9

Haapsalu linnavalitsuse maja juurdeehitus pandi ootele

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Peeter Vikman. Foto Arvo Tarmula

Eelmisel sügisel teatas Haapsalu linnavalitsus, et päevakorras on ehitada linnavalitsuse majale juurdeehitus, et suurenenud koosseisuga uus linnavalitsus praegusesse maja ära mahuks. Esialgu juurdeehitust veel ei tule.

„Me panime selle projekti praegu pausi peale,“ ütles Haapsalu aselinnapea Peeter Vikman.

Aselinnapea sõnul on küsimus rahas. Kuna juurdeehituse põhjuseks on liitumine, nägi plaan ette, et selleks kasutatakse liitumistoetust. Et Ridala rahvas hakkas linnavalitsuse majas tööle juba 1. jaanuaril, tehti kõigepealt aga ümberkorraldusi olemasolevate ruumide kasutuses: kolmandal korrusel asuv arhiiv koliti keldrikorrusele, mis selle tarbeks ära remonditi.
„Keldri ehitus läks kallimaks, kui alguses planeeriti,“ nentis Vikman. Keldri remont on aga nii kaugel, et arhiivi saab varsti ümber kolima hakata.

„Kolmanda korruse arhiiviruumid kohandatakse seejärel kabinettideks, ja siis hakkab ruumide jaotus normaalselt tööle,“ rääkis Vikman.
Ta selgitas, et linnavalitsuse uus ja suurem koosseis mahub praegugi majja ära, kuigi kitsastes oludes ja ajutiste lahendustega.
„Näiteks on üks nõupidamisteruum tehtud kabinetiks ja raamatupidajad on kolmekesi toas, kus on tegelikult ruumi kahele,“ selgitas aselinnapea.

Juurdeehitus jääb esialgu tulevikuprojektide nimekirja.
„Kaalume võimalust saada selleks toetust EASi meetmest, mis on avalike teenuste efektiivsemaks muutmise projekt. Me ei ole seda mõtet kindlasti maha matnud, sest uus fassaad ja ventilatsioon tuleb ära teha,“ ütles Vikman.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kodanik
Kodanik

Linn ei suuda Tagalahe äärset projektigi ära teha. Planeeringuid muudkui vorbitakse.
Uuemõisa tagant Kuursaalini lubati tee teha ja Metsa tänava taha mänguväljak. Mis sellest detailplaneeringust saanud on?

Kodanik
Kodanik

Kanepi sai linnalt toetust, las nüüd toetab tema linna. Pappi peaks tal küllaga olema.

Ats
Ats

Linnavalitsuse maja juurdeehitus on ootel viimased vast 20 a. Kui vaja midagi lubada, siis kirjutatakse.

Mihkel
Mihkel

Miks keldri remont venis? Hankedokumentides on kirjas, et valmis pidi saama aasta lõpus, kas süüdlastelt leppetrahve ka sisse nõutakse?

Mihklile
Mihklile

Mis leppetrahvi, juurde makstakse ju. Näe töö läks kallimaks kui planeeriti!? Nagu ikka.

Juku Suur-Mere tänavalt
Juku Suur-Mere tänavalt

Selle pika ja segase jutu kokkuvõte: Ehtol on tööd hetkel nii palju, et jäetakse antud projekt reservi.

kodanik
kodanik

Järjekordsest Suklese valimislubadusest onsaanud “reaalmajandus”.

linlane
linlane

On siin millegi üle veel imestada?!

K.S.
K.S.

Fassaadi remondist saan aru, et vajalik asi. Aga ventilatsioon? On need Ridala omad siis tõesti nii hullud, et kohe uut venti vaja??? Äkki ehk aitaks delikaatsest märkusest?

wpDiscuz