18

Galerii: Haapsalu töömessil võis saada ka üle tuhande eurose palgaga töökoha

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Täna Haapsalu kultuurikeskuses peetaval töömessil pakkusid ettevõtjad nii alla keskmise jääva palgaga tööd kui ka sellist, mille eest teenib üle tuhande euro kuus kätte.

Töömessil jagunesid boksid laias laastus kaheks – ühed, mis pakuvad tööd ja teised, kes pakuvad abi töö leidmisel. Näiteks Katrin Nuuter ja Eveli Maripuu Noorte Tugila boksis otsivad noori, kes vajavad tuge oma elu järje peale aitamises. „Pakume tuge noortele, kes ei õpi või on koolist väljalangemisohus. Eriti loodame, et lapsevanemad, kelle lapsel on selliseid probleeme, meiega ühendust võtaks,” ütles Katrin Nuuter.

Teine sihtrühm on noored emad, kellel on kool pooleli jäänud.

Kes töömessile ei jõua, võib helistada Katrin Nuuterile telefonil 55685698 või Eveli Maripuule 53616497.

Roosta puhkeküla lootis messilt leida ettekandjaid, puhastusteenindajaid, kööki abitöölisi, ööadministraatoreid. Võib ka tööle proovida rannakohvikusse. „Suvi tuleb, Roosta jaoks tähendab see, väga palju inimesi,” ütles Kaidi Silver-Schöbe. Töötajate palgad algavad Roostas 500 eurost, millele tulevad juurde lisatasud, lubas ta. „Boonus on veel see, et saab tasuta mere ääres elada,” lisas ta.

Teine Roosta puhkeküla esindaja messiboksis Evi Lõpp leidis paar aastat tagasi just töömessil puhkekülas töö. „Olin tuttavalt üht-teist juba kuulnud ja tulingi messile Roostat otsima,” rääkis ta. „Jäin ja olen töökohaga ülirahul.” Omniva otsib töömessil autojuht-kirjakandjat, klienditeenindajat, Haapsalu kandekorraldajat. Haapsalu jaotuskeskuse juhataja Helgi Peek ütles, et palgad sõltuvad tööst ja raske täpselt öelda, sest on tunnitasu-põhised. Üle viiesaja euro kuus teenib aga kindlasti.

„Töötajaid on raske leida, eriti Lõuna-Läänemaale. Sinna otsime juba kolm aastat. Loomulikult ei ole meil mugavad tööajad, aga inimesed tahavad ju lehte varakult postkasti,” ütles ta.

Uuemõisa pruulikoja Kolk omanik Tiit Kolk otsib töömessilt müügiesindajat. „Tuleb kuum suvi ja inimesed joovad palju õlut,” ennustas ta. „Otsime müügimeest, kes meie õlle nendeni toimetab.”

Korralik müügimees teenib kuus üle tuhande euro kätte. Mittekorralikku tööle ei võetagi, ütles Tiit Kolk.

Müügipartner OÜ tegevjuht Triin Vellemäe lootis leida inimesi telemarketingi tööle. „Väga tubli inimene teenib meil kuus ka 1000 eurot bruto, aga selliseid on vähe. Keskmine on 600 euro kanti,” ütles ta. Müügipartneri üks kontoritest on Haapsalus, aga on ka kodus töötamise võimalus. „Meie eelis on paindlikkus. See töö sobib ka väikelapse emale, pensionieelikule või osalise töövõimega inimesele,” ütles ta.

Vellemäe sõnul on Müügipartner aastaid käinud nii Haapsalu kui ka teiste linnade töömessidel ja on nendega rahul. „Oleme reaalselt töötajaid saanud igalt messilt,” ütles ta.

Töömessil pakuti rohkem kui 200 töökohta.

Fotod Arvo Tarmula

IMG_3353 IMG_3369 IMG_3370 IMG_3372 IMG_3373 IMG_3393 IMG_3406 IMG_3415 IMG_3416 IMG_3419 IMG_3433 IMG_3436 IMG_3442 IMG_3443 IMG_3446 IMG_3455 IMG_3463 IMG_3468 IMG_3482 IMG_3492 IMG_3507 IMG_3510 IMG_3517 IMG_3522 IMG_3523 IMG_3524 IMG_3525 IMG_3527 IMG_3532 IMG_3535 IMG_3537 IMG_3547 IMG_3551 IMG_3558 IMG_3563 IMG_3576 IMG_3578 IMG_3625 IMG_3627 IMG_3635 IMG_3647 IMG_3667 IMG_3684 IMG_3696 IMG_3700 IMG_3706

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
???
???

Kas tõesti keegi ei suuda otsustajaile (riigikogulased, valitsuse liikmed) selgeks teha, et tänaste letihindade juures peab palga alammäär olema 800 eurot. Alla selle ei ole inimesel mõtet oma aega töötamisele raisata kui saadava palgaga pole võimalik ära elada. Siit saab alguse pikaajaline töötus, ehk siis toimetulekutoetust saades jääb piisavalt vaba aega ja võimalus tasuta enesetäienduseks!

Maalile
Maalile

kas tõesti niiii vähe ??? Appi…..

Maali maalt
Maali maalt

Tunni hinne 2.80 miinus maksud – Omniva.

kuli
kuli

Omnivale pakub teenust “odieni” nimeline “nn firma”, mingid järvamaa nolgid. Veoautojuht peab vedama pakid õhtul Tallinna, öösel seal tiirutama ja varahommikul tagasi.
Palka maksavadki heal juhul miinimumi või ei maksa sedagi, jätavad osa lihtsalt maksmata.
Kogu aeg otsivad, aga võta näpust, keegi enam ei lähe. Haapsalu väike ja jutt liigub kiiresti.

Haapsalust
Haapsalust

neli euri tund, miinus maksud.Millisesse orjariiki me jõudnud oleme…

Kaitseliidu+päälik
Kaitseliidu+päälik

500.eur palgax…nu jah…
Ōnnex Soome pole kaugel…

Kodanik
Kodanik

Ma läheks või miinimumi eest kui töö ajad sobiks.

Kodanik
Kodanik

Haapsalu tööandjate miinus on see et töö algab kas liiga vara või kestab liiga kaua.
Kes viib lapse lasteaeda, kes talle järgi läheb?
Mina toon ja viin last ise. Ei taha ma tuttavaid tülitada.
Kui ma saaks 900+ netona kätte, siis veel mõtleks lapsele hoidja palgata.

Kodanik
Kodanik

Aga väikelapse ema ei taha telefoni taga istuda ja inimestele asju pähe määrida. Ja teistel tööandjatel tundub, et endal lapsi pole.
Või on kõik töötavad emmed nii rikkad, et palkavad lapsehoidjad.
Mina ei käi tööl selleks, et saaks lapsehoidjale maksta, vaid ikka endale ja lastele teenin.

kiku
kiku

kulli. erinevalt sinust ei käi kõik vanade vangidega soomes tööl ja maksud eesti riigile maksmata.

Imelik
Imelik

See on Eestis leviv müüt, mis ei oma reaalset tagapõhja (kui resident ei maksa
Eestis tulumaksu, siis ta Eestis makse ei maksa).
Oluliselt suurem tulu ja (väiksem kulu) on Eesti riigil siin kulutatud rahast.

tallinalne
tallinalne

ise elan tallinnas,tegin ka tiiru peale,ei noh andke aga minna sellel töömessil.

wpDiscuz