10

Taebla kooli ehitus võib vallale üle jõu käia

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Taivo Kaus. Foto: Urmas Lauri

Taivo Kaus. Foto: Urmas Lauri

Taebla kooli tahab ehitada viis ettevõtet, kuid isegi kõige odavam pakkuja küsib rohkem, kui vallal on ehituseks raha.

Pakkumused jäävad vahemikku 2,1 miljonist 2,8 miljoni euroni. Kooli ehituseks on vald planeerinud aga 2,03 miljonit eurot, millest 1,72 miljonit annab riik. „Kui ehituse hinnaks jääks 2,1 miljonit, siis sellega saaksime hakkama. 2,8 miljoni puhul on teine lugu,” ütles Lääne-Nigula abivallavanem Taivo Kaus.

Kui odavamad pakkumused ei kvalifitseeru, on vald lõhkise küna ees – ehitaja nagu oleks, raha aga mitte. Kui kuulutada välja uus hange, lükkaks see kooli ehitamise määramatusse tulevikku.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
lsv
lsv

Jubedus ruudus on see uue kooli projekt – mingi sigrimigriga kaunistatud angaar, annaks Jumal, et see ehitamata jääks, ehk tulevad paremad ajad ja paremad projektid.

allar
allar

Järjekordne näide valdade ühendamisest.Kõigepealt tuleb mingi võõras Sauelt ja hakkab lammutama. Selle raha eest oleks saanud vana kooli väga hästi renoveerida.Pange kool üldse kinni. Kultuuri ja sporti enam Taeblas ja Paliveres üldse ei tehta. Võimlad ja aulad lagunevad, praktiliselt seisavad tühjad.Valvurile makstakse hirm suurt palka.

Teadja
Teadja

Mõelge positiivselt! Tõeline kolemaja jääb ehitamata!

Maali Taeblast
Maali Taeblast

Mis te nutate, see eest sõidavad Läänemaa avalikke liine tasuta bussid ja kesikud ruulivad ei ruigavad suurest rõõmust!!! Nüüd on teada, millest ilma jääme tasuta busside tõttu – pika ajalooga Taebla Gümnaasiumist, mille eest kohalikud Taebla kultuuri- ja haridusinimesed on aastaid seisnud ning poliitikud ärastasid – sama kordub praegu Nõva kooliga.

Juuli Taeblast
Juuli Taeblast

Maali, miks oled sa selline pessimist,et ei ruiga
rõõmust tasuta bussisõidu üle. Ja küll uus
koolimaja ka õigel ajal valmis saab, ära selles
kahtle. Valime ikka ja jälle keski, sest nemad
teevad, mida on lubanud.

Taeblas
Taeblas

oli ju koolihoone, mis sellest sai?

Jüri
Jüri

Vana koolimaja ei olnud piisavalt COOL ja tänapäevane, vana maha ja siis vaatame kas uut jõuab EL-i rahadega uut ehitada?

Hehh
Hehh

Kas seda juba maha ei lammutatud?

meie riigi moodi
meie riigi moodi

Riik ütles, kui nõustute gümnaasiumiõppe lõpetama, saate uue koolimaja. Nüüd pole enam gümnaasiumit, riik maksku juurde. Aga kindel see, et tühi lootus.

meie riigi moodi..
meie riigi moodi..

ja kuldreegel on ka see, et kõige odavam pakkumine läheb hiljem väga palju kallimaks. Kvaliteedi parandamiste arvelt.

wpDiscuz