1

Tervishoiutöötaja õpetab: kuidas katsemaski õigesti ette panna?

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Praeguse eriolukorra ajal tasub kodust lahkudes kanda maski. Selleks, et mask kasutaja tervist maksimaalselt kaitseks, soovitab Ida-Tallinna keskhaigla järgida neid soovitusi.

Esimene reegel enne kaitsemaski ette panemist on käed korralikult puhastada. Haiglatöötajad kasutavad käte puhastamiseks antiseptikut, millega bakterite täielikuks eemaldamiseks kulub 30 sekundit.

Edasi, kui võtad oma maski karbist, jälgi, et maski see külg, mis oli karbis üleval pool, jääks ka näole asetatuna väljapoole.

Maskidel on ühes servas klamber – maski ette pannes aseta see klambrikoht nina peale. Seejärel tuleks mask tõmmata lahti suunaga ülevalt alla nii, et see kataks kogu näopiirkonna. Kui tegemist on ühevärvilise maskiga, on hea meelde jätta, et maski voldid peavad olema suunaga ülevalt alla.

Kuidas maski eest ära võtta?

Maski näolt eemaldades jälgi, et sa ei puudutaks kätega maski välist pinda, sest sinna võivad olla sattunud bakterid. Mask tuleb ära võtta kõrva taha kinnitatud kummidest ning maski riideosa ei tohi kätega puudutada.

Mask tuleb pärast kasutamist ära visata ning seejärel käed uuesti desinfitseerida.

Meditsiinilised maskid on mõeldud kandmiseks kuni 2 tundi ehk umbes nii kaua kui selle seesmine pind muutub niiskeks. Kui maski sise- või välispinnale satuvad pritsmed (nt aevastamisel või köhimisel), tuleb mask välja vahetada. Maski ei tohi lõua alla lükata ning kandmise ajal ei tohi seda kätega katsuda.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Nimi (kohustuslik)
Nimi (kohustuslik)

Just nimelt “katsemaski “- nagu pealkiri hetkel ütleb, ootame ju kõik pikisilmi millal see rahva peal katsetamine e. tsiviilkaitse õppus ükskord lõpeb. Huvitav tähelepanek on see, et rahvastiku suremus euroopa riikides aastate lõikes ei ole viimase paari kuu jooksul suurenenud vaid pigem vähenenud.Lihtne küsimus: MIKS???

wpDiscuz