Ratas lubas leida Haapsallu perearsti

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Peaminister Jüri Ratas Foto: Stanislav Moshkov / Õhtuleht/ Scanpix

Opositsiooni küsimustele vastates jagas peaminister Jüri Ratas Haapsalu perearstipraksise kohta lubadusi, mida täita pole tõenäoliselt võimalik. Stanislav Moshkov / Õhtuleht/ Scanpix

Peaminister Jüri Ratas ütles kolmapäeval riigikogu infotunnis, et videosild pole tema meelest sobilik perearsti tööks. Peaminister lubas, et sotsiaalministeerium leiab puuduva arsti Haapsallu.

„Videosild, kus ühel pool kaamerat on doktor ja teisel pool patsient, ei saa olla lahenduseks esmatasandi arstiabi pakkumisel. See võib olla selline lühiajaline, väga ajutine lahendus,” ütles Ratas.

„Videosild võib olla üks võimalus ajal, kui perearst ei tööta, aga maakonnakeskustes peame kindlasti tagama selle, et võimalikult palju esmatasandi arstikohti saaks täidetud. Perearstide leidmine on suur ülesanne, väga suur proovikivi, millele ei ole ühtset retsepti, et kohe homme on kogu esmatasandi arstiabi igal pool arstina olemas, nimistud formeeritud,” jätkas Ratas riigikogu liikmete Taavi Rõivase ja Aivar Sõerdi küsimustele vastates.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Postimees
Postimees

Perearst tuleb esimese rongiga…

Linna kodanik.
Linna kodanik.

Olen üks patsientidest,kes sai abi videokonsultatsioonil ja ei ütle ühtegi halba sõna,sain kõik analüüsid tehtud,saatekirja spetsialistile ja väga asjaliku konsultatsiooni,olen väga rahul.Algselt küll ei saanud aru,kuidas see kõik on võimalik,kuid nüüd näen,et see töötab ja väga hästi!Suur tänu tohtrile!

Kas ikka
Kas ikka

on peaministri rida perearsti otsida? Peaminister on valitsuse juht ja igal ministril on oma vastutusala, mille toimimuse eest ta peaks vastutama.

kuglimugli
kuglimugli

Peaministri pintsakul on taskud ka, asi see perearst sealt välja võtta on.

patsient
patsient

Kas sel või järgmisel valitsemisajal?

uskmatu toomas
uskmatu toomas

Elan ise Haapsalus ja minu perekonna perearst asub siit 130 km kaugusel aga aja saamisega pole mingeid raskusi st.paari päeva jooksul.Seevastu tuttavad kohapealse perearsti nimistus peavad 7-9 päeva ootama,et löögile saada ?
Milles probleem ? Kas peaminister peab olema mingi lapsehoidja,et tegeleb perearstide kohale määramisega ?
Meie tervishoid on vabariigi algusaastatest saadik longanud kolmel jalal ja lõppu st.paranemist vist sellel sajandil ka ei tule !

uskmatu toomas
uskmatu toomas

“Ka asfaltteed ja tänavad on NLi teene.”Sellega tahetakse öelda,et siis oleksid meil munakivi ja kruusakattega tänavad nagu 75 aastat tagasi ? Kui vaadata neid kõnniteesid mille ehitust alustati ca 55 aastat tagasi ja tänaseni pole valmis saadud siis võivad need väited olla küll tõesed !

Erx
Erx

Kõige sobivam oleks dr Vassiljevi teenuseid Haapsalus pakkuda. Me elame ikkagi 21. sajandil ja telesild pakuks parimaid ravilahendusi Haapsalus.

head küsijad
head küsijad

huvitav mida see Rõivas ja Sõerd on ise riigi heaks ära teinud…..

juss
juss

Sõerd ei ole teinud midagi ja Rõivas pole teinud sedagi!

Nimi
Nimi

Sellepärast, et siis olid perearstid meil olemas.

pamp
pamp

Progress on Haapsalus nii kõva, et 30 aastaga, kui mujal maailmas paljudes riikides on selle ajaga linnade elanike arv kahekordistunud, siis Haapsalus on selle ajaga ehitatud ainult üks uus koreterelamu kaubamaja kõrval ja see ka rikastele.
Kahjuks peab tõdema, et linn kasvas ainult tänu Nõukogude Liidule. Nii, kui see kokku varises, hakkas varisema ka Haapsalu.

Kohustuslik
Kohustuslik

Paistab et unistus korteris elamisest pole kohalikule inimesele omane. Oma maja on noorte unistus. Ehitusel m2 hind enamvähem sama, mis seal korteris kükitada.

Agu
Agu

väga hea ju, et pole nii meeletult suurenenud!? Ma ei saa aru, milles mure on?

K.S
K.S

Ka asfaltteed ja tänavad on NLi teene. Kui seda “jubedat” aega poleks olnud, noh, seda on kolmkümmend iseseisvusaastat näidanud mida me suudame(või ei suuda)…Varsi oleme Esimeses Eestis tagasi teedeehituses vähemalt(siis olid auklikud külavaheteed ju norm)…

juss
juss

Tee tööd, näe vaeva, ära ole äpu!

Majaomanik
Majaomanik

Kellele kortermaju ehitada? Pole ju elamispinna puudust? Ja võiks vaadata nõuka aja lõpul tehtud filmi Haapsalust,et mälu värskenda!

Kas ikka
Kas ikka

linn peab tingimata suur olema?! Haapsalu on väike maalapike , mis on ümbritsetud merega ja las ta olla. Kes tahab suurlinnas elada, siis seda ju võib. Valik on sinu, terve EU ja kui sellest on vähe, võib ka mujale end sebida. Kättevõtmise asi nagu või kuidas.

Juta
Juta

Kellele neid uusi korterelamuid vaja on? Peredele ikka eramud ja neid on väga palju juurde ehitatud. Vanu talu kohti ka palju korda tehtuid jne.

asd
asd

Arvestades, et rahvast ei ole praegu ega tule prognooside kohaselt ka tulevikus, siis on igati mõistlik mitte kulutada niigi vähest resurssi perearsti leidmisele.

Arvestama peab ka sellega, et meil on liberaalne kapitalistlik vabaturumajandus. Kui arsti ilma peamisnistri sekkumiseta ei leita, siis järelikult pole Haapsalus selle järgi ka vajadust! Turg on see, mis paneb asja paika!

Veebe
Veebe

Mis krdi turg. Räägime siin elementaarsest arstiabist mitte viinapoest.

asd
asd

Praegusel juhul sekkub peaminister vaba turumajanduse toimimisse. Aga sellised rünnakud demokraatia vastu pole selle valitsuse ajal kahjuks enam midagi uut. Ikkagi teatud vööravihkajad said valitsusse. President peaks vabandama sellise valistusepoolse sekkumise eest või päevapealt tagasi asutma.
Lisaks võivad perearstid tunda end survestatuna kui peaminister sekkub nende tegevustesse. Praegune survestamine on ju täpselt sama olukord, kui üks valitsuse liige ründas aborte läbi viivaid arste.

Nii häbi on lihtsalt kogu selle viimase aasta pärast. Nii häbi….

Abc
Abc

Mine ja häbene siis omaette kusagil nurgas. See ju elementaarne, et kõigile oleks arstiabi saadaval. Aitäh, hr.Peaminister.

Veebe
Veebe

Kordan veelkord, jutt käib arstiabist! Kui kõik alluks vabale turumajandusele, mis sellest siis välja tuleks ah? Politsei, pääste jne. Palun mõelge ennem kirjutamist oma peas asjad läbi ikka!

juss
juss

Kui satõesti nii mõtled, siis on sul viimane aeg perearsti poole pöörduda ja pärast ravi vutvut häbenema!

Asd
Asd

Kurb kui igasuguseid ekreiitlikke vanduvaid poetaguseid kommenteerima lastakse:( Usa- on ju täiesti toimiv turumajanusel baseeruv arstiabisüsteem. Nüüd kahjuks trump tahab seda lammutada. Eestis on mingisugune nõukogude jäänuk süsteem ja inimesed peavad pool aastat ootama, et lõpuks arstide ebaprofessionaalsuse tõttu halba abi saada.

wpDiscuz