7

Haapsalu volikogu kinnitas selle aasta eelarve

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

 

Haapsalu volikogu kinnitas reedel häältega 21 poolt ja üks vastu linna selle aasta eelarve.

Haapsalu tulude maht on sel aastal 16,6 mln eurot, kuludel 16 mln eurot. Haapsalu volikogu esimees Jaanus Karilaid kiitis istungil linnavalitsust ja linna finantsjuhti Martin Schwindti.

„Haapsalu opositsioonil ei olnud mitte ühtegi ettepanekut eelarvesse. See on tunnustus linnavalitsusele,” ütles Karilaid.

Karilaid märkis, et linna laenukoormuse kahandamine pole õige tegu. Sellekohase ettepaneku tegi eelarve arutelul reformierakondlane Lauri Luik.

„Laenukoormuse kahandamine oleks Haapsalu linna vaenulik tegu, see tähendaks, et me ei saaks ehitada uut põhikooli, renoveerida algkooli ega korda teha linna läbivat transiitteed,” ütles Karilaid.

Karilaid märkis, et laenust loobumine tähendaks vaesusest kinni hoidmist.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
aanus
aanus

Eesti majanduse jaoks tähendab eelnev sama, mida kordas lõppeval nädalal Eestit külastanud IMFi visiit. Headel aegadel tasub panna raha kõrvale, et halvematel jaguks, mida kulutada. Ehkki valija seda ei väärtusta, võiks mõne nurgakivi panek lükkuda ka kaugemale kui 2019. aasta valimised ehk aega, kui majanduskasv enam viie protsendini ei küündi

Sahin
Sahin

Mis toimub Linnamajanduse juhtimises? Kas seda, et Karilaid võttis nõukogu juhtimise enda kätte ja lasi kohe lahti reformarist firma juhi ja seda selleks, et valmistada ette kohta töötule rahanduskomisjoni esimehele Leppale? On mul õigus hr Karilaid?

Ei noh
Ei noh

Karilaid kangutab taas. alles see oli kui le kirjutas kuidas karilaid tahtis turu juhti kangutada nüüd siis järgmine ohver. ja asemele muidugi oma semu. nagu krundiafäär ei õpetanud 🙁

K.S.
K.S.

Mina arvan, et õige oleks: töötule rahanduskomisjoni esimehele Lepale, mitte Leppale.
Ja teiseltpoolt on elu hr. Rihot juba piisavalt karistanud (kaotad partei-kaotad ka töö, nii on alati olnud…), niiet miks mitte anda mehele uus võimalus…

Juku
Juku

Küll võib üks volikogu esimees olla nii juhm. Eelnevad aastad on näidanud, et opositsiooni poolt esitatud parandusettepanekud on koalitsioon alati maha materdanud, ilma igasuguse diskusioonita. Veelgi enam, vaadake, kes on volikogu rahanduskomisjoni esimees.

Kodanik
Kodanik

Juku, aga miks sa ei esitanud ettepanekuid? pane siia , saame lugeda!

Juku
Juku

Kodanik, tea, et ettepanekute esitamise aeg on kukkunud, kuna eelarve juba vastu võetud . Tegelikult, ega linnavalitsus taha ka, et keegi tema tegemistesse ja otsustesse sekkuks.

wpDiscuz