„Soodsad” investeerimisskeemid võivad kalliks maksma minna

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Telefoni teel investeerima kutsuvate telefonidekõnede õnge läinud  ja raha kaotanud inimeste arv on kiiresti kasvama hakanud, kinnitavad nii politseinikud kui ka pangad.

Läinud nädalal pöördus politseisse 59aastane Läänemaa mees, kes telefonikõne ajel investeerima soostudes jäi ilma 13 000 eurost. Mehele helistati välismaiselt numbrilt ja pakuti võimalust panna oma raha aktsiate ostu-müügiga lisa teenima. Mitmeid sissemakseid tehes investeeris ta kokku 13 000 eurot, mis nüüd on tuulde haihtunud.

Haapsalu kriminaalpolitseinike sõnul pole see viimaste aastate ainus juhus, kus Läänemaa inimesed on läinud petturite õnge. Enamasti võetakse info teadmiseks ja uurimist ei alustata, sest politseinike  käed jäävad rahvusvaheliste petturite püüdmiseks lühikeseks.

Kelmide ja petturitega tegelev Haapsalu politseijaoskonna uurija Karmo Andrese sõnul võivad kõned tulla nii välismaistelt kui ka Eesti telefoninumbritelt.  „Näiteks kasutavad petturid Skype kaudu helistamist, nii et vastuvõtja näeb telefonis, nagu helistataks Tallinna lauanumbrilt,” ütles ta.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
küüniline realism
3 aastat tagasi

“Nigeeria muinasjutud” tuntud sarjast Saja rahva lood vajab ilmselt uuendamist? 😛