänemaale lisandus üheksa koroonaviirusega nakatunut. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on Läänemaal 259,2, mis on maakondade lõikes madalaim. Läänemaale järgneb Viljandimaa, kus nakatumisnäit on 415,9. Eestis keskmiselt on näit 647,5.

Läänemaa omavalitsustest on kõrgeim näit Haapsalus (306), järgneb Lääne-Nigula vald, kus viimase kahe nädala jooksul on 100 000 elaniku kohta haigestunuid 143. Vormsis ei ole ühtegi koroonaviirusega nakatunut.

Lääneranna vallas on nakatumisnäit üks Eesti kõrgemaid – 1908. Lääneranna vallast on kõrgem haigestumine vaid Maardus.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 378 inimesel. 271 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 136, Tartumaale 70, Lääne-Virumaale 43, Saaremaale 30, Võrumaale 25, Pärnumaale 20, Valga- ja Jõgevamaale 17 uut positiivset testi. Järvamaale lisandus 15, Viljandimaale 13, Põlva- ja Raplamaale 12, Läänemaale 9 ja Hiiumaale 1 nakkusjuhtu. 13 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Haiglaravi vajab 507 patsienti. Neist Läänemaa haiglas on kolm patsienti. Haigla ravijuhi Alge Vare sõnul on kõik kolm Läänemaa inimesed, kes saabusid haiglasse reedel, laupäeval ja teisipäeval. Ta lisas, et lähiajal võib haiglasse tulla ka teiste maakondade haigeid. „Tallinn on väga täis,” ütles Vare.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 48 573 inimesele, kaks doosi on saanud 23 149 inimest. Läänemaal on vaktsineerimisi tehtud 807 inimesele, kellest kaks doosi on saanud 434 inimest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Eduard
Eduard

Noh, saame ka lõpuks pildi peale.

Uskumatu.
Uskumatu.

Enam ei julge toidupoodi ka minna? Mitte kusagil ei kirjutata kus need pesad siis on?

Eduard
Eduard

Pesad on toidupoes ikka.

No misasja
No misasja

ära sa karda nii palju! Või kuulud sa riskigruppi? Viiruseid levib igasuguseid, varem julgesid ju poes käia , grippi ei kartnud? See ka ju raske haigus või siis mitte? Kuidas kellelegi. Toidupood on küll vähetõenäoline koht nakkust saada üldse, samas saad toidu kulleriga koju tellida, pole ka probleemi.

Eduard
Eduard

Enamus inimesi saab viiruse toidupoest ja sureb voodis. See on ammu teada tõde.

Agu
Agu

ei tea sellist tõde, esimest korda loen.

jamps
jamps

tegelikult on see vale number haapsalu linn on 8 ja lääneranna vald on 7

Mõtleja
Mõtleja

Läänemaa lehes tahaks tõesti just rohkem täpsemat infot läänemaa kohta teada. Üldist teavet levitab ju kogu ajakirjamdus!

maestro
maestro

Kus on Läänemaa perekolle?
Haapsalu peaks olema puhas kui prillikivi!

Eduard
Eduard

Toidupoes.

Agu
Agu

jah Palivere suusamaraton jääb ära, siis koroonahaiged ei saa maratonil nakkust levitada. Kujutad ette, haige inimene hakkab maratoni sõitma :DDDD ajugeeniused

Eduard
Eduard

Mina küll komberdaks juba õelusest kohale.

Agu
Agu

väga õel 🙂

Nimi
Nimi

Nüüd ju võiks ajakirjanik uurida Terviseametist, et kas mingi puhang Läänemaal või nakatumised hajutatult.

Luik.A.
Luik.A.

Pese käsi ka istu kodus. Kus ka kes? Kurst ment oled või et kõike teadma pead? Kahju ja kurb, et see lollakas haigus ringi liigub aga ega ei saa sildistama inimesi hakata.

Kodanik
Kodanik

Asi pole sildistamises. Miks asutused ja firmad oma koldeid varjavad? Käte pesu sul hingamisteede kaudu levivaid viiruseid eemal ei hoia. Kui ikka immuunsus nõrk siis korjad kõik ülesse.

Ehh
Ehh

miks ja miks, aga miks sul vaja teada on nii väga. Mida sa selle teadmisega peale hakkad?

Luik.A.
Luik.A.

Ära siis käi ringi korjamas vaid püsi kodus.

Kodanik
Kodanik

Mina käin õues jalutamas nii palju kui tahan. Sealt ei saa ma mingit tõve külge.
Ja Haapsalus toidupoest viirus üles korjata on võimalus väga väike. Viirus saadakse ikka töökohast või pereliikmelt.

wpDiscuz