2

Mikk Link: sellist asja kui raierahu ei ole olemas

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Mikk Link. Foto: Arvo Tarmula

Mikk Link. Foto: Arvo Tarmula

Viimastel päevadel kütab kirgi vastasseis metsameeste ja loodusaktivistide vahel, mille tingis MTÜ Eesti Metsa Abiks avalik kiri keskkonnaministeeriumile, kus soovitakse kehtestada Eesti metsades lindude sigimisperioodi ajal ligi neli kuud kestev raierahu.

“Oleme sama meelt nendega, kes leiavad, et linde tuleb hoida ja neid pesitsuse ajal võimalikult vähe segada. Samal ajal tuleb arvestada sellega, et sellistel piirangutel on väga tugev mõju tuhandetele perekondadele üle Eesti,” ütles Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees Mikk Link.

“Kirjutasime selleteemalise kirja ka keskonnaministrile,” nentis Link. “Kui raierahu kehtestamine läheb poliitikasse oma elu elama, siis võib see palju paha tekitada."

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kägu
Kägu

Palju paha tekitavad hoopis mõõdutundetud lageraied ja ahnus, mis jätavad tuhanded loomad-linnud koduta. Kus on nüüd need rohelised klounid,kes Dirhami veepargi tegemise nässu keerasid ? Või kui õigele inimesele mõni kilekott anda, ongi kõik ok ja mokk maas??

maainimene
maainimene

Ah, et tuhandetele perekondadele on mõju,kuid räägime siis sellest ka paljutuhandeid linde hukkub (munad pesades, poolalasti koorunud pojakesed ja veel lennuvõimetud noorlinnud) ma elan metsade keskel 30aastat, kui sinna asusin oli kevadeti linnulaulu kümneid kordi rohkem kui praegu, sest selle 30aasta jooksul on 2/3 neist metsadest raieks ja enamasti just lageraieks läinud.see on täiesti vastutustundetu käitumine.

wpDiscuz