10

Haapsalu haigla avab taas koroonaosakonna

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Läänemaa haigla. Foto: Arvo Tarmula
Läänemaa haigla. Foto: Arvo Tarmula

Seoses koroonasse haigestumise kasvuga avab Haapsalu haigla taas koroonaosakonna, kus on 13 kohta nagu kevadelgi.

Haapsalu haigla ravijuht Alge Vare ütles, et osakond on koroonahaigete vastuvõtuks valmis 10. detsembrist. Koroonahaiged hospitaliseeritakse Haapsallu juhul, kui Lääne-Tallinna ja Põhja-Eesti regionaalhaigla kohad on täis.

Koroonaosakond on haigla aktiivraviosakonnast eraldatud. Kevadel ühtegi koroonahaiget Haapsallu ei toodudki, osakond oli kasutusel nn musta tsoonina, kus olid need haiged, kes enne puhtasse tsooni pääsemist ootasid oma koroonaproovi tulemust. Nüüd on olemas kiiranalüüsi võimalus ning ooteala ei ole enam vaja.

Hiljemalt 7. detsembrist lähevad haiglauksed lukku – sissepääsu valvatakse ja tulijaid võtab vastu ning juhendab turvamees. Vare märkis, et kuna olukord võib muutuda kiiresti, annab haigla muudatustest teada jooksvalt.

Piirangutega haiglas tuleb arvestada ka jõuluajal. „Haiglas viibivate patsientide külastamise keeld, maski kandmise kohustus ja käte desinfitseerimine,” ütles Vare.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Covid
Covid

Targem oleks luua välihaigla lennuväljale ja jätta haigla teistele abivajajatele.Ärge võtke teistelt võimalust elada!Kevad näitas,peale koroona ei olnud miski oluline ja plaanilist ravi ei toimunud.

Huvitav?
Huvitav?

Kas on juba siis nii haigeid ka, kes päris haiglasse vaja paigutada on?

Kodukanne
Kodukanne

Esimene koroonahaige läänlane haigemajas. Jätke see lõmpsimine ükskord juba järele!

Agu
Agu

pole vist õigeid viirusekandjaidki veel. Mõned kergemate nähtudega, need kodus isolatsioonis. Aga kui sots meediat lugeda, siis on küll selline tunne, et kõik on kohe suremas, ära ninagi välja pista kodust. Huvitav, et kevadel nii suurt paanikat ei olnud, siis oli palju hullem see pandeemia.Natuke vetsu paberit osteti, aga keegi ei ähvardanud kallale küll tulla, kui maski näo ees pole.

Postimees
Postimees

Sul Agu on haugi mälu?
Hetkel nakatumise kasv kõige kõrgem Eestis kogu Euroopaga võrreldes

Agu
Agu

Kle, kui uudiseid ei loe ega vaata telekast, siis pole väga vigagi selle viirusega.

mida asja
mida asja

ärge levitage valeinfot siin, inimesed niigi kardavad. See on karistatav pealegi. Olge palun mõistlikum!

Kohalik
Kohalik

Siiralt loodan,et ei hakata seda coronat Tallinnast Haapsalu expotima.

Kodukanne
Kodukanne

Import – maaletoomine, eksport – maalt välja viimine. 🙂

wpDiscuz