3

Marju Heldema: autentne rahvariie on ainult Kihnus

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalu kutsehariduskeskuse käsitööõpetaja Marju Heldema on seda meelt, et tänapäeval autentsetest rahvarõivastest rääkida ei saa, sest nende kandmise traditsioon on katkenud.

Laulu- ja tantsupeoaastatel on rahvariided suure tähelepanu all ja tänavu on korraldajad rõhutanud, et peolistel tahetakse seljas näha autentseid rõivaid.

„Ainukesed, kellel on õigus rääkida autentsetest rahvarõivastest, on kihnlased, sest nemad on suutnud oma rõivaid läbi 20. sajandi siiani välja kanda,” leidis paarkümmend aastat rahvariietega tegelenud Heldema. Ta lisas, et Kihnus on traditsiooni põlvest põlve edasi antud ja nad teavad reegleid, mille piires mängida.

Kõigi teiste puhul tuleks aga Heldema hinnangul rääkida koopiarõivastest, kuid ka nende kandmisel on oluline järgida reegleid ja pöörata tähelepanu detailidele.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
vormsikas
vormsikas

Mul on täis komplekt Vormsi naise rahvariideid, millel vanust ligemale 100 aastat.
Kuidas saad proua Heldema väita, et kõigil peale kihnlaste on koopiarõivas.

kellukas
kellukas

Kas teie olete vormsi rootslane Minu teada vormsi eestlased ei kandnud rahvariideid.

Andres
Andres

😀 😀 😀 Niiiiii rumal! Lugesid ainult pealkirja?

wpDiscuz