1

Vormsi naised jääteest: täna läheme Haapsallu teatrisse!

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Meeme Veissoni sünul soovivad vormsilased, et jäätee oleks lahti ööpäev ringi. Foto: Urmas Lauri

Neljapäeva keskpäeval avati ametlikult Vormsi jäätee. „Nuhtlus on, laupäeval-pühapäeval sõidavad üle varvaste siin,” nentis Hullo poes sisseoste tegev Vormsi mees Ain.

Juba enne keskpäeva olid telekaamerad Rohukülla jäätee algusse üles seatud. Kui maanteeameti Lääne regiooni hooldeosakonna Läänemaa peaspetsialist Tiit Ruut intervjuuandja rollist pääses, ruttas ta veel ühele jääteetiirule. Paarikümne minuti pärast taas mandrile jõudnuna nentis Ruut, et kõik on korras. Konarusi teel on, kuid üldiselt olevat tee hästi sõidetav.

Jääteemeister Konstantin Dutov sättis valvuriputkade juures midagi ning jälgis kõrvalt ajakirjanike sehkendamist.

Hullo poes oli tavapärane keskpäevane ostjaskond. Müüjad Dagmar ja Jaana ei peljanud, et jääteelised, keda nädalavahetusel saarele hulganisti saabub, poe tühjaks ostaksid.

„Ei osta. Kui ostavad, siis viisakusest mõne asja, väike kohv või midagi,” nentis Jaana. „Lustivad niisama, tulevad korra trippima ja lähevad tagasi.”

Naised jääteed ei pelga. Kui mahti on, siis ikka käiakse üle jää mandril.

„Täna läheme teatrisse,” laususid nad nagu ühest suust ja selgitasid: „Muidu ei saa ju, sest laev tuleb enne tagasi, kui teater peale hakkab.”

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

“Täna teatrisse”ja jala tagasi või?Pimedas ju jääteel liigelda ei tohi või Vormsi omal tohib ?

wpDiscuz