5

Võidutuli saabus Haapsallu

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Presidendi poolt Rakverest teele saadetud võidutuli jõudis täna pärastlõunal Haapsallu, kust maavanem selle Lossiplatsil toimunud pidulikul tseremoonial valdadesse edasi saatis. 

Kella 16 olid Vabadussõjas langenute mälestussamba ette üles rivistatud Kaitseliidu Lääne maleva, naiskodukaitse Lääne ringkonna, kodutütarde ja noorkotkaste üksused. Samba kõrval võtsid koha sisse lippurid omavalitsuste, riigiasutuste ja Kaitseliidu lippudega.

Maavanema Neeme Suure, Haapsalu linnapea Urmas Suklese, piiskop Tiit Salumäe ja Kaitseliidu Lääne maleva pealiku Rasmus Lippuri kõned olid kantud ühest mõttest: vabadus on meie esivanemate poolt kätte võidetud ja see pole iseenesestmõistetav. Meie vabadus vajab kaitset ja siin pole me üksi – meie kõrval on abiks ja toeks liitlased.   

President Kersti Kaljulaidi poolt täna ennelõunal Rakverest teele saadetud võidutule tõid Läänemaale Kaitseliidu tublid noortejuhid Edita Luik ja Hellat Rumvolt.

Vabadussõjas langenute mälestussamba ees ulatasid Luik ja Rumvolt tõrviku maavanem Neeme Suurele, kes viimast korda maavanemana võidutule Läänemaa omavalitsustesse teele läkitas. Piduliku tseremoonia lõppedes sai ka iga soovija tõrvikust killukese tuld koduse jaanilõkke süütamiseks kaasa viia. 

Fotod Arvo Tarmula   

Võidutuli. Tarmula 1 Võidutuli. Tarmula 2 Võidutuli. Tarmula 3 Võidutuli. Tarmula 4 Võidutuli. Tarmula 5 Võidutuli. Tarmula 6 Võidutuli. Tarmula 7 Võidutuli. Tarmula 8 Võidutuli. Tarmula 9 Võidutuli. Tarmula 10 Võidutuli. Tarmula 11

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Öige
Öige

Mida rohkem, seda uhkem.

Avalik+saladus
Avalik+saladus

Raha, raha muud ei taha!

Ennu
Ennu

See on jama jah , et Lihula jaanituledel ei viitsita enam mingeid mänge korraldada. Ja lõkke jaoks ei panustata ka ammu enam. Järelikult tuleks töökohta vahetada kui teha ei viitsi.

Just
Just

Olen ka sinuga nõus!!

Leierkastimees
Leierkastimees

Ei tea kuhu see Lihula valla tuli viiakse , pidu ju läbi. Isegi jaanitule jaoks ei raatsita puitu anda. Tuli oli 1.5 tunniga otsas. Prouad on valla ja kultuuri eesotsas end ammendanud , ootame uut valitsust, eelkõige uusi tegijaid.

wpDiscuz