5

Vallajuhid tõmbavad Eesti suurimale tuulepargile pidurit

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Aulepa tuulepark. Foto: Urmas Lauri

Aulepa tuulepark. Foto: Urmas Lauri

Lääne-Nigula volikogu esimees Neeme Suur ja vallavanem Mikk Lõhmus leiavad, et umbes 150 miljonit eurot maksva Risti tuulepargi ettevalmistustööd tuleb peatada või lõpetada.

„Mina isiklikult leian, et sellisel kujul kui praegu tuulepargi eriplaneeringuga edasi minna ei saa,” ütles Lõhmus.

Lõhmuse sõnul on aasta jagu väldanud aruteludel tuulepargi üle tekkinud küsimusi, millele pole vastuseid. Kuni see nii on, pole põhjust eriplaneeringuga edasi minna. „Elanikel on õigustatud hirm, mida ei ole võimalik hajutada,” ütles Lõhmus. Kuni pole teada, mis kasu elanikud tuulepargist saavad, pole võimalik neid hiiglaslike tuuleveskite vajalikkuses mitte mingil moel veenda.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Ristilt
Ristilt

Tundub, et Suur ja Lõhmus tahavad enda käsi puhtaks pesta tuulepargist ja hea on lükata riigile, et riik taas üle sõidaks, nagu 330 kW elektriliiniga. Siin peab lõppema Suure ja Lõhmuse valitsemine! Inimesed olge ometi arukad ja targad.

Ristilt
Ristilt

Topelt artikkel, see on juba 13.10.2020 ilmunud LE

Voroona
Voroona

Elanikud küll nendest kulutatud miljonitest kasu ei saa.Pigem vastupidi -see häiriv tiivikute vihin on kuulda mitme kilomeetri taha ja ka linnud saavad vastu neid lennates surma. Ka on vaatepilt visuaalselt ebameeldiv.

Ahsoo
Ahsoo

Ilu vaataja silmades on. Mõnele ei meeldi üldse, teise jaoks võibolla päris ilus

toahsoo
toahsoo

Mõni elab ka hallituses ja s-tas, mõnele , kes nii elab see muidugi meeldib ja tema jaoks võib see ilus olla, ilu ja lõhn on vaataja ja tundja silmades ja ninas.

wpDiscuz