6

Kaidi Uueda: viielisest tüdrukust kodukooli direktoriks

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Kullamaa kooli uus direktor Kaidi Uueda on Läänemaa noorim koolijuht. Urmas Lauri

Läänemaa kõige noorem koolidirektor Kaidi Uueda leiab, et heas koolis tunnevad end hästi nii lapsed kui ka õpetajad.

32aastane Uueda on Kullamaa keskkooli kaheksas direktor. 1. septembri hommikul ärkas ta kell kuus, harjutas peegli ees kõnet, marssis siis rongkäigus vastse koolijuhina kõige ees, otse lipukandja taga, ning kõneles aktusel südametarkusest. „Uhke tunne oli tõesti,” tunnistab ta. „Seista kooli ees ja tunda, et ollaksegi valmis kuulama, mis mul on öelda.”

Kullamaa kool pole Uuedale võõras. Edaspidi saab ta meenutada lausa kolme esimest päeva seal – esimest õpilasena, esimest õpetajana ja esimest direktorina. Pole võimalik öelda, mis kolmest on kõige tähtsam, aga kõige ärevam oli lapsena. Hiljem – mitte nii väga. Enne 1. septembrit direktorina magas Uueda täiesti rahulikult. „See on ju minu kodukool, lapsed ja kolleegid on tutt

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Juku
Juku

Tore kui noor põlvkond peale tuleb. Edu!

Külli
Külli

Edukat aastat Kaidi 🤗

Mõte
Mõte

Laske noorel inimesel tööd teha ja ärge hakake kohe oma mustamisega siin pihta. Kas nüüd on enesetunne parem?!

Koolist
Koolist

Ametisse saamine on küsitav, kas kõik oli ikka nii puhas nagu räägitakse. Kuidagi s… maitse on asjal juures. Lõhmus keerutab samuti konkursi asjus.

juss
juss

Miks sa siin plärised, mine valda ja räägi ja kui julgust pole, ole vait!

kala
kala

Kumbal on õigus, kas Kaie Ilvsel või Mikk Lõhmusel- Lõhmus räägib, et on direktori kohusetäitja, Ilves, et on direktor. Need on kaks eri asja, olgem täpsed.Aga noorele juhile edu ja indu.

wpDiscuz