Tuulepargi rajaja korraldab Ristil koosoleku

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Aulepa tuulepark. Foto: Urmas Lauri
Aulepa tuulepark. Foto: Urmas Lauri

Risti tuulepargi arendaja Enefit Green korraldab 3. detsembril Ristil tuulepargi teemal koosoleku.

“Kutsutud on kõik, kes huvitatud,” teatas Eesti Energia taastuvenergia arenduse projektijuht Oliver Zereen.

Plaanis on selgitada elanike ja kogukonna toetamise mudelit ehk mis kasu saavad Risti elanikud tuulepargist, tutvustada tuulepargi eskiislahendusest ja vastata küsimustele.

5. detsembril korraldab Enefit Green väljasõidu Paldiski tuuleparki.

Koosolek algab kell 18.30 Risti koolimajas.

Enefit Green plaanib rajada Ristile Eesti kõrgeima tuulepargi, mille vastu kohalikud elanikud on kogunud üle tuhande allkirja. Lääne-Nigula vallavolikogu on arendust ära keelamas.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Karu Ott
Karu Ott

Rahvas on oma sõna öelnud- nad ei soovi mingeid tuuleparke. Aga nagu näha,pole arstiabi nendele arendajatele vist kättesaadav või ongi neil suva- nende sõna on seadus. Vallavalitsus võiks selle venitamise lõpetada,kui vähegi oma rahvast hoolib.

jamps
jamps

Loomulikult saab küik asjad ära keelata …lihtsalt ei tee ning kõik. eks varsti kogunete siis kõrkjate vahel koos partidega. teete ökoshmökoshit ja olete rahul. pole seda hirmu ka , et ekre teid 2 sajandit tagasi pöörab , ise lähete tervelt 5 sajandit tagasi …

Aaa
Aaa

Mis ekre, mis sajandid? Egas new yorki ka ei tahaka ja loodus ongi ilus. Neid täisehitatud ja lagastatud paiku on maailmas palju. Kui huvi pakub, saab alati külastama minna. Oma kodu tuleb puhas hoida, nii kaua kui see võimalik veel on.

jamps
jamps

ekret kirutakse, et pidi mõtlemise nii palju tagasi viima, aga te tahate kõik loodust nautida , mobiiltelefonidest loobuda ja ilma elektrita olla, rääkimata muudest teemadest.

Aaa
Aaa

mõtle peaga inimene, ega elekter nende tuulikute pärast ära ei kao. Asi pole ju elektri tootmises peamiselt, kui sellises. Suured rahad on hetkel taga, aga kui need ära kaovad, kes siis looduse reostuse eest vastutab hiljem??? Vastust teil pole. Nagu indiaanlased kunagi ameerikas õtlesid, et valge mees hävitab kõik metsad, kuivatab kõik jõed, tapab kõik loomad ja alles siis saab aru, et raha ei kõlba süüa ega juua! Nii on koguaeg, kui ise valvel ja arukam ei ole!

ehee
ehee

veame kihla, et nüüd räägitakse ära ja kõik lähevad vaikides nõustudes kodudesse tagasi. Või on ikka selgroogu? Ärge unustage, et Tartu rahvas oli tugev vastu seismaks kahjulikule projektile, egas läänlased viletsamad ole! Või on? See selgub peale “koosolekut”.

Maakas
Maakas

Ma ei saa aru, miks see tuulepark just selle koha peale peaks tulema? Miks peab arutus koguses jälle metsa maha võtma, kui Eestis on lagedaid kohti küll ja veel? Ma ei soovi, et metsloomad inimeste koduhoovi elama kolivad, sest nende päriskodu asemel on mingid undavad monstrumid. Niigi on juba pool riiki metsast lage. Kes ei usu, istugu lennukisse ja vaadaku ise, kui hõredaks metsad on jäänud.

hmm
hmm

olen istunud ja ei ole nii hull see hõredus midagi, aga muidu nõus, tuulepark on kuidagi kahtlane teema siin.

meenuvad
meenuvad

jänki filmid, kuidas raudtee kompaniid rahvalt raudtee aluseks maad kokku ostsid ja ajasid, enamuses hirmutamise, süütamise ja coldiga

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Ellu jääda on muidugi võimalik ka ilma raudteede ja elektrita.

misasja
misasja

elekter ei kao ära sellepärast rumal inimene!

tegelikult
tegelikult

pole vaja oma aega sellele koosolekule kulutada, et lasta oma ajusid puuderdada, alles oli sõnum, et Ragen Sels tahtis õnnetoovat tehast ühte valda ehitada- vallaelanikud ja volikogu saatsid nad otsekoheselt pikalt, nende jutt suurest rahast oli samast ooperist. Mingu ja teenigu raha seal, kus ei pea loodust lagastama ja inimeste tervist rikkuma.

Aaa
Aaa

Loobute juba ilma lahinguta? Paha paha

ristiinimene
ristiinimene

on vastutustundetu korraldada praegusel ajal rahvarohkeid koosolekuid kinnises ruumis.tulge mõistusele.

Kas
Kas

Mitte 10 inimest max ei pea olema

wpDiscuz