43

Roger Tibar: Haapsalu juhtimine vajab muutusi

Lääne Elu

info@le.ee

Roger Tibar
Roger Tibar

Tuleva aasta sügisel on kohalikud valimised. Tegemist on võimalusega näidata kodanikuna oma meelsust võimul olevate erakondade ning spetsiifilisemalt konkreetsete inimeste suhtes. Oluline on teha kaalutletud otsus ning kaalukausi määravaks osaks ei tohiks olla fakt, et kandidaat on „tore poliitik” või „ma tean seda inimest juba ammu”.

Kohalike omavalitsuste valimiste eripära on see, et kui riigikogu valimiste puhul võivad nii mõnedki valijad tunda, et nende häälel pole kaalu (mis tegelikkuses ei vasta tõele), siis kohalikel valimistel on iga hääl kulla hinnaga. Seda teavad väga hästi ka poliitikud. Eriti need, kes istuvad korraga mitmel toolil. Valimisteni võib tunduda, et on jäänud veel palju aega, kuid erakonnad on oma koridorides asunud panema paika esmaseid plaane kohalike omavalitsuste valimiseks ning kuigi valimisplatvormid ei ole veel ilmselt lähima poole aasta jooksul lõppkuju võtmas, on erakondade esinumbrid juba talveunest ärganud. Tuleb kurbusega tõdeda, et raisakotkaste jaht jänestele (loe: poliitikute palagan valijatele) on aktiivselt alanud.

Olles noor ja aktiivne kodanik, kes huvitub oma kodukoha käekäigust, soovin siinkohal panna südamele kõikidele valijatele, eeskätt noortele: soovitan jälgida kriitilise pilguga kõiki poliitikute sotsiaalmeediapostitusi ning uudiseid nendest kohalikus ja üleriigilises meedias. Poliitikud on kavalad. Ennast valijate teadvusesse on võimalik süüa ka näiteks linnavalitsuse liikme Facebooki postituste alt, kus postituste viimastest lausetest on võimalik välja lugeda poliitikute teeneid riigikassast raha kodulinna toomises. Tegemist on varjatud valimisreklaamiga.

Siit aga küsimus: miks nii vara? Tuleva aasta valimised saavad mõneti olema murdepunktiks. Valitsuserakondade jaoks on ääretult oluline võita ning hoida valija usaldus ka kohalikul tasandil. Nii on neil rohkem juhthoobi oma maailmavaateliste ja erakonnapõhiste muudatuste elluviimiseks. Selles poleks midagi halba, kui mängu ei tuleks ahnus. Võimuahnus. Meil on Eesti kohalikes omavalitsustes mitmeid inimesi, kes on olnud valla- või linnavalitsuse juhid, volikogu juhid või volinikud juba taasiseseisvumise algusest. Tegemist on võimusõltuvusega. Tuppa värske õhu toomiseks on teinekord vaja hoida kõik aknad lahti ja ruume tuulutada. Sama on juhtivate positsioonidega. Kahjuks aga neid aknaid vabatahtlikult ei avata ning teinekord tuleb need lahti kangutada.

Haapsalu vajab muutusi. Vajab muutusi ka juhtivatel positsioonidel. Siinkohal on võimalus ka kõikidel noortel teha oma hääl senisest rohkem kuuldavaks ning anda põhjust poliitikutele teha tööd teie häälte nimel. Muudatused ei saabu meie õuele hõbekandikul. Muudatusi on võimalik ise juhtida. Oluline on mitte lasta praegu ennast juhtida varjatud reklaamil ega ka aasta pärast valimisnännina pakutaval pastakal.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kas
kas

ikka mäletate, kes tegid urmasest linnapea ja kuidas see toimus ja kes olid siis volikogus äraostetavad

Bond
Bond

Nagu ma aru sain on artikli autor Haapsalust pärit, aga töötab pealinnas. Järgmine kord kui arvamust avaldab, võiks noormees ennast eelnevalt tutvustada, et lugejal poleks vaja küsida:mis see nüüd oli? või kes ta on?. Ikka kõigepealt Bond, James Bond ja siis lasku edasi…oma visioonidega…mitte nagu siili õpetus: serviti, ikka serviti”.

Kägu
Kägu

Pildil on järgmine jutupaunik.Ja sots, kelle vanaisa oli vene ajal ENSV siseminister.Praegune linnapea tegutseb rahaliste võimaluste (eelarve) piires ja on kindlasti hästi hakkama saanud.Ma üldse imestan,miks ta linnapea tahab olla- ettevõtjana teenib ta ju kordades rohkem. Ja veel- on viimane aeg teha valimised nimelisteks,sest kõige kangemad õpetajad on tihti tüübid,kes isegi valimistele minna ei viitsi.

Pamp
Pamp

kui sa teaksid mis skeemid tegelikult toimetavad aastaid juba , ss hoiaksid oma pudruaugu kinni , rsk ……

Heinz
Heinz

Olen sinuga täielikult nõus. Tandem Karilaid-Sukles on leidnud tee “pimedate” juurde ja nüüd manipuleerivad ning suruvad omi tahtmisi läbi. Tänane volikogu on kummitempel, kus tahtmisi 100% läbi suruda, sest ka opositsioon on uinuvas olekus.

ja valgus tulgu
ja valgus tulgu

Järgmises lehes võiks ilmuda artikkel teemal “kui mina oleksin linnapea”…muidu teagi paremat tahta-pimedad ju või pimestatud.

Urmas
Urmas

Palun näidake mulle neid uusi tulijaid ja tahaks kuulata nende visiooni. Ma ei ole ka paljude asjadega nõus, mida praegu tehakse aga Haapsalu on elamiseks ikka väga ilus linn.

Noorte pooldaja
Noorte pooldaja

Praegune vanamees tuli kunagi linnapeaks noore mehena ja polnud tal ka mingit erilist visiooni. Kõik on tulnud aastatega. See ei tähenda, et peab selles ametis lõpuni olema. Uutel noortel saavad ehk uued ja paremad ideed olema.

2. kodanik
2. kodanik

Uus täht on sündinud! Nii konkreetset juttu pole ammu lugenud. 🙂 Ühte lühikesse artiklisse kogu probleemistik koos lahendutega sisse kirjutatud. Mina valin kindlasti Rogeri, kui ma just kedagi teist ei vali.

lugeja
lugeja

Noormees on tubli, sest kui varakult harjutama hakata, siis valimiste ajaks on asi käpas nagu öeldakse. Midagi ei tule niisama. Aga minul on paar jõnglast, kes sügisel kooli lähvad.. ja mina pean neile pastakad saama-maksku see, mis maksab,kasvõi minu hääle.

Habe
Habe

Lepp volikogu esimeheks ja Lõps linnapeaks!

Valdo
Valdo

Kindel valimised tulemas. Sisukas lugu aga ei erine kuidagi üldtuntud tõest- mina hea teised pahad. Lugupeetud noormees, enne kui hakkad kodanikke õpetama kuidas valida, võiksid avaldada oma nägemuse linna arengust.
Mina isiklikult näen siin mässumeelset ja kogenematut noormerst, kes käib ringi ja räuskab.
Mina soovitan inimestel valimistel otsustada poliitiku tegude, mitte sõnade järgi.
Päikest.

Valdole
Valdole

No kuidas see noor nii väga on saanud kohalikus poliitikas silma paista kui vanemadki tegijad eriti löögile ei pääse. Vanakesed hoiavad oma toolidest kümne küünega kinni. Nagu aeg-ajalt kuulda, on millest kinni hoida. Teeme sellele tõesti ükskord lõpu. Noor inimene on ettevõtlik ja uuendustele avatud. Pensionärid võivad puhkama hakata.

Valdo
Valdo

Mina isiklikult pooldan uusi mõtteid. Paraku see noormees esitab kiidulaulu omale ja õpetab teisi elama. Mina isiklikult pooldan sellist lähenemist, Mees läheb Urmase jutule, kus ta teeb teatavaks noorte nägemuse Haapsalu linna arengus. Paraku ei ole viisakas teiste maha tegemine ja enda upitamine meedia vahendusel. Olukord on selline, et noortel on ideed vanadel võimalused. Urmas on saanud hakkama linna juhtimisega hästi.
PS. Ei ole kuidagi Urmasega seotud.

Pamp
Pamp

no see kiilakas troll viiakse ainult jalad ees LINNAVILETSUSEST välja

Pamp
Pamp

Oled vale Pamp! Mina olen õige Pamp

lugeja
lugeja

Pambud läksid segi! Aga tekstid on päris sarnased, nii et pole hullu..mõlemad on vist puhastusfirmast “plats puhtaks!”

Jaan
Jaan

Jube sisukas lugu 🙂 Tulevad valimised. Minu jutt on tore. Käib jaht häältele. Kas ka ise osalen, ei ütle. Vist mitte, sest siis ma poleks ma tore inimene vaid poliitik. Poliitikud on aga pahad ja kavalad. Muutusi oleks vaja. Keegi võiks midagi muuta. Mida muuta seda ei tea, ent ärge valmisnänni igaksjuhuks vastu võtke.

valimiskünnis
valimiskünnis

tuleks alandada 6 aastani

Vanamees teisest.
Vanamees teisest.

Kes on Roger Tibar mis erakonda ta esindab?

Hea okkupant
Hea okkupant

otsustades soengule, usaldust ei tekita

wpDiscuz