18

Haapsalu algkooli remont sai riigi toetuse

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Jaanus Karilaid. Foto: Arvo Tarmula

Jaanus Karilaid. Foto: Arvo Tarmula

Sihtasutus Innove kinnitas sel nädalal otsuse, millega toetatakse Haapsalu linna algkooli remonti 2,7 miljoni euroga.

Haapsalu linnapea Urmas Sukles selgitas, et esialgset taotlust toetuse saamiseks tuli muuta. „Alguses oli plaan ehitada ruumid välja katusealusel pööningukorrusel, aga kui hakati projekteerima, selgus, et see pole võimalik,” ütles Sukles.

„Normid, millele projekt peab vastama, on väga karmid – igale õpilasele on ette nähtud kindel arv ruutmeetreid. Kuna katusealune variant kukkus ära, aktsepteeriti nüüd ka juurdeehitist. Selle tulemusena suurenes ehitusalune pind viie protsendi võrra. Nende muudatuste tõttu pidime esitama Innovele uue taotluse,” selgitas Sukles.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kokkuvõte
kokkuvõte

no karilaiul on valik kas arendada kohaliku maksubaasi teket või lunida poliitiliselt rahva käest varastatud raha kodutoomist. Kuna Karilaid selle esimesega hakkama ei sada siis tuleb tegeleda poliitilise raha tagalunimisega.

Nokats
Nokats

Lisaks veel sellel, et kui see algkooli ehitus samuti nagu üürimaja ehitus kulgeb siis ei saa see nii pea tehtud ka.

Nokats
Nokats

Artiklis paistab jutustavat Sukles. Mis selle karilaiu pilt on? 8 aastat on mees lubanud ja palka võtnud. Nüüd suur töövõit? Debiilsus kuubis. Tänu sellistele põhulõugadele elu meil edasi ei arengu normaalselt. Ainult teosammul.

Vasja Vase tänavalt
Vasja Vase tänavalt

hr.Karilaid. Enne, kui võtate uue töö ette, võiks “vanad võlad” ära klaarida. Huvitav, mis segab hetkel Uuemõisa kooli aknaid korda tegemast ? Remondi ajal olid lapsed segamas jne. Nüüd maja üle kuu aja tühi, segajaid ei ole, aga töid ei paista. Tuletan meelde, ehitaja garantii lõppeb 31.augustil 2020.aastal. 270 000 eurot on väga suur kingitus maksumaksja taskust. Jõudu!

Noeitea
Noeitea

Siia pole mõtet kirjutada. Kirjutage otse Karilaiu melile

lipsi
lipsi

karilaiu tose meil ei vasta juba mitu aastat. sinna on täiesti mõttetu kirjutada

Unustaja
Unustaja

Lubada on hea selle pärast, et pika aja jooksul unustatakse lubadused ära. Mõtle millelegi muule ja kõik ongi korras.

kodanik 2
kodanik 2

Seitse aastat tagasi lubas Karilaid selle kahe aastaga ära teha

Misasja
Misasja

Missiis? Hea, et ikkagi saadi see toetus. Kas see ainult Karilaiu teene on, seda ei oska öelda, aga ma ei saa aru, kas ei sobi see, et irvitate selle üle?

kodanik 2
kodanik 2

Ei sobi see, et lubati kahega aga kulus kaheksa. Millest sa veel aru ei saa?

Agu
Agu

Ei saa nüüd aru. Ennemalt väitsite, et lubatud oli seitse aastat tagasi, nüüd väidate, kaheksa aastat tagasi lubati. Kas mõnda viidet ka on, mille alusel te laimate?

juss
juss

Poliitikut pole võimalik laimata! #päriseltka

Agu
Agu

Te ei ole ikka veel vastanud milline Läänemaa umbes 30 töötajaga ettevõte maksab töötasu sularahas!? Pask on pükstes teil või, et väldite vastust juss!?

kodanik 2
kodanik 2

Ehitus pole ju veel alanudki, kaheksa on minimaalne. Keda ma laiman? Sada inimest kuulis seda aktusel otse Karilaiu suust.

Misasja
Misasja

No mis teha siis, kui lubati kahega? Ei saa tõesti aru, mida tegema peab siis nüüd? Aga eks lubajaid on palju jah. Lubati, et Haapsalus ühtegi suurüritust ära ei jää mingi viiruse pärast, aga näe hoopis teistmoodi läks.

Kodanik
Kodanik

Söökla võiks ka veidike suurem olla. Väiksemad klassid lähevad juba peale teist tundi lõunat sööma. Kas vara pole, kui putru süüakse natuke enne kaheksat? Ja lõuna on juba 10 aeg.

Asunik
Asunik

Sellise artikli juures võiks olla pilt algkoolist mitte karilaiust. Või lähebki tema remonti?

Agu
Agu

Algkooli remont pole veel valmis. Kui valmis saab, küll siis panevad ilusa pildi ka. On ikka mõnel inimesel elus muresid, et isegi kommentaariumisse peab kirjutama.

wpDiscuz