43

Dirhamisse kerkib uus publikumagnet – Meritäht

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Meritähe veekeskuse eskiis.

meritaht

Kui Dirhami sadama omaniku Mart Vahteli soovid teoks saavad, avab kahe aasta pärast suvel Dirhami sadama kõrval uksed Eestis ainulaadne akvaariumiga veekeskus Meritäht.

Neljapäeval teatas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), et toetab multifunktsionaalse keskuse rajamist 2,25 miljoni euroga. Toetusele lisandub 55 protsenti omaosalust.

Meritähe rajaja Mart Vahtel on EASi otsuse üle ühtaegu rõõmus ja murelik, sest ees ootab suur töö ja riske on kavandatava keskuse töölehakkamisel üksjagu. „Sellist objekti Tallinna ehitada on tuhat korda lihtsam, aga meie oleme siin,” tõdes Vahtel.

Dirhami rahvas oli neljapäeval uudist kuuldes ärevil ja käis Vahteli käest uurimas, mis sadama kõrvale õigupoolest kerkima hakkab. Dirhami poepidaja Vjatšeslav Rätsepp raputas leti taga imestunult pead ja muretses, et äkki peab hakkama suuremat poodi ehitama, sest kui külalisi rohkelt käima hakkab, jääb praegune väikseks.     

Meritäht, mis kerkib Dirhami sadama Põõsaspea neeme poolsele küljele, saab olema ühteaegu veekeskus, ookeanikalade akvaarium, seikluspark, teaduskeskus jm, midagi sellist, mis ühendab endas Läti Livu veepargi, Soome Helsingi Sealife’i ja Leedu Nida poolsaare delfinaariumi.

Majja tuleb läbi kolme korruse 15meetri sügavune haide ja raidega akvaarium, mis keskuse pooleks jagab. Ühel pool on väli ja sisebasseinide ning liutorude ja-mägedega veekeskus, teisel akvaarium merilõvide basseini ja nii Lääne- kui ka Lõunamere kalu tutvustavate akvaariumitega. Peale selle tuleb keskusse Aquatiku vabaala, kus saab mereelukaid käega katsuda ja looduse teemal tunde pidada.

Täismahus artiklit saab lugeda tänases Lääne Elus

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Markus
Markus

Mina olen selle e poolt!!!

Mina
Mina

arvan, et meil võiks siiski olla lisaks loomaaiale ka koht kus saavad huvilised näha elusuuruses troopiliste vete asukaid.
Kindlasti oleks see tõmbemagnetiks üle kogu maa.
Näiteks saaksid koolid korraldada sinna ekskursioone ning linnalapsed tuua loodusesse.
Loodan et see projekt siiski teostub hoolimata loomakaitsjate vastuseisust.
Kui ma saaksin selle projekti poolt hääletada, siis teeksin seda kahel käel.

Mart
Mart

No delfinaarium ja aastal 2017?
Õnneks on kusagil sellele kalavanglale juba megalt protestiallkirju kogutud!
Loodame, et neid pole vaja käiku lasta ja omanikud tulevad ise vabatahtlikult mõistusele ja ei ehita mereimetajate akvaariumi! Liumägesid ja muud lõbustust – laske käia, aga mitte eluslooduse arvelt!

Kiiret pankrotti!
Kiiret pankrotti!

Kiiret ja tõhusat pankrotti, mittelugupeetud potentsiaalne loomapiinaja! Soovitatavalt enne seda, kui te jõuate neid haisid ja raisid kusagilt kokku hangeldama hakata.

nagu+ikka
nagu+ikka

kui vallal kõvasti raha vaja võiks ju sinna tuumajäätmete ladustamise rajada, seda saasta tuleks sinna lõpmatuseni, ka kõrvalvallad tõuseks tuhast

Imelik
Imelik

Teenindus ei välista tööstust ja vastupidi. Vastu olemine vastu olemise pärast
ja “meelissektori” eksisteerimise tõttu ??? Täiesti ebaadekvaatne suhtumine.
Nagu ka poolt olemine põhjusel- midagi vähemalt tehakse!
Ratsionaalne ja pragmaatiline suhtumine on elanikonna täiesti hüljand, iga teemaga üks suur “kirgede torm”?

eelmisele
eelmisele

rajage korralik tehas ja pange tööle.mis erilisi töökohti see veepark annab ? Põhiliselt klienditeenindaja miinimumpalga eest.Haapsalus on tööd küll, kõik teeninduses.Aga sinna keegi ei lähe,sest midagi ei maksta.

Suvebussiga Dirhamisse
Suvebussiga Dirhamisse

Miks meie elanikkond lämmatab kõik head plaanid juba eos? Ei taheta Haapsalusse IT-alast büroohoonet, ei Dirhamisse kõnealuse projekti sündi. Koguaeg on üks suur eitamisviis inimeste hingedes.
Kust meie maakonda küll need töökohad tekivad, kui ettevõtjatel ei lasta neid tekitada. Riik ei tule meile, töötutele, töökohti jagama.
Elame nagu orjad. Elada tahame, aga elatusvahendeid napib või on need sootuks olematud.
On suur väljakutse, kui juba 20 inimestki töökoha saaksid. Valmis õppeks, ümberõppeks, aga rakendus ikka puudub.

Lottedele
Lottedele

Head projekti toetaksid enamus (vingujaid leidub ikka).
Aga projekti, mis põhineb inimeste teadmatusel/rumalusel (külastajatel, kes sinna üldse läheks) ja elusolendite loomuvastasesse keskkonda sundimisel… No kas tõesti midagi paremat välja ei mõtle?

Tehke väike Disneyworld või Bullerby küla (rootsi värk siiski), küll siis rahvas rõõmustaks.

to Mark
to Mark

sul on täielik õigus.Ei ole seal korralikku sadamat ega tööstust.Ostsin isegi sealt kuumsuitsukala,arvasin ,et toetan kohalikke kalureid.Aga tuli välja,et see oli hoopis Norrast toodud kala…..Samas suured rahad on läinud …. Kahtlane tundub.

Imelik
Imelik

Ostsid Norrast toodud (mille põhjal küll toimus järeldus?) kala ja tegid järelduse sadama ja tehase kohta?
Kuidas on seotud teemaga?
Sarnast vastust ei oota, ootan argumente “täielikule õigusele”. Adekvaatset.
Ehk milles EAS eksis?

Imelik
Imelik

“Mingi kohalik tahab, sellisesse kohta on vaja, ei tasu, tupiktee, seal ei ole isegi söögikohti, mingi mõttetu, pole isegi värsket kala, totrus kuubis”
Ei ole sinu otsustada. Su “hinnang” põhineb oletustel, mitte adekvaatsel infol.
Seal “mingis mõttetus kohas” elavad inimesed, kes tegutsevad parema eksisteerimise nimel oma parema äranägemise järgi. See on nende kodu ja töökoht, mitte “mingi”. On arusaadav?

köster
köster

Imelik, tõmba kannelt! See on sinule arusaadav ja mõistusekohane. Kõik muu jäta targematele.

Imelik
Imelik

Mine… magama, homme hommikul viin su … lasteaeda, teiste “targemate”
juurde.

wpDiscuz