Kaubamaja parklast varastati töötava mootoriga auto

Reede õhtul varastas 20-aastane mees Haapsalus kaubamaja parklas lukustamata uste ja töötava mootoriga sõiduauto Nissani, millega sõitis minema. Auto omanik oli autost korraks väljunud.

„Õnneks tabas politsei ärandatud sõidukiga isiku Laagris, mees peeti kahtlustatavana kinni ning on praeguseks ka vahi alla võetud,” ütles Haapsalu politseijaoskonna piirkonnavanem Indrek Tohter.

Sõiduki omavolilise kasutamisega tekitatud kahju on selgitamisel.

Ka varem on Haapsalus seesuguseid autovargusi ette tulnud. Tohter soovitas autojuhtidel oma vara kaitsmiseks autost lahkudes uksed lukustada.

Kokku registreeris Haapsalu politsei möödunud nädalal seitse kriminaalmenetlust, nende hulgas ka autovargus. Alustatud kriminaalmenetlustest kolm olid liiklusalased rikkumised, kus autoroolist tabati joobes juht. „Siinkohal tänan inimesi, kes on olnud olnud tähelepanelikud ja teatanud võimalikust joobes juhist häirekeskusele. Nende inimeste panus rooljoodikute tabamiseks on politseile ja kogukonna jaoks hindamatu, kuna selline käitumine võib päriselt ära hoida mõne tõsise õnnetuse,” ütles Tohter.

Möödunud nädalal registreeris Haapsalu politsei 20 väärtegu. 20 registreeritud väärteost 10 olid kiiruseületamised. „Tuletan meelde, et juht peab valima sõidukiiruse vastavalt teeoludele. Vaatamata varsti saabuvale kevadele on maanteed praegusel ajal lõiguti libedad ja märjad. Enne sõidu alustamist tasub kalkuleerida, kui palju kulub aega korrektselt liigeldes sihtkohta jõudmiseks, nutiseadmed on seejuures kindlasti heaks abiliseks,” ütles Tohter.

Tohter lisas, et politsei on viimasel nädalal saanud mitu väljakutset joobes inimestest, kes avalikus kohas magavad. „Tasub alati tähele panna, et selline inimene võib vajada abi. Võib juhtuda, et tegemist on haigushooga või juba alajahtunud inimesega, kes vajab kiiret abi. Kui ise ei julge maas lamavale inimesel lähenda ja selgust saada, siis tuleb sellest häirekeskusele teada anda. Soovitatavalt võiks sel juhul kuni abi saamiseni jääda ise selle inimese juurde,” ütles Tohter.

6 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Malle
3 aastat tagasi

Idioodid jätavad auto käima ning astuvad poodi

Arusaamatu
3 aastat tagasi

See on see idiootsus, kui minnakse poodi jäetakse uksed lukustamata automootor tööle ja lähituled peale.
Ammu juba mõelnud millal sellist uudist kuulda saab.

Kodanik
3 aastat tagasi
Reply to  Arusaamatu

Lasteaia ees autod reas ja mootorid tuksuvad. Sees ei istu kedagi. Valis mis massin tahad.

juss
3 aastat tagasi
Reply to  Arusaamatu

Õnneks on vargaid vähe ja enamus inimesi normaalsed!

E...
3 aastat tagasi
Reply to  Arusaamatu

Vàga hea ju, kui inimesed tunnevad end Eestis nii turvaliselt, et võivad töötava mootoriga auto minutiks üksi parklasse jätta. Ja väga hea on ka, kui võõra vara himustajad ühiskonnast isoleeritakse. Selline autovargus pole ju uitmõte vaid näitab tõsist paadumust. Ehkki, teisest küljest, rikkis starteriga autoga ei tasu kodust välja sõitagi. Kaubamaja lillepoest toob juba valmis kimbu ehk minutiga ära aga lasteaias asjad nii kiiresti ei käi. Vist. Siis võiks mootori juba seisata.

Riikonvalmis
3 aastat tagasi
Reply to  Arusaamatu

See on ebanormaalne, kui sa pead pidevalt ja relvastatult oma vara valvama. Keskenduda tuleks ikkagi varaste kõrvaldamisele. Kolmandal varguselt tabamisel oleks mõistlik teha kiirmenetlus kohapeal. Võib olla üsna kindel, et sellist laadi kuritegevust jääb tunduvalt vähemaks. Liiguksime brasiiliast põhjamaade poole.