10

Haapsalus läheb prügivedu kallimaks

Prügiauto juht Guido Kruusma tühjendab konteinerit, see teenus maksab praegu omanikule 10 senti. Arvo Tarmula

Prügiauto juht Guido Kruusma tühjendab konteinerit, see teenus maksab praegu omanikule 10 senti. Arvo Tarmula

Haapsalu linnavalitsus valmistab ette jäätmeveo hanget järgmiseks viieks aastaks, sest detsembris lõpeb senine leping prügiveofirmaga Ragn-Sells.

Uue hankega lisandub kohustus sorteerida biojäätmeid ja vanapaberit. Haapsalu keskkonnaspetsialisti Remi Treieri sõnul muutuvad uuest aastast elanike jaoks kindlasti ka hinnad. Esimene hinnatõus on juba augustis.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Ats
Ats

Huvitavaid põhjendusi hinnatõusuks võib ju olla,aga seni kuni ostetakse Soomest prügi,on sorteeritud prügi vedamise eest raha küsimine ikka väga jabur.

Maakas
Maakas

Huvitav lugu selle prügihinnaga…
mida rohkem sorteerid, seda kallimaks läheb. Kas see mitte vastupidi ei peaks olema?

sundteenus ja sundhind, pääsu polegi
sundteenus ja sundhind, pääsu polegi

Paraku nii on, jah. Pealegi maksavad kõik juurde, sorteeri või ära sorteeri. Kirjutasin sellest juba, aga see otsustati kustutada.

Kommitädi
Kommitädi

Praegune hind ongi ju naeruväärne.

Puzikov
Puzikov

hakkama rohkem sokutama prügi naabri konteinerisse või veel parem kui hakkab öösiti viima korrusmaja konteinerisse 🙂

Agu
Agu

sente pole taskus v?

K.S
K.S

See ju tore, kui odavamaks läheb, saavad ju prügikollid elanikelt biojäãtmed ja vanapaberi juba sorteeritult kätte… ja eks ka prügi metsa alla viimist jääb vähemaks

Kodanik
Kodanik

Kollid viskavad väärtuslikumad asjad prügikasti juurde maha.

K.S
K.S

Oi, krt, ei lugenud lõpuni, hinnad hoopis tõusevad. Nojah, tegelikult ju pole vahet kas biolagunev prügi saab mullaks prügimäel voi metsa all, paberiga sama lugu…

elanik
elanik

Mina arvasin teadvat, et seni veeti paber tasuta ära. Nüüd saab paberil vist olmeprügiga sama veohind olema. Kas lihtsalt looduslähedase ilmavaate pärast pean oma köögis prpügisorteerimisjaama edasi või lõpetaks sorteerimise üldse ära?

wpDiscuz