6

Looduskaitsjad asusid päästma Annamõisa metsise elupaikasid

Metsatöömasinate müra häirib pelglikke metsiseid ka siis, kui nende otsene elupaik jääb kirvest puutumata. Karl Adami

Metsatöömasinate müra häirib pelglikke metsiseid ka siis, kui nende otsene elupaik jääb kirvest puutumata. Karl Adami

Keskkonnaamet andis Riigimetsa Majandamise Keskusele (RMK) loa teha lageraiet metsiste sigimisalal, looduskaitsjad aga taotlevad raieloa tühistamist ja paluvad keskkonnaministril Rene Kokal seadust muuta.

MTÜ Roheline Läänemaa esitas keskkonnaametile kaks vaiet, millega ühing soovib vaidlustada 17 lageraiet kokku 9 hektaril Annamõisas ja Rooslepas. MTÜ eestvedaja Kätlin Tamme sõnul on kõige suurem probleem lageraiete koguses. „Seal on hästi palju väikesi langikesi,” ütles Tamm.

Tamme sõnul näeb Euroopa Liidu elupaikade juhend ette, et metsiseid ei tohi häirida. Häirimise alla käib muuhulgas nii raietega kaasnev müra kui ka vibratsioon. Samuti toob Tamm välja, et iga-aastane raie killustab maastikku ja metsise mängud jäävad isolatsiooni.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Postimees
Postimees

Metsise liha on parim…lindudest
Et lilla ärilised tondid seda teaks.

Lemmi Kann
Vaba mees

Palju palka saate ka sellelt postipoisilt?

Agu
Agu

teil on nende lilladega mingi läheb suhe vist!? Pidevalt kommenteerite, et pede ja lilla ja suhu jne. Vale portaal vist teile, siin on Lääne Elu kommentaarium

Postimees
Postimees

Mida Sa Agu mölised siin… Ise oled ilma lasteta üxik nn. Mees..
Sellepärast häirivad Sind ka nn. blowjob and anal teemad ilmselgelt ja eriliselt..
Vabandan.. Kuna ei teadnud, et oled hingelt tegelikkuses pederastlik saast, aga mitte inimeseloom…

Agu
Agu

Novot just täpselt, mida ma kirjutasin! Mul on ka väga kahju, et teid on kuskil kunagi väga alla lastud ja nüüd muud texti enam ei mõista kirjutada.

Agu
Agu

Tublid! Õnneks on EU seadused tähtsamad, kui kodumaised, ning neid tuleb täita! Metsaärikas näeb ainult raha see selge. Õnneks leidub inimesi kelledel on tahtmist loodust kaitsta!

wpDiscuz