3

Vormsi ja Hiiumaa vahel oli maavärin

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Eesti Geoloogiakeskus teatas täna sotsiaalmeedias, et laupäeva hommikul kl 11 oli Hiiumaa ja Vormsi vahel meres maavärin.

Geoloogiakeskuse andmetel toimus 2,1 magnituudiga maavärin Kakrarahust põhjas 12 km sügavusel. Maavärina registreeris ja salvestas selgelt kõige lähem seismojaam EE06, mis asub Hiiumaal Palade külas vaid 11 km kaugusel.

Vormsil elav geoloog Meeme Veisson ütles, et saarel ei andnud laupäevane maavärin end kuidagi tunda.

Geoloogiakeskuse juhatja Aivar Pajupuu ütles, et maailma mastaabis ei ole 2,1 magnituudine maavärin tähtis, aga Eesti tingimustes on nii kõva värin tähelepanuväärne.

Hiiumaa-Vormsi-Haapsalu piirkonnas on viimaste sajandite jooksul täheldatud mitu maavärinat. Näiteks, 2013. aasta veebruaris oli ühemagnituuduline maavärin Haapsalu lähedal, 4 kilomeetri sügavusel.

Enne seda registreeriti Lääne-Eestis maavärin 28. jaanuaril 2004. aastal Kirblas (magnituud 1,6). Seda maavärinat tundsid kohalikud elanikud värisemisena ja kuulsid kärgatust või mühinat.

Kõige märkimisväärsem oli aga magnituudiga 4,5 Osmussaare maavärin 1976. aaastal.

Fotod Eesti Geoloogiakeskus/Facebook

maavärina kaart maavärina salvestus

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Jens
Jens

Midagi kauget mürinat ja värinat oli tunda, ei osanud arvata maavärinat.

Sass1.
Sass1.

On 2 tõde : 1) maa võib väriseda, mõnikord harva ;
2) raha peab liikuma, iga päev !

sorts
sorts

seda see ameerikamaa autode näitus tegi .
lisaks linnaelanike pahameelele.
või tekitas pahameel maavärina? võta nüüd kinni…

wpDiscuz