Kevad toob kaasa pensionitõusu

BNS

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Alanud aasta toob pensionitõusu, kui 1. aprillist kasvab vanaduspensionäri sissetulek keskmiselt enam kui 20 euro võrra. Pensioni baasosa tõstetakse 16 euro võrra ning lisaks tõstetakse täiendavat pensionilisa lapse kasvatamise eest poole aastahinde võrra, mis lisab pensionile veel 3,55 eurot iga lapse kohta ühele vanemale.

Ühtlasi tõuseb tänavu rahvapension 30 euro võrra 251,61 euroni, mis aitab tagada elatusmiinimumi kõige väiksema pensioni saajatele.

Uuest aastast muutub ka esimese samba pensioni arvutamise valem. Kogunema hakkab neljas, niinimetatud ühendosak, märgib sotsiaalministeerium.

Pensioni suuruse arvutamisel liidetakse alates 2021. aasta algusest kokku neli osa: baasosa, staažiosa, kindlustusosak ja ühendosak. 2020. aasta lõpuga lõpeb kindlustusosaku kogumine.

Uuest aastast saab ka kolme aasta asemel viis aastat varem pensionile minna. Varem pensionile minek sõltub staažist. Samuti saab minna pensionile igal ajal pärast pensioniea saabumist.

Pensioni saamist võib katkestada ja alustada uuesti, ning valida, kas lasta välja maksta pensioni täismahus või võtta pool. Seda nimetatakse paindlikuks pensioniks, märkis sotsiaalministeerium.

2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
susserdame ehk lähevad õnge
2 aastat tagasi

Mida segasem süsteem, seda ohtlikum inimesele ja kasulikum riigile. Aga kopikas on ka raha, mida liidetakse, suur tänu!

hmm
2 aastat tagasi

küll tõuseb veel sügisel ja ka järgmisel kevadel jne. Andke valitsusele aega veel, näete ju isegi kui suur vastuseis on valitsuse tegemistele opositsiooni poolt, mis nüüd veel ähvardab pool aastat üldse seisma panna oma tobedate parandusettepanekutega. Kui tööd ei segataka jõuaks kiiremini selle pinsi tulumaksuvabastuse ka ära teha!