17

Kaasav eelarve: haapsallased tahavad rannapromenaadi pikendust

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Rannarootsi muuseumi töötajad Anu Raagmaa (vasakul) ja Lydia Kalda muuseumi hoovis kohal, kust võiks alata rannapromenaad. Arvo Tarmula
Rannarootsi muuseumi töötajad Anu Raagmaa (vasakul) ja Lydia Kalda muuseumi hoovis kohal, kust võiks alata rannapromenaad. Arvo Tarmula

Eelmisel neljapäeval alanud Haapsalu kaasava eelarve hääletust juhib ettepanek ehitada rannapromenaad välja kuni jahisadamani.

Ettepaneku tegi Rannarootsi muuseumi muuseumipedagoog Lydia Kalda, kes põhjendas seda nii:

„Haapsalu taas Põhjamaade Veneetsiaks!

Rannapromenaadi väljaehitamist on vaja jätkata, kuna see on jäänud kahetsusväärselt pooleli. Suur töö tehti aastatel 2008-2010, mil rekonstrueeriti promenaad Aafrika rannast kuni Promenaadi hotellini. See on ülipopulaarne linnaelanike ja meie külaliste jalutuspaigana.

Rannapromenaadi pikendamine on loogiline jätk ning annab kõigile paremad võimalused osa saada merelinna Haapsalu võludest. Jahisadama kaudu tulevad linna külalised meritsi, ning parim viis pääseda vanalinna, oleks just mööda kaldaäärt.

Rajatav rannapromenaad möödub ka Rannarootsi muuseumist, kus külastajad saavad tutvuda rannarootslaste tuhande aastase ajalooga.

Rannarootsi muuseum panustab rannapromenaadi rajamisse ka ise rahaliselt 20000 eur. Kui rannapromanaadi pikenduse rajamisega veel kaua venitada, siis on varsti oht, et seda polegi enam kuhugi rajada, ning kaldaäär on lukkude taga peidus.”

Rannarootsi muuseum on promenaadi pikendamise ettepaneku esitanud ka varem.

Kaasava eelarve ettepanekutele saab hääli anda siin.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
K.S
K.S

Siin ju tegu lihtsalt rahakantimisega Suklesele ja CO. Otseloomulikult saab selle raha eest teha järjekordse MTÜ, mis siis hakkabki promenaadi pikendust looma…Igatahes kasumlikum Sõpradele, kui mingi lossipargi peldik… Proosit…

Agu
Agu

promenaad pole ilus koht või? Miks seda arendada ei või?

Enriko
Enriko

Vaataks huviga eskiisi, mis kujutab uue promenaadi kulgemist merepiiril. Kas erakinnistutest möödaminekuks ehitatakse merre muul?

seadus
seadus

erakinnistu maad ju võõrandatakse, sellest on ammu juba juttu olnud appikene! Seaduse järgi müüb kinnistu omanik maatüki lihtsalt kohalikule omavalitsusele seadusega määratud hinnakirja alusel, kuna see jääb kavandavata riikliku projekti sisse. Keeruline?

seadus
seadus

võimalikele miinusteladujatele kopeerin siis seaduselünga lahtiseletuse inimkeeli. Lugege ja saate arenenumaks! Kui läbirääkimised vabatahtlikuks võõrandamiseks ei anna soovitud tulemusi ning maaomanik keeldub maa võõrandamisest, on kohalikul omavalitsusel õigus algatada sundvõõrandamismenetlus. Sundvõõrandamine toimub vastavalt seadusele ning selle viib läbi majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Sundvõõrandamise menetluse alustamisel saadetakse kinnisasja omanikule teade sundvõõrandamise taotluse esitamise kavatsusest. Pärast sundvõõrandamise tegemise otsust toimub kinnisasjade erakorraline hindamine, mida reguleerib Vabariigi Valitsuse 19.06.2001. aasta määrus nr 203 „Maa erakorralise hindamise kord”. Erakorralist hindamist viib läbi Maa-ameti väljastatud litsentsi omav maa hindaja koostöös kinnisasja asukohajärgse kohtutäituriga. Hindamine toimub sundvõõrandamise otsuse vastuvõtmise hetke seisuga.

juhuslik
juhuslik

Rannapromenaadi ehitamine nii, nagu on ehitatud praegune promenaad (vesiehitus koos vastava tehnikaga) on väga kallis ja selle raha (40 000) eest saab ehitada heal juhul 40 meetrit promenaadi. Mõelge, enne kui otsustate!

Vanamees
Vanamees

Ei kommenteeri, sest ei taha siinsete ilkujatega ühes paadis olla. Häbi on.

hääletaja
hääletaja

Kas viik pannakse asfaldi alla?

Kodanik
Kodanik

Enne ühendage Uuemõisa Kuursaaliga nagu te lubasite aastaid tagasi. Ainult vorbitakse planeeringuid ja midagi valmis ei tehta.

maksumaksja
maksumaksja

Küsiks, kas ilma linnakodanike poolt märgatud ja kaasavasse eelarvesse lülitatud ettepanekuga – linnuse avaliku WC remont, jääbki tegemata, kui rahvas seda ei hääleta? Mida see linnavalitsus siis üldse näeb ja teeb, kui ei saa hakkama ka kõige elementaarsemate kohustustega?

kodanik
kodanik

Kaasava eelarve mängureeglid on linnavalitsuse poolt läbi mängimata. Kui linnavalitsusel jääb mõtlemisest vajaka, siis võiksid linnajuhid ja vastutavad ametnikud vähemalt uurida, kuidas teised omavalitsused korraldavad seesugust üritust. Mis kaasava eelarve ettepanekute selekteerimise valikukomisjon see on, kes ei oska kõrvale lükata seesuguseid ettepanekuid, mille maksumus ületab märgatavalt eraldatud summat. Kas tõesti on komisjon arvamusel, et 20 tuhande euroga saab rannapromenaadi valmis ehitada? Absurditeaterlinnavalitsuse esituses.

Agu
Agu

nii targad on kokku tulnud siia, miks te linnavalitsuses ei istu siis, kui nii teadjad olete ja teised ei oska mitte kui midagi teha!?

juss
juss

Inimene! Kui sul on viis eurot, sa ei mõtle ju nii, et kas ostan auto või ostan kaks õlut! Või mõtledki?

Agu
Agu

oppa, see juss peaks oma texti järgi istuma juba riigikogu saalis, aga näe istub ikka väikse lehekese kommentaariumis ja targutab tühja.

vanem
vanem

Midagi pole ju veel valitud. Miks nii kuri? Miks peaks 20000 euroga promenaad valmis saama? Muuseumi panus oleks see summa.
Igati toetaks seda projekti, jalutan lastega ülepäeva seal ja näen kasutatavust. Sealsele linnaosale omaselt liigub seal ka palju liikumispuudega inimesi, väga tore oleks veelgi pikem mereäärne paik, kus väljas käia.

Heinz
Heinz

Ei saa aru, milleks külvata järjekordselt segadust ulmeliste asjadega. Kas tõesti te ei saa aru, et mingi 40 000 euroga ei saa ehitatud promenaadi Promenaadi hotellist jahtklubini. Selle rahaga saab ehk vaevuvaevu projekti valmis. Elage reaalses maailmas ja tehke selliseid ettepanekuid ning siis toetage neid, millistest on teada, et need lubatud summa eest ka töösse ehk lähevad. Ei tahaks kuulda hiljem seesuguseid vabandusi, et tahtsime kõige paremat, aga välja kukkus nii nagu alati.

tuvi
tuvi

Linnavalitsuse ajukääbikute mõistus ei võta mõistuseni Teie, Kodanik, kirja! Anna neile andeks ja vähenda Linnavurlede (mitte linnavablaste9 palka. Liiga palju läheb WC täiteks!

wpDiscuz