
Lõuna-Läänemaa noorte saalijalgpalli karikasari on siinsetele jalgpallilastele uus võistlussari, mis sai ellu kutsutud spordilaste võistlusvõimaluste avardamiseks.
Taoline jalgpallivõistlus on paljudele lastele esimeseks võistluskogemuseks. Tegelikult on see jätk Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi 1994. aastal loodud koolide jalgpallisarjale, mis kestis 23 aastat. Võistlused toimusid kolm korda aastas – talvel, kevadel, sügisel. Tavaliselt oli mängupaigaks Virtsu kooli jalgpalliväljak ja toonane Virtsu spordihall, kus toimusid saaliturniirid. Võistlusi on peetud ka Kirblas, Vatlas, Tuudil ja Lihulas. Ekstreemsem koht võistluseks on olnud kunagise, nüüdseks meie hulgast lahkunud, Tuudi algkooli kehalise kasvatuse õpetaja Hillar Laose talu karjamaal Järise külas.
Selles sarjas oli Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi eestvedamisel 23 aastaga 69 turniiri. Selline võistlussari on kogu Eestis ainulaadne ettevõtmine. Kuid sari katkes kolm aastat tagasi, sest ei olnud enam koole, kes võistlustel osaleksid, polnud võistkondi, polnud enam last, kes saaks joostes tulla jalgpalliplatsile ja esindada oma kodukooli. Lühikese ajaga suleti 30 kilomeetri raadiuses kolm tugevat spordiga tegelevat kooli: Tuudi, Vatla ja Kasari. Koolid, kus oli kõigi spordialade kõrval alati olnud ka tugevad jalgpallivõistkonnad.
Veelgi enam, kõik Lõuna-Läänemaa koolid, mis nüüdseks suletud, on 25 aasta jooksul andnud poisse ja tüdrukuid ka Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubisse. Klubi võistkondade, kes kaks kümnendit on osalenud Eesti noorte meistrivõistlustel, selgroo on moodustanud just väikekoolide sportlased.
Nüüd kutsus klubi ellu taas uue sarja, et ärgitada, elustada vana traditsioon. Praegu saame me seda veel lastele pakkuda. Kuid kurjad uudised kuulutavad tarkade inimeste otsuseid, kes soovivad taas koolide sulgemist alustada. Paneme jälle rida koole kinni.
Kas tõesti ei ole muud meie lastele pakkuda? Kas lõhume lapse kasvamise kõige turvalisema keskkonna – väikekooli? Kas otsustajad teavad, mitu Eesti koondislast on läbi jalgpalli kasvanud Tuudi algkoolist, mitu Virtsu koolist või mitme erineva pallimängu Eesti koondislast on tulnud Kõmsi algkoolist. Aga mitu Eesti meistritiitlit on kergejõustikus võitnud Metsküla algkooli või Kasari kooli õpilased ja vilistlased? Või mis alal olid vabariigi tipus aastakümneid olnud Vatla algkooli lapsed? Me kõik, ka tillukene jalgpalliklubi on eelmisest koolide sulgemistest väga palju kaotanud. Nüüdne kaotus oleks väikesele jalgpalliklubile tõenäoliselt lõplik.
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.
Kommenteeri
Ei tea, kust saaks informatsiooni Kasari kooli vilistlaste kohta. Ükski portaal ei kajasta. Kas koos kooliga on kadunud ka õpetajad ja vilistlased? Vaevalt. Kelle ülesanne see peaks olema?
väga hea artikli eest. Oli sisukas ja huvitav, mötlemapanev lugemine.
Tundub, et lapsi ja koole on vaja vaid selleks, et saaks nad juba lasteaias mõnda jalgpalliklubisse möllida ja selle eest riigilt/omavalitsuselt pearaha sisse kasseerida. Mis neist edasi saab, see ei huvita jalgpallijuhte absoluutselt.
Trammi mõtlemine?
Ise ka aru saad mida räägid????!!!
Mis see Lääneranna vald enam Haapsalu rajooni ajaleht torgib???
Uue ja parema rajooni piir lõpeb Kasari jõel… Või on maateaduses omal ajal puudujäägid…
Endine Lihula vallavalitsus pani koondamisrahad tasku,et Pärnumaaga ühineda .Miks te oma probleemidega läänlasi tüütate!? Ega vägisi armsaks ei saa ning Lihula ulub ikka Läänemaa suunas…
Kuulge ” tarkpead ” , saage ometi aru, et kui ei ole lapsi siis tulebki need koolid kinni panna. Transport on tänapäeval kiire ja tänu sellele saavad head õpetajad rohkem palka. Tööl käiakse ka kodust kaugel, eks ikka selleks, et rohkem teenida. Mõelgem enne veidi kui emotsioonide põhjal jaurate.
Need meistrid on kasvanud meistriks ikka mujal kui siin. Kui laps on aktiivne ja vähegi andekas siis ei ole vahet kes tal lapseeas palli kätte-jalga annab. Tegijateks said noored ikka juba linna klubides. Vot nii.
Kes peab sulle ASD tööd pakkuma ?
Me ei ela enam sotsialismis, palun hakka siis ettevõtjaks ja anna tööd ning head palka. Elu lähebki kahjuks tõmbepiirkondade suunas. Need kes tahavad elada maal, peavadki sellega arvestama. Eks raha paneb kõik paika, panete siia miinuseid palju soovite aga nii lihtsalt on.
Sinusuguste kaljude jaoks ongi raha see ainuke ja õige!
Tõsiselt kahju jussist, kes ei saa aru mida kirjutatakse. Ei kummarda siin raha ega võimu ees, vaid tuleb vaadata reaalsusele otsa. Kui ei ole lapsi siis tulebki lapsed kokku tuua ühte suuremasse, et pakkuda paremat haridust parimate õpetajatega. See annab võimaluse ka paremat palka maksta jne. Ei tohiks ju väga raske olla…
Ja see klubi kadumise jutt on ka vale sest ega need lapsed ju kuhugi kao. Jäävad enamus kõik siia valda edasi ja kui huvi on siis saavad tegeleda edasi. See, et koolide sulgemised tulevad on paratamatus, tahate või mitte.
Klubi kaob ikka siis ära kui lapsed otsa saavad. Kool ilma lasteta ei too ühtegi jalgpallurit. Kui meenutada Kasari kooli lõppu. Oli kool, õpetajad. Kas lapsi ka veel oli ei mäleta. Minu teada ei olnud. Kui oligi veel mõni siis jalgpalli meeskonda sealt poleks ikka kokku saanud.
Artiklist jääb mulje, et Lihula Keskkoolist/Gümnaasiumist ei olegi ühtegi säravat sportlast sirgunud. Samas ei ole ka Lihula Eesti mõistes mingi suur, pigem ikka väike kool.
Kui Virtsu koolis tänavu ühtegi last 1. klassi ei läinud – kui jätkusuutlik selline kool siis on? Lõpuks õpilasi ei olegi, on ainult õpetajad? Lasteaiaski on lapsi ainult mõni üksik…